L. Alesionka: „Situacija miesteliuose – panaši“

Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje 230 apdraustų darbuotojų, o Pirminės sveikatos priežiūros centre – 173. Tačiau anykštėnų, patenkintų gydymo įstaigose teikiamomis paslaugomis, – vienetai. Jaunesnius gyventojus pykdo eilės, o vyresnius – kelių kilometrų nesibaigiančios kelionės tarp gydymo įstaigų.
“Visoje Lietuvoje patekimo tvarka pas gydytoją, tikrai, nieko netenkina. Ir jokio skirtumo nėra – ar tai Anykščiai, ar Kupiškis, ar Panevėžys, ar kur nors Þemaitijoje, ar dar kitame, kokiame buvusiame, rajoniniame centre.Taigi, visur taip yra. Pavyzdžiui, Ignalinoje, nežiūrint šlovinamojo buvusio mero B. Ropės, dingo chirurgas. Jei reikia pagalbos, važiuok į Švenčionis ir taip jau kelinti metai. Man rodos, tokio specialisto nebeturi nei Kupiškis, nei Biržai. Tai Anykščiai niekuo neišsiskiria – niekas nepristatys dar bent 10 šeimos gydytojų kabinetų. Jie be darbo liks, jau nekabant apie aukštesnio lygio medicinos specialistus.  Jie nori nenori važiuoja į didesnius miestus, o paskui juos ir pacientai. Dar lieka privati praktika, tačiau kas rizikuos ten kreiptis, jei matys, kad po to nepragyvens“, – kalbėjo buvęs gydytojas Leonas Alesionka.
Nors žmonių krašte mažėja, tačiau patekimo laikas pas gydytoją tik ilgėja. Didmiesčiuose situacija gerokai geresnė. Bene ryškiausias to pavyzdys  – vairuotojų sveikatos patikros laikas. Anykščiuose tam mažiausiai tenka paskirti dvi darbo dienas, tuo tarpu sostinėje iki dviejų valandų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.