Kurkliečiai įžvelgia valdžios ketinimus uždaryti mokyklą

Kurklių S. Kairio pagrindinei mokyklai iškilo reali grėsmė būti uždarytai. Į „Nykščių“ redakciją atėję šios mokyklos tarybos atstovai atnešė raštą, kuriame išdėstė savo argumentus prieš numatomą pertvarką.

Praėjusį penktadienį, pasak atstovų, mokykloje apsilankė meras Kęstutis Tubis, vicemeras Sigutis Obelevičius ir švietimo skyriaus atstovė Nijolė Pranckevičienė, kurie pareiškė, kad kitais metais mokykloje nebūtų formuojama 9 klasė. Pasak kurkliečių, nors valdininkai nekalbėjo apie mokyklos uždarymą, tačiau tai reikštų tą patį – vaikai išvažinėtų. „Susidarytų grandinėlė, išvažiuotų vienas vaikas, po jo ir kiti“, – sakė seniūnaitis Remigijus Mačionis.

Kurkliečiai surašė dokumentą, kuriuo pareiškė nesutinkantys su Anykščių rajono mero raštu „Dėl pritarimo Anykščių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 metų bendrojo plano pakeitimui“. Dokumentą pasirašė ne tik mokyklos atstovai, bet ir Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus.

Kurkliečiai sakė iš karto pasipriešinę tokiam planui, kai išgirdo apie numatomą pakeitimą. „Atvykę valdininkai buvo nepatenkinti, kad nesutikome ir teigė: „Vis tiek sutiksit, kur jūs dingsit“, – sakė tėvams atstovaujanti Stanislava Mačionienė.

Kurkliečiai neturi iliuzijų, kad sutikus su planu viskas apsiribos tik vienos klasės uždarymu. „Mums pateikė neteisingus skaičius, mokykloje kitais metais sumažėtų tik 1 vaiku. Pagalvokite, aplinkinės mokyklos uždarytos, artimiausia būtų Kavarsko, tačiau susisiekimas su ja blogas, o vaikai greičiausiai išvažiuotų į kito rajono mokyklas“, – sakė Rimantė Gilienė.

Beje, kurkliečiai priminė, kad per Kurklių seniūno ataskaitą meras, administracijos direktorius žadėjo, kad į senąsias seniūnijos patalpas atkelti 10-ies vaikų šeimyną, o jie tik per spaudą sužinojo, kad šeimyna bus apgyvendinta Anykščiuose, nors tam ir priešinasi gyventojai, tuo tarpu kurkliečiai laukė, kad šeimynos vaikai papildytų moksleivių skaičių.

Raštu kurkiečiai prašo išsaugoti mokyklą, nes jeigu ji taps A.Baranausko mokyklos skyriumi, mokykla netektų Stepono Kairio vardo, būtų sunaikintos daugelį metų puoselėjamos vertybės ir tarptautiniai ryšiai. Be to, prašoma suteikti mokyklai daugiafunkcio centro statusą.

Reiktų priminti, kad prieš kiek laiko buvo uždaryta netoliese buvusios Staškūniškio, Skiemonių pagrindinės mokyklos. Rajone šiuo metu veikia vos 4 pagrindinės mokyklos kaimo vietovėse.

 

 Linas BITVINSKAS

20 Komentarai

 1. aš suprantu mokytojus, kuriems reikalinga darbo vieta, tačiau pagalvokit ar tai realu išlaikyt mokyklą su 27 mokiniais. Klasės sujungtos, vos po kelis mokinius, ar ne geriau būtų autobusiuku nuvežti į artimiausią mokyklą, kad vaikui būtų normalios sąlygos mokytis ir tobulėti lankant būrelius. Gyvenimo realybė tokia, kad esant tokiai emigracijai, ir tokiam gimstamumui tuoj neliks mokyklų visuose miesteliuose.

 2. autobusiukas yrapavojaus objektas geriausia kai vietoi

 3. seniai reikia ir traupio ir aguveles ,pinigus reikia taupyti

 4. o kam juos taupyt,kad paskui ant kokio klno išmėtytu

 5. Butu asfaltuotas kelias. Tai galetu vaikus vežti i Kavarska

 6. Šita mokykla yra tiesiog nuostabi nors gal čia ir nedaug vaikų bet mes esame visi draugiški ir esame kaip viena šeima mokykloje yra tikrai daugiau negu 27mokinai visi sutaria kaip viena didele šeima. Niekada nenoriu iš šitos mokyklos išeiti jokia kita mokykla nepakeis šios.

 7. Anksčiau ar vėliau turės uždaryt visiems skaudu bet tokia realybė.o mūsų seniūnas nelabai rūpinasi kam iš tikrųjų reik pagalbos.

 8. Mokytojai visi nuostabus ber reikia direktore keist ir vaikai sugristu

 9. Visas nedideles mokyklas reikia uždaryti. Jus patys pagalvokite kiek kainuoja pačio pastato išlaikymas? Administracinės išlaidos didesnės nei išlaidos pačiam švietimui kai tiek mokinių.. XXI-as amžius, nebereikia iki mokyklų keliauti pėsčiomis, natūralu, jog iš periferijos į centrą reikia keliauti dėl švietimo ar kitų paslaugų. Uždarius visas pustuštes Lietuvos mokyklas atsirastų reikiami milijonai mokytojams ir kokybiškesnei švietimo sistemai šalyje.

 10. Nereiketu pedagogams streikuot. Uzdarom kurkius ir tuos tukstancius sutaupytus anyksciu r. Pedagogams padalinam. 😊

 11. jums cia ne okupantu ,laikai ,seniai naikinti reikejo ir mieste per daug mokyklu pilnai dvieju pakaktu

 12. juk mokytojai išsaugos darbo vietas,tai kodėl taip bijoma tapti skyriumi

 13. neissaugos

 14. UŽDARYTI. tada kelione nebus mokoma ir vaikai galės tobulėti .(nevisi išgali susimokėti už kelione)

 15. Ku Ku Pritariu

  visi vaikai nori tobuleti, ir pasiekti kazko naujo susirasti nauju draugu ir t.t….

 16. Kasinskienei bus aleliuja

 17. Taryba turetu priimti sprendima be raginimu ir kurkliu seniunijos vaikams nemokama kelione i mokkla padaryti, ar lauks zurnalistu 😄🤔 duok dieve greiciau sitai irstvai galas ateitu vaikai nemokamaimokytis galetu miesto mokykloje, o dabar dienai 5 eurus kainuoja.

 18. Direktorė oragancijos pririjus🙂užmiršo kaip tualetus vale

 19. Artimiausia mokykla Kavarsko… Taip kad teks i Anykscius moket

 20. Ką jus sutaupysit, zmones mielieji. Nematysit tų pinigų ir mokytojai nematys. Jei uzdarys mokyklą, jums tikrai nepadalins. Daug uzdarė. Kur tie sutaupyti pinigai? Ar pajutote? Vaikai keliauja nuo sesiu ryto iki pavakario. Apie kokį tobulėjimą paistote? Net pamokų sugrįzę nepajegia paruosti. Visa bendruomene susitelkite mūru stoti uz mokyklos issaugojimą, o ne pagiezingai ant mokytojų skalambykit. Nėra mokyklos-nėra kraštui ateities.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.