Kur gauti medicininių kaukių?

Į „Nykščius“ paskambinusi skaitytoja paprašė iškelti problemą.

Pasak moters, Anykščių vaistinėse ji nerado medicininių kaukių, todėl nerimauja, kaip reikia saugotis. Tuo labiau, kad pagal rekomendacijas viešumoje tokias kaukes patartina nešioti. Ji teigė, kad nerimą kelia ir darbdavių požiūris, kurie darbuotojų neaprūpina šiomis būtinomis saugos priemonėmis.

Galbūt Anykščiuose kas nors siuva tokias kaukes, bet žmonės nežino?

Priminsime, kad trūkstant kaukių ministras Aurelijus Veryga pataria vietoj jų naudoti paprastus šalikus.

31 komentaras

 1. nei kaukių, nei rankų dezinfekcinio skysčio, ar servetėlių, deja, nėra…

  • Vakar buvau Panevėžyje Rožyno PC vaistinėje. Vaistininkė su žydra kauke, bet pardavimui jų bėra. Skystis rankų dezinfekcijai yra. Rožyno ir Vaivadų IKI darbuotojai su kaukėmis, bet pardavimui jų IKI irgi nėra.

 2. Pasidaryti kaukę labai paprasta iš stalo popierinių servetėliu 33×33cm jos yra minkštos patvarios.Tereikia gumučių ir segtukų popieriui. Servetėlę suklostuojam iš galu uždedam gumutes užlenkiam susegam segtukais ir viskas.Aš pasidariau iš juodų servetėlių jos labai patinka vyrams.

 3. Pasidaryti kaukę labai paprasta iš stalo popierinių servetėliu 33×33cm jos yra minkštos patvarios.Tereikia gumučių ir segtukų popieriui. Servetėlę suklostuojam iš galu uždedam gumutes užlenkiam susegam segtukais ir viskas.Aš pasidariau iš juodų servetėlių jos labai patinka vyrams.

 4. Dar pasiūlykit pasidaryti iš pampersų…DDD

 5. Kvazimodas

  ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Įprastos medicininės kaukės rekomenduojamos naudoti asmenims, kurie kosėja ir čiaudi, kad sulaikytų kvėpavimo takų sekretus, lašelius. Šios kaukės nesulaiko viruso ir kartu neapsaugo nuo užsikrėtimo virusu, jei yra artimas kontaktas (vienas metras ir mažiau). Nuo virusų efektyviau apsaugo tik aukšto filtravimo kaukės (respiratoriai).

 6. Kvazimodas

  ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Plus kalba sukasi apie MEDICININES kaukes. o ne tuos skudurus kuriuos puole kurpti vertelgos, naudodamiesi tautos naivumu ir nelaime.

 7. gyvenam laisvoj saly 21 amziuj o zmogumi niekas nepasirupins

  • Nesuprantu

   tokio požiūrio. Kodėl kažkas turi duoti? Jei tamstos namuose užsidegs šiukšlių dėžė nuo nuorūkos, tai t.p. bus kalta gaisrinė, kad laiku neužgesino namo?

 8. Labai geros is lemenuko nedgi dvi is karto

 9. skaitytoja

  Youtube pilna filmukų apie tai, kaip pasigaminti kaukę. Medicininė ar ne apsaugo tik nuo slogos ir čiaudulio. Tad koks skirtumas ?

 10. Dezinfekcini skystį tai Šajavičius internetu stumdo,tik išpilsto,nerodo pavadinimo,daro biznį iš nelaimės litras 20eurų bent taip pasiūlė,o jei neturi tai dvėsk

 11. niekur

 12. panevžy parduotuvėje ‘vasaris’dektinė vyrų valgis 80 laipsnių,pats ger.dezinf;

  valgis 80 laipsnių pati geriausia

  • kaip galima sita skiedala vadint degtine? degtine turi but 40 o ne 50, 60 ir juo labiau ne 80…. tai tegu dar ilasina lasa vandens i spirita ir padaro 95 …. ir pavadina zdaroviausiu vyru degtine ..

 13. kas stanika,kas pampersa ,kas servetele o kas i delna nezinojo ,kad ju reiks ,juk nereikejo ,dabar reikia

 14. dar is moteru liemenuku 2 iseina

 15. kas is eropos jei lietuvaa liudiesi

 16. rusai dave cernobili amerika ads europa conor 19 conor 19 kasistos laimes lietuva liudes

 17. Kam jos reikalingos, jei nieko nepadeda. Jei norit, tai vaiksciokit dėl mados su antsnukiu, dar galit ir su šalmu vaikščioti, jei tik jums patinka.

 18. Pažiūrėk ir į Italiją į Ispaniją. Jiems irgi buvo dzin, o dar patys matote kad darosi. Tai pagalvokit ar verta nešioti kaukės ar ne.

 19. jeigu užsipyliai verdančia zacirka kiaušinius ar gausi biuletenį,ar draudimą?

 20. Padekokim Verygai. Nuo sausio turejo laiko pasiruosti epidemijai. Turejo laiko remtis kitu saliu patirtimi ir pasimokyti is kitu padarytu klaidu,uzsisakyti pakankama kieki reikiamu apsaugos priemoniu. Bet virusas Veryga visvien uzklupo netiketai su nuleistom kelnem. Dabar belieka tik senus triusikus detis ant veido vietoje kaukes rudu dryziu i prieki tikintis,kad corona bijos rudo dryziaus ir nekibs.

 21. Aš tai manau nesibastykit be reikalo, ir bus gerai ar neturite šaliku ko jūs čia dejuoja te su tom kaukemir dezinfekciniu skisčiu yra acto ir visokių acetono sumaišo įdedant kvapų ir viską degina

 22. BRANGIEJI,

  baikim aimanuot ir niekus kalbėt.Jei visi vaikščiosim su kaukėmis tai viskas bus gerai.Ir nesvarbu ar ji medicininė,ar šalilkas,ar dar kas.Pagalvokim-jei kaukė apsaugo aplinkinį nuo tavo čiaudulio ir kosulio ,tai ir apsaugosim vieni kitus.Tu apsisaugosi nuo mano virusų aš nuo tavo.Tai galvokim galva ir saugokim vieni kitus.Reikia tik supratimo ir sąmoningumo ,ir toliarancijos vienas kito atžvilgiu.

 23. Pastebėjimas

  Dabar visi šunys be antsnukio o beveik visi žmonės su antsnukiu. O be antsnukio tik tie kurie pikčiausia..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.