Kultūrininkų pinigai dar kažkur plaukioja

Pagal ankstesnę informaciją lėšos, kultūros darbuotojų atlyginimų priedams, Anykščių rajono savivaldybei turėjo būti pervestos dar praėjusią savaitę. Tačiau kol kas apie tai bent jau vicemeras Sigutis Obelevičius nieko negirdėjo. Jo teigimu, kultūros darbuotojų mėnesio pajamos buvo kiek sumenkusios, nes pinigų priedams vis dar laukiama.
Kultūrininkai įsitikinę, jog rajono valdžia jiems skolinga. Tuo tarpu pastaroji sako, jog – nė cento, nes buvo mokami priedai, o dabar jiems pinigų kol kas nėra. Aiškėja, kad skirtingai skaičiuojama tik dėl to, jog Anykščių rajono valdžia nuėjo kiek kitu keliu nei didžioji dauguma šalies savivaldybių. Pastarosios, gavusios asignavimus, didina darbuotojų darbo užmokesčio koeficientus. Tad, panašu, jog nepatenkintieji galėtų skųstis tik dėl nedidėjančių pareigybinių koeficientų, nes visi valstybės skirti pinigai jiems išmokami.
“Dokumentai visi pasirašyti, visi formalumai atlikti. Dotacija ateina. Tiksliai, kada bus pervestos lėšos, kol kas neaišku. Vienos savivaldybės, gavusios asignavimus, kelia koeficientus. Mes mokame priemoką. Viskas bus kaip ir pernai. Todėl ir kyla tas ginčas. Finansų ministerija sako įdedame kultūros darbuotojų atlyginimus į bendrą katilą, bet mes jų nematome. Jei jau tikrai įdeda, tai galėtų ir elgtis, pavyzdžiui, kaip Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri įstatymiškai padidino koeficientus”, – kalbėjo S. Obelevičius.
Ginčas su kultūros darbuotojais, kuriame savivaldybę palaiko ir Vyriausybės atstovas apskrityje, kilo po to, kai darbą Kultūros centre paliekanti Gabrielė Griauzdaitė pasiskundė Seimo nariui Sergejui Jovaišai. Pastarasis netruko tuo pasinaudoti ir surengti atitinkamą pasirodymą žiniasklaidos priemonėse.
“Sergejus Jovaiša, kai buvo mero patarėjas kultūrai, pats inicijavo negražius dalykus. Visi pamena, kaip tuo metu bibliotekininkai buvo spaudžiami ir galų gale priversti išeiti neapmokamų atostogų. Dvimainystė. Labai neskanu. Tipinio, stereotipinio ir lengvai nuspėjamo politiko elgesys, kuris man nesuprantamas. Anykštėnai prisimena ne vieną ir ne du skandalingus atvejus, į kuriuos buvo įsipainiojęs šis žmogus”, – vertindamas S. Jovaišos politinį įvairiapusiškumą šnekėjo Tarybos narys Lukas Pakeltis.
Prieš mėnesį Anykščių kultūrininkų atlyginimams iš valstybės biudžeto skirta papildoma dotacija –  daugiau nei 65 000 Eur. Šiuo metu rajone kultūros darbuotojai užima 124 etatus, o į rankas vidutiniškai gauna po 400 Eur. Artimiausiu metu jų atlyginimai turėtų padidėti mažiausiai pusšimčiu eurų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.