L. Alesionka: „Aš, ko gero, likviduočiau tą būrelį.“

Buvęs anykštėnas, šiuo metu gyvenantis Panevėžio priemiestyje, sako jog tik iš spaudos žino apie nesantaiką tarp Debeikių medžiotojų būrelio ir vietos ūkininkų. Tačiau jo teigimu, ir to pakanka, kad būtų galima pasišlykštėti.
Leonas Alesionka pats medžioja bei yra tas žmogus, pagal kurio parengtą Medžioklės įstatymą ir vykdoma ši veikla. Teisės akto kūrėjo įsitikinimu, iškilusią problemą turėtų spręsti tik patys medžiotojai, o visi kiti galėtų tik padėti – nuvažiuoti, pašnekėti, sugėdinti…  
„Daug metų aš girdžiu tas rietenas. Matau gobšumą, kada dėl kaulo ir dėl mėsgalio susikapota. Aš taip pat buvau savo klube, kurį kadaise įkūriau – „Medeiną“. Iš esmės visus tuos žmones priėmiau. Ir buvo laikas, kada pamačiau būtent gobšumą – maža, maža, maža, dar maža, dar neapžioju… Tai nežinau kaip ten, pavyzdžiui, jei man kas pavestų išspręsti tą Debeikių medžiotojų klausimą. Aš, ko gero, likviduočiau tą būrelį. O tiems plotams būtų paskelbtas naujas aukcionas. Atėję kiti žmonės patys išspręstų savo visus reikalus. O tai dabar žiūriu ir su ūkininkais susiriejo. Eina formalūs skundai dėl kelių metrų pažeidimų… Lekia aplinkosaugininkai, baudžia… Ne, jau šlykštu. Nesveiki ten dalykai, nevyriški… Bet kaip objektyviai išspręsti, nežinau, nesidomėjau labai giliai. Reikia pažinti žmones, situaciją, išklausyti visas puses…“, – patirtimi dalinosi L. Alesionka.
Vieną iš būdų, kaip galėtų būti sprendžiama debeikiškių problema, Medžioklės įstatymo kūrėjas mato ir buvusios parlamentarės Gretos Kildišienės iniciatyvą konfliktuojančioms pusėms padėti išsiskirti, pasidalinant plotus. Deja, panašu, jog kol kas ir tai priešiškų stovyklų netenkina.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.