Kurioje vietoje Anykščių rajone galėtų stovėti bendras paminklas partizanams ir stribams?

Antano Bauros bendražygis, bendrapartietis, žinomas kaip pagrindinis Lietuvos sveikuolis, taip pat pagarsėjęs  ir kaip nelabai sėkmingas verslininkas – Dainius Kepenis prieš balsavimą Seime „Dėl 2018 metų paskelbimo Adolfo Ramanausko – Vanago metais“ parlamentarams pateikė siūlymą pradėti statyti bendrus monumentus miško broliams ir okupantams. Idėjos autorius Lietuvos pokario kovose įžvelgia kažką panašaus į Ispanijos pilietinį karą.

Deja, pasiūlymas susilaukė vien tik kritikos. Bene daugiausiai iš iniciatyvos šaipėsi konservatoriai, kurie klausė, ką idėjos autorius skaitė per pastaruosius 10 – 20 metų ir siūlė pagalvoti apie besibučiuojančių aršiausių pokario priešų atvaizdavimą meno kūriniuose.

Tuo tarpu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis išdėstė poziciją, jog atėjo metas susitaikymui ir atleidimui, nes praėjo jau labai daug laiko…

Balsavimui dėl to, ar skelbti 2018-tus metus Adolfo Ramanausko – Vanago metais, užsiregistravo 90 Seimo narių. Tarp jų ir abu Anykščių krašto atstovai. Visi balsuotojai, taip pat ir D. Kepenis, pasisakė – už.

Tuo pačiu klausimu parlamentarų laukia dar vienas balsavimas.

17 Komentarai

 1. prie savivaldybes

 2. Gorkio milicijos mokyklos kieme

 3. Vienintelis klausimas

  Vadovaujantis kepeniška logika, analogiškas paminklas galėtų stovėti Panevėžyje. Jis būtų skirtas tulpiniams ir jų aukoms.

  • Kas pasiūlys Seime. Žinome du nusikalbančius -Kepenį ir Urbšį. Kadangi Urbšys iš Panevėžio tai reikia, kad jis pasiūlytų.

 4. KEPENIS teisus,juk zudie ir tie del tevynes ir tie del tevynes o uz ka jaunimas buvo saudomas sokiuose,juk buvo ir taip ,paklauskit mokslininkes kuri gyva liko atsitiktinumo deka suzeista o jos seima issaudyta ,kad tevas mokytojas,yra dar gyvu daug ir pazistu kurie zino tiesa

 5. centre ,nei dievui ,nei velniui ,tik savybledos klerkams ,nes beveik tik jie eina prie tos

  • Tiktu tam vieta buvusiame Seiminiskeliu savartyne tik tiems visiems misko”broliams” ir stribams ,kurie zude niekuo nekaltus zmones visoje Lietuvoje..Butu panasu,kaip i Gruto parka. Butu naujas 3 ha zemes sklype is visos Lietuvos Suveztu zudiku relikviju parkas – muziejus , lankomas turistu,pakeliui i Arklio muzieju. Doriems partizanam s paminkla jau turime miesto centre.

   • Netiesioginė jų auka

    Pritariu. Puikiai čia sumąstei, tikrai gera čia vieta būtų šitiems žmones žudžiusiems išgamoms “pagerbti”. Sąvartynas panaikintas jau daug metų.Pilnumoje jis sutvarkytas , teritorija nušienauta, yra visai pamiškėję , vieno kilometro atstumu nuo Anykščių miesto ribos. Manau , kad visa tai tik ir liks tuščiomis kalbomis.Kito panašaus tokio malinausko neatsiras šiai idėjai įgyvendinti , nes Lietuvos valdžia žmogžudžius labai gerbia , net po mirties apdovanojimus teikia ir paminklų jiems pristatė ,tai ką ar verta daugiau kalbėti tuo klausimu.

 6. gal jau pakanka tų balvonų mieste…

 7. Reikia paminklo mums ,zżmonems ,kurie 28 metus kenčia valdżios nesamones.Reikia galvot apie gyvus ,o didvyriai tegul bus irašyt istorija.,o mums reikia duonos .

 8. Man patinka JULIAUS pasiūlymas.

 9. kam reikia, tegu savo kieme statosi

 10. kam reikalingi tie paminklai ? Sovietai buvo pristate vos ne kiekviename skverelyje.Dabartine valdzia juos nuverte.Istorija kartojasi

 11. Ekonominiais sumetimais reikia reformuoti Laisvės statulą centre, ten kur žmonės su bambaliais sėdi. Ant atsikišimų statulos galima pakabinti granatų, šautuvą. Reikia suprantamo užrašo kad tai yra paminklas ir kam. Nes laisvės statula nelabai suprantama, galima palaikyti vėjo jėgaine.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.