Kultūros centre skambėjo liaudiška muzika

Šeštadienį Anykščių kultūros centre nuskambėjo tradicinė Respublikinė, jau 24-oji, kapelų šventė „Gaida“. Šiais metais  šventėje dalyvavo kapelos iš Vilniaus, Visagino, Zarasų, Anykščių miestų ir Šiaulių, Rokiškio, Radviliškio, Anykščių rajonų.

Koncertą linksma polkute „Už serbentų…“ pradėjo vyriškas kolektyvas iš Radviliškio rajono Baisogalos miestelio „Dainoriai“ (vad. Paulius Kablys). Vyrai „sodino brangiąją ant suolelio, kvietė ateiti prie jūros, netikėjo mergelės pažadais, o galiausiai susigundė…“ Skardžiabalsiai vyrai taip „užvedė“ pilnutėlę Kultūros centro salę, kad erdvė net virpėjo nuo aplodismentų ir susižavėjusių žiūrovų šūksnių.

Antrieji sceną „okupavo“ „Čir vyr vyrai“ – kapela iš Zarasų (vad. Gintaras Andrijauskas). Ši vyriška kompanija taip pat buvo „ne iš kelmo spirta“. Kai sugroję maršą „Dėde, duok rublį“ buvo paklausti, kodėl jų kolektyve nėra moterų, vadovas Gintaras, nutaisęs rimtą veidą paaiškino, kad muzikantų darbas labai sunkus, todėl čia čirvirvyriškas velenderis… Todėl ir dainavo vyriškai  apie rasotus beržus, didelu meili merginom ir grojo Peterburgskų valsų.

Kapela „Linksmuolė“  (vad. Tomas Kochanka) iš Visagino tikrai atitiko pavadinimą, nes kolektyve ne tik jaunimas, jaunas vadovas, bet ir du linksmi mažieji visaginiečiai. Tad ir dainavo jaunimas apie tai, kad „dienos, kaip šventė, apie meilę širdy, apie tai, kad laiškelis atplasnotų paukšteliu…“ Savo pasirodymą užbaigė tokia nuotaikinga polkute, kad žiūrovai ne tik plojo, bet ir trepsėjo.

Pirmąją koncerto dalį užbaigė kapela „Vingerinė“ (vad. Robertas Raišelis) iš Viešintų. Mūsiškiai yra mūsiškiai, ką apie juos? Žinoma, jie dainavo puikiai, aplodismentų buvo gausiai, dainos gražios ir žinomos, tad salės pagalba buvo.

Kai su bandonija į sceną išėjo vyriškis, žiūrovai šiek tiek nuščiuvo. Ir užgrojo diedulis, oi kaip užgrojo. Kaip pats sakė, su „užlaužimu“.  Ir uždainavo tokią dainuškėlę apie madas, kad žiūrovams neliko nieko, tik ploti ir kvatotis. Žiūrovus linksmino šventės svečias, Tauragės miesto garbės pilietis, muzikantas, folkloristas, etnografas  Albinas Batavičius.

Kapelos iš Šiaulių rajono Pakapės kaimo (vad. Julius Muliarčikas) solistų trio dainavo apie „pavasarines žibutes, apie meilę, kuri sujungia dvi širdis…“

Geri anykštėnų draugai, septynioliktą kartą dalyvaujantys „Gaidoje“, sausio 25 dieną pradėję savo kolektyvo gyvavimo 25-uosius metus, „Gryčia“  (vad. Robertas Petkevičius) iš Grigiškių, pirmuoju kūriniu „Lietuvėla tu mana“  privertė žiūrovus „keliauti“ po Lietuvą. Ir kitos dainos buvo apie pilkuosius šalies kelelius, apie mylimosios laiškelius. Pasirodymą kolektyvas užbaigė polkute „Lipk ant sienų“.

Kapela „Kriauna“ (vad. Alvydas Fijalkauskas) iš Rokiškio rajono ne tik dainavo apie Lietuvos laisvę, apie „mylimą prie vartų, apie ruginę duoną, ajerais kvepiančią, bet ir apie penkias žąsis…“

Tradiciškai, kapelų šventę užbaigė Anykščių kultūros centro kapela „Grieža“ (vad. Kęstutis Grigaliūnas).

