Kyla nauja koronaviruso banga. Utenos apskritį kol kas aplenkia

Neramios žinios – koronaviruso atvejų kasdien fiksuojama vis daugiau.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.

Kol kas Utenos apskrities rajonuose, tuo pačiu ir Anykščiuose, užsikrėtimų nefiksuota, tačiau gali būti, kad praūžusių masinių renginių Anykščiuose, sulauksime ir susirgimų.

23 komentarai

 1. Kad ir sloga pasigausiu ar persalima neisiu ir nesitirsiu, eikit jus asilu banda nx su savo sitais skiedalais… Ar dar nepastebejot kad zmonem senai nusibodus sita korona, keista kaip dar neina niekas streikuot kaip kai kurios salys…

 2. Budriai saugo vaigino ranka

 3. Rengdami šventes rajono vadovai rizikuoja anykštėnų sveikata ir gyvybe

 4. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Komentatoriai puikiai parodo kaip greitai tampama zombiu tauta … Dar siai dienai nesuprasti kas tai Covid 19 tai reikia ypatingais zombiais buti…….. Bet tie zombiai toliau eis rinks savo valdzia……

  • bet yra dar ir monkurtai, kurie paskelbus pandemiją covid19 Lietuvoje ėmė vykdyti Vyriausybės nurodymus, nepaisydami esminės padėties savivaldybės įstaigose, vykdančiose sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugas…ir deja, tam kas su monkurtų sprendimais nesutiko teko iš savivaldybės kontroliuojamos sveikatos paslaugų teikimo sistemos pasitraukti.

 5. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Jau kazkada minejau, kad geriausiai si Covid 19 bauba nusako populiacijos tyrimai. Tai tyrimai kai ieskome ne vien tik sergancius, o apskritai kiek zmoniu turejo virusa. Tai pirmieji vokieciai pasidare siuos tyrimus. Siai dienai ir Lietuva pagaliau si ta isstenejo. Ir gavo
  panasiai kad virusa Lietuvoje turejo vidutiniskai apie 2% zmoniu. Skirtingai nuo vietoviu nuo 1,3% iki 2,8%. Ir simptomu nejaute is ju 2/3. Kiti persirgo lengva forma. Tai jei skaiciuosim nuo 2 milijonu gausim kad virusa Lietuvoje panasiai turejo apie 40 000 . Tai yra desimt kartu daugiau nei nustatytu siai dienai arti 4000. Tai rodo kad viruso reali gresme daug mazesne ir mirtingumas taip pat daug mazesnis. Jei skaiciuosim kad virusa turejo Lietuvoje apie 40 000 zmoniu is ju siai dienai 87 mire. Tai mirtinguma turime ne 3-5 procentus kaip skelbta o tik apie 0,2%. Panasus mirtingumas kasmet yra nuo gripo. Ir gripas dar pavojingesnis populiacijai, nes jo rizika didziausia maziems vaikams.
  Jeigu grubiai turim kad siai dienai virusa turejo 2% Lietuvos pilieciu, tai Anyksciu rajone keleta simteliu si virusa galejo tureti bet nuo to nelabai nukentejo. Ir kadangi viruso isplitimas akivaizdziai maziausiai desimt kartu didesnis nei nustatytu atveju, akivaizdu kad nustatymu skaicius dides. Tai nereiskia kad nuo to dides reali gresme sveikatai. Dides tik daug destruktyvesnis socialinio marketingo reakcija i tai.

  https://koronastop.lrv.lt/lt/naujienos/pristatyti-pirminiai-populiacijos-tyrimo-rezultatai

  • Svedasu Jadze

   Kam čia tamsta mokslo žmonių kalba rakavoji apie skaičius ir procentus. Čia gal kokiam ekonomikos komyteto Semo nariui skirtas rašinys. Tamsta geriau parakavok ar didėjant nustatytų susirgimų skaičiui savivaldybė gaus dar pinigų kovai su covido pasekmėm ar jau visus išdalino prieš rinkimus ir visus savo kovotojus paskatino? Va Svedasys būtų gerai, kad užu tuos pingus padarytų žmonėms šaligatvius prie pagrindinės Tumą-Vaižgantą gatvės ir apšvietimų gatvėm duotų, o tai jau greitai sutims ir nebesmatis kur ir kaip nenusisukus kojų ar nesugriūvus stačiai unt kelia, pareit nuo balsavimo kabinas iš seniūnijos pastato.

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Tai dabar as Jadzyt nesuprantu, tai rasote kad nesigaudote ekonomikoje. Tai pateikiate ekonomines finansines schemas kaip panaudoti lesas is vienos „kisenes“ i kita, kovai su Covid 19. Tai cia kuris dabar varijantas, apsispreskite?

    • Tamsta toks galvotas, o paprasto reikalo nesupranti. Matyt labai mokslinais darbais galva užkišta.
     Aš tai žinau, kad kelias gatvelas Anykšiuos išakspaltuos už lėšas, skirtas su covido19 pasekmėm kovot. Tai ir noriu žinot protingų žmonių nuomonį ar dar gaus pinigų, jei tos “kovos“ skaičiai bus padidinti per nustytus atvejus (kad ir besimtomius). Mažu reikia prikalbint kelis pašalpinius kad pastikrintų dėl teigiamą testą?

    • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
     Siulau daug zmogiskesne priemone su pasalpiniais. Kam juos stumti jau visa atvira forma i suicida, kurie taip trukdo atveriant kelius didziajai ES lesomis islaikomai kulturai. Gal tas lesas panaudoti daug humaniskesnem istorijoje uzsirekomendavusiom duju kameroms? Ir ziurek lesu laisvu atsiras ne tik saligatviams, bet ir aukstos kulturos apsviestiems brodvejams? Ir jums Jadzyte nereikes taip apgailetina forma rasyneti kaip pazinciu portale, kur jus patumsi rasti. Galesite kaip ant podiumo ryskiomis spalvomis apsviestame Svedasu brodvejuje rekti visa gerkle. Stai as Svedasu Jadze kulturinga dama, islaisvinusi Lietuva nuo padugniu pasalpiniu IMKITE MANE IR MYLEKITE. Ir pakilsime mes su sia kultura ir meile jai iki pat debesu. Kaip oro balionai ryskiomis spalvomis isdazyti. Ir kame sklando tos pacios kulturos dainiu apdainuota iskastruota meile. Tik kad Petris nesuzinotu…

 6. Jadzė iš Svedasų teisi, reikia rašyt paprastai, aiškiai, o ne su visokiais ekonomiškais išvedžiojimais. Aišku viena, kad nereikia džiaugtis, jog Anykščiuos mažai užsikrėtusių. Kažin kaip ten būtų, jeigu visi masiškai būtų ištirti. O kai tiriamas tik vienas kitas, tai ir nerandama užsikrėtusių. O kaip galima neužsikrėst visokiais virusais, kai žmonės taip nesisaugo. Per Obuolines kai kur nesilaikyta atstumo, beveik vieni kitiems ant galvų lipo, daugelis nedėvėjo kaukių arba jas nešiojo kur pakliuvo: ant kaklo, ant liemens, ant rankos, ant tarpukojo ir pan. Kol bus tokia betvarkė, tai korona ir puls.

  • Penktadienis

   jei jau taip bijai užsikrėsti, tai namie reikia sėdėti tris antsnukius užsidėjus (dėl didesnės garantijos).

 7. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Na chebryte as Anyksciuose kame is karto po nepriklausomybes beveik kiekvienas mokesi skaiciuoti savus pinigus ir pelna procentais, dar nesutikau nepriklausomai nuo issilavinimo, kad nesuprastu kas per mokslinis toks dalykas procentas. Kitaip tarme tariant backelan inlist labai grait galima.
  Tada dar karta ukiskai aiskinames kas tai populiacijos tyrimas. Isivaizduokim virusas tas eziukas pakliuna i organizma. Ikvepete jo.
  Vienas atvejis yra kai organizmas is karto virusa atmeta nepriima.. tpfuuuuuuuuuuuuu bjaurybe… Beje manau kad tokiu atveju buvo daugiausiai ir ju mes niekaip istirti negalime.

  2 Virusas pateko isiskverbe i lasteles, bet imunine sistema suregavo. Isskyre antikunius kurie virusa sunaikino. Virusas sunaikintas bet antikuniai lieka apie 4 menesius. Tai populiacinis tyrimas ir iesko kiek zmoniu galejo tureti virusa. Visu zmoniu juk neistirsi, tyrimas brangus. Ir ima tirti atsitiktinius zmones vienoje vietoje, kitoje vietoje ir iesko buvo ju organizme virusas ar ne. Ir jei is 100 atsitiktiniu zmoniu randame 2 zmones pas kuriuos virusas buvo, galime manyti kad is 2 milijonu virusa turejo ir kuo puikiausiai su juo susidorojo apie 40 000. Toliau aiskinames su tais pas kuriuos rado antikunius, skundesi kuom negalavo. Tai paaiskejo kad is 100 zmoniu pas kuriuos tas virusas pabuvojo nes rasti antikuniai, 66 nieko nejaute.

  Ir turime dar viena testa kai nustatome pati virusa turi ar ne zmogus. Tai cia tas skaicius kuris oficialiai prie 4000 arteja.

  _________________________________________________________________________________________________
  Kas liecia apsaugos priemones mano nuomone kaukes tai visiskas idijotizmas kuris net gali pabloginti padeti o ne pagerinti. Vien jau todel kad ant kaukes patekes virusas sansu patekti i prastai ventiliuojamus kvepavimo takus turi zymiai didesne galimybe. O antra kam specialiai kisti pirstus i varstotus. Tu kulturiniu „tusu“ neistversim, per karantina kulturininkai be ju depresija merdejo kaip geles be vandens. Jie negali nesitrindami vienas i kita. Bet kitiems nebutina trintis ten, be ko puikiai apseiti galima. Kam provokuoti likima.

 8. Liuks

 9. Gerai opracijų valdymo vadovas tvarkėsi pavasrį, tai gal ir rudenį neinlys covidai . Svarbu, kad žmonės išmoktų nesisnarglot vieni ant kitų ir nesigkamonėtų be pirštinių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.