Kovos ir prieš savus?

„Valstiečių“ programoje nurodyta, jog jie privers susimokėti visus aplinkos teršėjus, įskaitant ir per daug trąšų naudojančius žemdirbius. Vakar pranešta, jog jiems turėtų būti mažinama ES parama. Tuo tarpu anykštėnai ūkininkai sankcijų per daug nesibaimina ir teigia, jog jos jų nepalies, nes protingai dirbant žemę, besaikis tręšimas nėra naudingas ir jau savaime kerta per kišenę.
Vakar paskelbta sunkiai sveiku protu suvokiama informacija, jog Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, suformavusi Vyriausybę, ketina bausti tuos žemdirbius, kurie savo valdose naudoja per didelius kiekius mineralinių ir organinių trąšų. Be to, aiškėja, jog toks persekiojimas būtų nenaudingas ir pačiam „valstiečių“ lyderiui, kuris ne tik ūkininkauja, bet ir prekiauja derlingumą skatinančiais preparatais.    
„Kažkokia nesąmonė ir tiek. Teko girdėti apie tokį ketinimą, bet visiškai neaišku, ką ir už ką baus. Kiek supratau, skatins naujausių technologijų įsigijimą ir naudojimą. Bet naudotis išmaniaisiais įrenginiais laukų priežiūrai – kol kas ne mūsų kišenei. Nebent dar galėtų sudrausminti tuos, kurie į dirvą pila gerokai daugiau nei griežtai reglamentuota – azoto. Šiuo metu į hektarą minėtos trąšos galima naudoti iki 170 litrų. Tačiau, žinau, jog yra pilančių 230 litrų ir daugiau. Jie tai daro, kad grūdai būtų tik aukščiausios rūšies, tačiau po to reikia naudoti kitas priemones, kad nesugultų ir panašiai. Finale – uždarbis toks pats. Paprasčiausiai jie tai daro dėl neišmanymo“, – kalbėjo ilgametis grūdininkas nuo Troškūnų.
Anykščių krašto ūkininkai tikisi, jog bet kokioms radikalioms naujovėms bus taikomas pereinamasis laikotarpis.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.