Už išskirtinę liaudiškos muzikos šventę svečiams ir saviškiams dėkojo rajono meras Sigutis Obelevičius, Kultūros namų direktorė Dijana Petrokaitė, ilgametė šventės organizatorė Regina Stumburienė. Kolektyvai buvo apdovanoti rėmėjų dovanomis.  Šventę rėmė

Anykščių rajono savivaldybė, Ažuožerių sodai, Bukauskų ūkis, UAB „Anykščių energetinė statyba“.  Dovana buvo įteikta ir labiausiai žiūrovams patikusiam kolektyvui „Kriauna“  iš Rokiškio. Koncerto metu visus linksmino ir kapelų vadovus bei muzikantus kalbino visą laiką besibarantys vyras ir žmona bei jų kaimynė (Jonas Buziliauskas, Jolanta Pupkienė, Edita Ražanienė).

Gerokai daugiau nei tris valandas trukusios liaudiškos muzikos šventės paskutinis akordas – drauge visų kapelų kolektyvų sugrota Bekerio polka.

Nors šeštadienį buvo planuota atšvęsti Užgavėnes, tačiau lauke be perstojo lijo lietus, tad Morę sudeginti ir žiemą varyti iš kiemo (?)  buvo nuspręsta antradienį.  Besiskirstančius po koncerto žiūrovus Kultūros centro fojė dar palinksmino ir į namus palydėjo, matyt, lauke sušalusi muzikuojančių persirengėlių grupė, kuri laukė Morės mirties sudeginant…

Dalina RUPINSKIENĖ

 

15 komentarų

 1. Reikia rašyti ir kada vyks šventė, o ne tada, kai buvo

  • Šiaip tai...

   Apie kokią šventę Jums nebuvo informacijos? Jeigu apie šią kultūros centre vykusią „Gaida“, tai kartas nuo karto patiems reikėtų pasidomėti informacija kultūros centro svetainėje „renginiai“ ir viskas yra parašyta 😀 . Asmeniškai niekas nepraneš jeigu nesate koks kviestinis svečias :D.

 2. Jokios nebuvo informacijos .

  • tai kad savivaldybe visai nieko neviesina, keistai atrodo. Nesugebejo net su sventem pasveikinti, o apie smulkesnius renginius isvis nera ko sneketi. Ar sunku per radija buvo paskelbti?

  • Vat pagal spauda

   Gal namo afišų dar negirdėjau kad neštų

 3. Buvo nelabai išskaitomas skelbimas lentoje prie erdvės. Nieko nepraradote,kad ir nebuvote.

 4. Reiktų gal daryti tokį renginį Karūnoje,sporto salėje kur liaudis galėtų ir pasišokti,o dabar nueiti ir sedėti 3 valandas tai sunku. Žiūrėti nėra ko,reikia trepsėti. Tai va

 5. Labai patiko , kad po koncerto susidarem senjoru kompanija ir bute net iki 5 valandos ryto dainavom jaunystes dainas ir sokom , aisku tyliai ir prieblandoj kad netrukdyt kaimynam ir policijai .

 6. aciu,aciu,aciu uz nuostabia svente.

 7. Info buvo seniai. Be to kas met vyksta, galima patiems rasti kada koncertas.

 8. Ačiū už puikų renginį .Labai nuotaikingai išlydėjo ir namo su puikia muzika, kad dar nesinorėjo eiti namo. Šaunuoliai

 9. Buvau pirmą kartą su draugėm pakviesta Anykščiuosna atvažiuot.Šventė super, labai dėkoju, jauna pasijutau.Ir labai gerai sugalvotas, primislitas vaidinimas tarpuose tarp kapelų.

 10. Anykščių kapelos labai silpnos prieš kitas. Lėtos dainos,sunkokai žiūrisi. Juk yra dainų visokių ir Duokim garo laidose nelabai sužybėdavo musiškiai. Linkiu keistis.

 11. Vingeryne,-sauniausia kapela ir visiskai puikiai koncertuojantys,tik gaila,kad dainuojanti tik viena moteris,na truksta daugiau dainuojanciu.Robertas nuostabus,-sekmes jam.

 12. O kas kad šventė buvo,laisvų vietų buvo,bet kasa nedirbo ir įeiti negali,tai taip dirba kultūros centro darbuotojai!!! Gėda kultūrai!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.