Krito „Anykštos“ tiražas

Pernai metais „Anykšta“ skelbė, kad spausdina 3 200 šeštadieninio numerio egzempliorių, šiemet jau mažiau.
Šiemet šeštadieninio numerio skaičius nurodomas 3000. Dar daugiau sumažintas antradienio numerio tiražas. Metrikoje „Anykšta“ nurodo, kad pernai skelbę, kad spausdina 2500 egzempliorių, šiemet antradieninis „Anykšta“ spausdina 2 200 egzempliorių. Taigi, UAB „Anykštos redakcija“, kuriai vadovauja direktorė Gražina Šmigelskienė, laikraščio metrikoje nurodo, kad šiemet, lyginant su pernai metais, per savaitę „Anykštos“ tiražas nukrito net 500 egzempliorių.
Antradieniais „Anykšta“ leidžiama 8 puslapių, šeštadieniais – 16-os puslapių. Tiek antradienio, tiek šeštadienio „Anykštos“ laikraščio numeris kainuoja po 1 eurą.
Visame pasaulyje spausdinti laikraščiai praranda savo pozicijas ir įtaką tiek verslui, tiek politikai. Atsiradus internetui ir internetinei žiniasklaidai, laikraščiai nebegali lygintis žinių operatyvumu ir reklamos veiksmingumu, o socialiniai tinklai dar labiau sumažino reklamų davėjų gretas.
Lietuvoje labiausiai nukentėjo nuo šių procesų respublikinė spauda. Pernai užsidarė vienas seniausių Lietuvos laikraščių „Lietuvos žinios“, o laikraščių flagmanas „Lietuvos rytas“ po Naujųjų leidžia laikraštį tik 3 kartus per savaitę. Beje, įdomu, kad „Lietuvos ryto“ antradienio ir ketvirtadienio numeriai kainuoja vos 0,80 euro, o šeštadieninis su žurnalu – 1,5 euro.

Revizitai.lt skelbia, kad „Sodros“ duomenimis, 2020 vasario 8 dienai „UAB „Anykštos redakcija“ dirba 11 darbuotojų.

NYKŠČIAI

28 komentarai

 1. Skaitau visus internete laikrascius ir nesuprantu katro lakrascio Silelio ar Anykstos priedas yra Nyksciai , raso visi vienodom temom tik nuotraukos skirias , dar perku AF ten vel raso kaip Anykstos priedas bet tik visai Utenos apskriciai skirtas , Bitvinskas Silelio direktorius , o dirba Anykstoj kalba nuo klaidu taiso.

 2. nykščiai yra operatyvesnis portalas,mažiau klaidų ir vien apie Anykščių rajoną. Apie Utena,Zarasus visai nedomina.

 3. Gerai liaudis sako nekask duobės kitam, pats įkrisi.

 4. To rudo smigelsku daikto seniai i rankas neimu net uz dyka,

  • Tautai neaišku...

   Rudo ir kvepiančio šūdų…? Ar ne?

  • M.Fergizienė

   Anykšta neteko tokių žurnalistų kaip S.Vitkiene, A.Lingaitis, kurie ne tik aprašinėjo įvykį, bet analizavo jo priežastis. Ieškojo būdų kaip tą padėtį pagerinti. Man sūnus aiškina, kad į facebook rašydama nepateik to paties straipsnio du kartus – atrodys labai neprofesionaliai, kvailai. Apie kokį profesionalumą gali kalbėti “ Anykšta” apie tą patį rašydama kas antrą dieną.

 5. Anykštoj dirba 11 žmonių,dabar aišku kam jie renka po 10€,geriausio gyditojo paskelbimui,negi tiek gėlės ir poperiukas kainuoja,ar savo algom priedus dasidėti.

 6. Tai, kad nieko idomaus toj Anykstoj nespausdina. Arba is senu gudziu laiku pasakojimai arba nesamones. Pvz. zurnala SAVAITE idomu skaityt.

 7. Cia minimas Bitvinskas , jis „Silelio „direktorius ir savininkas ir dar „Anykstos „laikrascio neatatinis oponentas , kitaip tariant , vysto tarp situ laikrasciu karstas diskusijas viena ar kita tema kuris pateiks seansakingiau.

 8. Kada bus vibratorių muziejus?

  • klausimą adresuokite į profesionalais pasivadinusio portalą. Jų atstovai diktuoja kultūrą savivaldybėje. Taigi ir jūs dominančio muziejaus klausimą jie gali aptarti savo posėdžiuose.

 9. ne tiražas cia krito,pensininkų sumazėjo.

 10. Šaunuoliai

  Geras, informatyvus tekstas. Viskas suskaičiuota. Anykštos savaitinis tiražas 5500, Šilelio – 1000. Pagarba autoriui, nebijančiam pripažinti, kad Šilelis daug mažesnis. Na ir kas? Svarbu ne dydis, o skaidrumas.

  • Taip. Ne ugis, bet smūgis. Girdėjau, kad pats „Anykštos“ portalo savininkas parašė apie nokautavomą iš Šilelio redaktoriaus pusės 🙂
   Gal šitos varžybos peraugs į daugiakovę?

  • tiki kad toks dydelis? Man tai įdomu būtų pažiūrėt, kas perka 8 puslapių popiegali už eurą kas brangiau ir už „Lietuvos rytą“ kai gali rasti internete ko tik nori. laikrasciai nueina ir nieko cia nepakeisi

 11. Jo nebėra vietos 2 laikraščiams ,tokioj auditorijoje..Ir nebėra tos komandos kaip seniau buvo ,sudo skaityti nieks nenori

 12. Išmaniai sudėliotas projektas pasitelkus tam tikrą žmogų numarinti Šilelį ir Nykščius

 13. Valio,Valio!!!Saulėlydis atėjo pletku laikraščiui!!!!

 14. Anykštėnė

  Jau senai laikas keltis į internetinę erdvę. Kam tą popierių gadinti. Saugokime gamtą.

 15. kas nori po purvą pasivoliot važiuokit į Birštoną, ten gydomasis purvas.

 16. tai kad kaina labai maža laikraščio sarmata prenumeruoti

 17. Jau supanašėjo su tais vadinamais benamiais, kurie prie parduoyuvių iš žmonių pinigų prašinėja. Sugalvojo dabar už padėkas gydytojams pasipinigauti, net nepasiklausę pačių medikų sutikimo dėl jų duomenų naudojimo komercijai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.