Kupiškėnai irgi planuoja vėjo jėgainių parką

Kupiškio rajonui reikalingas vėjo jėgainių parkas, taip nusprendė Kupiškio rajono tarybos nariai, kurie leido rengti vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentą – inžinerinės infrastruktūros plėtros planą.
Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas pasaulyje populiarėja. Pasaulyje vėjo jėgainių nestato tik dvi šalys – Šiaurės Korėja ir Rusija. Pagal planą vėjo jėgainių parko statybą numatyta Kupiškio rajono savivaldybės Subačiaus, Rudilių, Šimonių, Lukonių ir Byčių kadastro vietovėse. Vilniečiai rengėjai kupiškėnus įtikinėjo, kad rajono valdžia turi padėti jiems skubiai parengti specialųjį planą, nes jėgaines Rokiškio rajone žadantys statyti konkurentai gali užimti elektros liniją. Tada tektų Kupiškio jėgainių parką jungti prie Anykščių linijos.
Norinčių statyti jėgaines savo žemėje nepritruks, nes teigiama, kad žemės savininkai kasmet gaus nuo 700 iki 1000 eurų paramą.
NYKŠČIAI

6 Komentarai

  1. ant kvarco kalno gerai suktu

  2. Kokias pasakas rašo Nykščiai, kas autorius ?

  3. O tai Čypas Rusijoje elektrinių nestatė?

  4. tai kupiškėnai ant Kavarsko užtvankos vėjo jėgaines statys?

  5. sovietai iš sodybų iš pradžių trėmė, kad sunaikinti žmonių sukurtą ūkį ir pagarbų žemės naudojimą, vėliau “trėmė” sovietinės melioracijos laikais, išraunat iš namų ne tik žmones bet ir medžius su šaknims.
    Dabar verslo diktuojamai politikai pasirašo nutarimus išrauti paskutinius kaimų gyventojus, pristatant vakariečiams reikalingos elektros energijos sukimo malūnų, už žadamas apgaulingas katino ašaras užimtoje žemėje….
    Deja, kažkokios nualintos dykvietės, kur neįmanoma vykdyti žemės ūkio veiklos, vėl liks apleistos arba šapais ir šiškom nukloti buvusių girių plotai plynos dešimtmečius…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.