Kur dingo miesto spalvos?

Miesto veidas yra ne tik žmonės, bet ir aplinka. Miestas – gyvas organizmas, kurio svarbiausi organai – ten gyvenantys žmonės. Kiek gerai jausimės gyvendami jame, priklauso tik nuo mūsų pačių, nes miestą gali kurti kiekvienas. Kas kita, jei ne viešoji erdvė, yra tikrasis miesto tapatumas ir išskirtinis jo veidas?

Anykščiai jau ne vienerius metus garsėjo kaip švarus ir spalvingomis gėlėmis pasipuošęs miestas. Šiais metais ne vienas anykštėnas ar miesto svečias stebisi ir kalba, kad Anykščiai prarado miesto spalvas. Jei pavasarį mus visus dar šiek tiek džiugino gėlynuose žydinčios įvairiaspalvės našlaitės, tai dabar miesto gėlynai pasipuošė smilgomis ir tamsiai raudona spalva žydinčiais smulkiais žiedeliais.  Ypač liūdnai atrodo centinė miesto aikštė ir pilki stulpai prieš Kultūros centrą bei gėlynai (jei juos taip galima pavadinti) prieš pagrindinį miesto pastatą – rajono savivaldybę.

„Šilelis“ kalbėjosi su mieste veikiančių gėlių salonų savininkais, eiliniais anykštėnais  ir klausė nuomonės, kaip  jiems atrodo šių metų viešųjų erdvių gėlynai.

Plačiau „Šilelyje“

Dalina RUPINSKIENĖ

22 komentarai

 1. Prieš gerą mėnesį prie IKI po gausaus, kelias dienas trukusio lietaus žmogus iš furgono gėles laistė. Paklausiau ar tręšiate? Atsakymas pribloškė sako: “ Ne, laistau.“ Į mano klausimą ar valdžia pinigų neturi kur dėti atsakė, kad daug kas stebisi, bet jis mažas žmogelis ir daro kas liepta, pinigus mat valdžiai reikia įsisavinti, na tai va…. Jei gėlynus prižiūrinti kontora kažin kur tai ir leidžia pinigus pagal internetines prognozes – tai ko stebėtis, kad sodinukams neužtenka. Turim architektę gali nuspręsti kokiom spalvom puošti miestą, vietiniai gėlininkai tikrai pasistengtų, komunalinis prižiūrėtų, bet…ir vėl bėda….viešieji konkursai. Perkamos pigiausios paslaugos. Gerai būtų, kad kainos ir kokybės santykis tokius sprendimus lemtų. Manau vietiniai tokį darbą gavę tikrai bijotų apsijuokti, o atėjūnams kas…na kokį raštą savivaldybė parašys, nei čia jaudintis, nei prieš vietos gyventojus raudonuoti. Et…

  • jokia tu ne giedrė,

   tu alprydas

  • administracija

   pagal pagrindinio vadovo,profesionalaus augalų žinovo ir miesto vyr. architektes rekomendacijas paslaugos teikėjas, teikiantis miesto gėlynų apželdinimo ir priežiūros paslaugas ir sukomponavo augmeniją. Jūsų komentaras gal ir įdomus skaitytojams, bet Jūs nespecialistė, taigi nuomonė administracine tvarka nevertinama.

   • Taip, aš ne specialistė. Tačiau žinau, kad daugelis augalų vienaip auga dirvoje (laisvėje), o visai kitaip puode, kur tenka konkuruoti dėl maisto medžiagų ir vietos tiek šaknims, tiek antžeminei daliai. Tada dar reikia įvertinti krapštukų (t.y. tų kuriems niežti nagai ar kitos kūno dalys) pastangas nuskinti, prisėsti ar kaip kitaip prisidėti prie bendro vaizdo 🙂 , na o kur dar vėjas, katės, paukščiai :))) Jei rimtai šitos šluotos mane kiek nervina… aš pati mėgstu žemais augalais apsodintus vazonus ir…atskirai pasodintas kiekvienas augalas nuostabus, o štai kaip jie elgsis drauge augdami vazose, kaip ir kiek juos tręšti…čia jau profų patarimo klaustis reikia.

  • Nusiraminkite

   Kuo Jums Tubio įdirbis nepatinka?

 2. Anykštėnas

  Labai gerai parinktas koloritas. Puiku. Anykščiai profesionalėja

 3. Sutinku, ramiam miestui, kapų gėlės…..gal pasidarys greičiau mirusiu. Daug pravažiuojančių rodydavo pavyzdžiu.

 4. Skoningi gelynai

 5. Pagaliau mieste prapuolė neskoningai ryškios gėlės. Jei kam grażu ryškios, tai tiktų ir plastmasinės.

 6. Gražu,skoninga,viskas su saiku..

 7. pasodino kad maziau reiktu priziureti

 8. truksta spalvu mieste. noretusi geliu su dideliais, ryskiu spalvu ziedais ir svarbiausia ilgai zydinciu. Nes dabar pasodintu geliu ziedai blankus, nedideli ir ju nedaug.

 9. Svečias.,,

  Tragedija o ne gelynai…

  • joks tu ne svečias,

   tu doncė arba alprydas, na, dar gal, buvęs sodros viršininkėlis.

   • Jeigu kai kas pareiškia savo nuomonę ne tokia kaip tavo,tai jau doncė arba alprydas.Gal ir daugiau žmonių turi savo nuomonę ir nereikia jų vadinti alprydais. Tu ne alprydas,bet kad durnelis,tai matosi.

 10. Anykštėnė

  Nėra spalvų, mažiau džiaugsmo akims…Ir ko bijoti, kad ryškių spalvų gėlės, juk pilkumos ir taip daug kasdienybėje…

 11. Anykščių gyventoja

  Tai , kad visas miestas pavirs juoduliu. Kodėl renovuojami pastatai tokie tamsūs, kad iškarto įvažiavus į Anykščius, liūdna darosi?
  Matyt ponios architektės dūšioje tamsu…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.