Kultūrininkai per piketą grojo „Marija, Marija“

Vakar, rugsėjo 17 dieną, į piketą „Deklaracijų laikas baigėsi – kultūros darbuotojai nori gyventi oriai!“ Vilniuje  prie Vyriausybės rūmų iš visos Lietuvos susirinko keli šimtai kultūros ir meno darbuotojų, protestuojančių dėl pernelyg lėtai augančių atlyginimų. Pikete dalyvavo ir delegacija iš Anykščių.

Kaip „Nykščiams“ sakė Anykščių kultūros centro direktorės pavaduotoja Vilma Paulauskaitė į piketą vyko 16 Kultūros centro darbuotojų. „Bet ne mes vieni buvom, pikete sutikome ir bibliotekininkų iš Anykščių“, – sakė V. Paulauskaitė.
Į  piketą susirinkę kultūrininkai laikė plakatus, dainavo ir kitomis meninėmis priemonėmis demonstravo savo padėtį. Pasak jų, vidutinis kultūros srities darbuotojų atlyginimas šalyje yra trečias „nuo galo“ Europos Sąjungoje.
„Įdomus buvo piketas, su pašvilpimais, dainomis, bet kultūringas. Net buvo varinių pučiamųjų grupė, kuri sugrojo „Marija, Marija“. O geografija dalyvių labai plati – buvo klaipėdiečiai, žmonės iš Mažeikių, Rietavo, kitų Lietuvos miestų, dalyvavo daug aktorių iš Vilniaus“, – pasakojo V.Paulauskaitė.
Protesto organizatoriai siekė, jog kultūros darbuotojų algos padidėtų bent 150 eurų, tačiau kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson žadėjo, kad jau kitą savaitę pradės veikti darbo taryba, o trūkstamų lėšų kultūros darbuotojų atlyginimams didinti bus ieškoma ir savivaldybių biudžetuose. Tikslas – atlyginimų augimas 75 eurais.
Kol kas ministerija įsipareigojo atlyginimus kultūros sektoriaus darbuotojams 2019 m. padidinti vidutiniškai po 21 eurą, tam skirdama 3,5 mln. eurų.
Paklausta, kokių rezultatų po piketo tikisi, V. Paulauskaitė kalbėjo, jog kol kas išgirdo tik pažadus. „Lauksime lapkričio 1-osios, nes pažadai lieka pažadais. Jei jų neįvykdys, tada rinksimės dar kartą“, – kad kultūrininkai ryžtingai nusiteikę, tvirtino V. Paulauskaitė.

Linas BITVINSKAS

6 Komentarai

  1. esate drąsuoliai,o ne bailiai,

  2. O muziejininkai buvo? Ar jie viskuo patenkinti?

  3. Visos nelaimės dėl to , kad Tubį sužavėjusi kultūros komiteto narė Greta buvo priversta pasitraukti iš Seimo.

  4. jau turėtų buti sau gėda,kad minima ir minima Greta nei ji ką padarė blogai (jeigu tik pati sau),nei priėmė blogus įstatymus,nei nužudė žmogų. Kiek tinginių yra seime (kiek buvo iš Anykščių) jau nebe laikas linksniuoti pasibaigs kadencija tai ką rinksime ? tikrai tuos pačius, kadangi norinčių bus tik supratimo apie ekonomiką nei bum,bum. Nereiktų nesąmonių rašinėti nebent pačiam parašius nuo to lengviau. Vakar vyko per TV forumas tiesiog baisios “pjautynės” pasibaisėjau. Kas darosi su konservatoriais juk praeitis ir viską žinome,patyrėme ,kaip augo pensijos, ekonomika ir kt. Nieko neginu tik parašiau savo nuomonę.

    • Greta būtų padariusi, kad Algis būtų pakilusios 150 eurų. Nes ji labai gera ir vagia tik iš savo darbovietės. O ką iš Seimo pavogusi? Popieriaus, tualetinio popieriaus ir įmaučių. Tubis žino, ką reklamuoti. Tubis žmonės permatomas, kaip rengėjas. Nuo Tubio savo nusikalstamos veiklos nepaslepsi.

  5. gerai kad maziau gausite ilgiau gyvensit

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.