Kraštotyrininkų 2020-2021 m darbų derlius – 20 leidinių

Lapkričio 27 dieną Anykščių viešojoje bibliotekoje  vyko tradicinis anykštėnų kraštotyrininkų sambūris-seminaras „Draugaukime – bendraukime – bendradarbiaukime“. Seminare be anykštėnų kraštotyrininkų  dalyvavo Lietuvos nepriklausomybės akto signatarė Irena Andrukaitienė ir Istorikas, leidėjas, verslininkas, visuomenininkas, mecenatas, Anykščių krašto garbės ambasadorius  Ukrainoje Virginijus Strolia.

Draugijos valdybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius, sveikindamas susirinkusius apgailestavo, kad tenka susitikti po pusantrų metų pertraukos ir pakvietė visus Tylos minute pagerbti Anapilin išėjusį  kultūros mecenatą, kraštotyrininką  Alvydą Bitiną.

Seminaro metu kalbėjęs V. Strolia pasakojo apie patirtis renkant medžiagą knygai „Strolių giminės knyga“ ir sakė, kad tai istorijos, etnografijos, genealogijos paminklas ateinančioms kartoms.  Knygų leidėjas pasakojo apie spausdinimo paslaptis.

Kraštotyrininkė Ligita Matulienė pristatė knygą „Petras Biržys ir pirmasis Anykščių kraštotyros leidinys“.  Signatarė Irena Andrukaitienė kalbėjo apie tai, kaip rinko medžiagą apie Didžiulių šeimą, apie Vandos Didžiulytės gyvenimą, apie tai, kokie svarbiausi žmonės buvo jos gyvenime.

Kraštotyrininkas Raimondas Guobis  pasakojo, kaip rinko medžiagą biografiniam albumui „Kelminio pasaka: Zenono Valuntos skulptūros karalystė“ ir kad jo darbas   skirtas išskirtinio medžio darbų meistro Zenono Valuntos iš Butėnų kaimo gyvenimui ir kūrybai.

Kraštotyrininkė, bibliotekos Krašto duomenų ir kraštotyros skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė kalbėjo apie tai, kad anykštėnai kraštotyrininkai pradėjo archyvuoti asmenines bibliotekas. „Bibliotekoje saugoma 14 asmeninių bibliotekų kolekcijų, iš jų 7 išeivių kolekcijos. Dalis Artūro Šajevičiaus asmeninės bibliotekos labai senų knygų eksponuojama šiandien, jas galima apžiūrėti“, – kalbėjo A. Berezauskienė.  A. Šajevičius pasakojo, kad knygas rinko ne tik jo mama, bet ir močiutė, ir prosenelė.

Seminaro pabaigoje Birutė Venteraitienė apžvelgė 2020-2021 metų anykštėnų autorių išleistas knygas. Daugiausiai knygų išleido muziejininkas, kraštotyrininkas Raimondas Guobis – net 6. Naujos anykštėnų knygos vos sutilpo ant dviejų stalų.

Sambūrio metu veikė trys parodos – „2020-2021 anykštėnų kraštotyrininkų darbų derlius“, „Kalendoriai skaičiuoja metus“ (kišeniniai kalendoriukai iš L. Matulienės asmeninės kolekcijos) ir senovinės knygos iš A. Šajevičiaus asmeninės bibliotekos.

Dalina RUPINSKIENĖ     

Vienas komentaras

  1. Kaip visuomet kultūringas ir dėmesingas Kontrinmavičius. Pagarba.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.