Kovo 11-oji – gerokai praretėjo politikų gretos

Tradiciškai kovo 11-osios vidurdienį Anykščių centre susibūrė anykštėnai, buvo pakelta vėliava, griaudėjo patranka. Dalies politikų, prieš rinkimus uoliai dalyvavusių Vasario 16-osios minėjime, anykštėnai šiandien nebeišvydo…

Šį kartą apsieita be politikų kalbų, renginį vedė režisierius Julius Jakubėnas, koncertavo Jurgitos Baldauskienės vadovaujamos „Nenuoramos“, dainavo vyrų ansamblis, o vėliavą kėlė „Griežos“ ansamblio, kuriam vakar įteikta „Aukso paukštė“,  vadovas Kęstutis Grigaliūnas. Beje, K. Grigaliūnas trimitu atliko ir dainą „Baltas paukštis“.
Anykštėnų susirinko pakankamai gausiai, nors  rinkimai jau baigėsi, aikštėje matėsi ir kai kurių partijų „kuopelės“, tačiau nemažai tų kandidatų, kurie demonstravo patriotinį uolumą per Vasario 16-osios šventę, šiandien jau nesivargino ateiti. Matyt, dalyvaujant vėliavos kėlime juos vėl pamatysime po 4 metų.
Kovo 11 d. – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Akte remiamasi 1918 m. vasario 16 d. pasirašytu Lietuvos nepriklausomybės aktu, kuris niekada nenustojo turėjęs teisinės galios.
NYKŠČIAI

32 Komentarai

 1. Dauk zmoniu minejimia , meras graze kalba pasake , patrankos saude .

  • Siaubas, ar bent be klaidų rašyti moki?

  • Ar buvot, -koks meras kalbą sakė ?
   Meras stovėjo su śeima nuošaly, juk neprileidžia jo kalbų sakyt. Va išrinksim ir reabilituosim. Tada ir pasakys kalbą, negėda būna jo klausyt.

  • DĖMESIO ATSARGIAI!

   Vienas komentatorius, pasivadinęs “Leonui”, “Anykštoje” išsidavė ir parašė, kad jie jau senai žino kas bus vicemeru. Kitaip sakant, jie jau senai nusprendė, kas bus vicemeras! Ne rinkėjai o “jie”? Gal tie “jie” patys jau ir merą išsirinko – Sigutį Obelevičių? Ir svaigsta jau postus besidalindami? Tai štai kodėl jie ir K.Tubį taip naršiai pjudo? Perversmas nepavyko, mat įstatymas neleido, tai sugalvojo kitą būda: isteriškai trenkti kaltinimais prieš pat rinkimus. Taip ir daro. Jau kad varo – tai varo.
   O jei žmonės ims ir nubalsuos kitaip? Ir pastatys tuos tamstas “juos” į vietą kaip įkyriai bruktą Vaiginą pastatė? Ai kokie bus graudūs verksmai…. O juk rinkėjai gali taip pamokyti, kad maža nepasirodys! SĖKMĖS ANYKŠČIAMS!

 2. Patikslinkite, o tai vaiginas šį kartą gėlių nedėjo su valstiečiais prie paminklo?

  • Vaiginas be naudos nieko nedaro kaip ir Gudonienė

  • Dėmesio! Svarbu.

   Ir vėl prieš pat rinkimų II-o turo balsavimą “Anykšta” rado progą užvaryti ant mero K.Tubio. Pasirodo jis ne tik vagis, ne tik kitiems vogti neleidžia, bet ir su verslinikų tūzais nesusišneka. Ir ką gi “Anykšta” susiranda ekspertu? Ogi D.Vaiginą. Taip taip, tą patį Vaiginą kurį ji aktyviai darė Tubio auka ir ypač aktyviai piršo rinkėjams į merus. Su “baurakarbauskiniais” kartu. Tik rajono žmonių lengvai neapdurninsi! Jie tą Vaiginą pastatė antru nuo galo. Pelnytai pastatė. Derėtų patylėti ir savo veiklą apmąstyti. Bet gi ne! Įkąsti negali, tai nors rinkimams pakenks. Kažkaip iki rinkimų šito “eksperto” nesigirdėjo… Koks tikslas? Ogi štai: neišdegus į merus, diedukas ruošiamas į vicemerus. Girdi Obelevičius ūkiškai silpnas, o va su tokiu ūkio ir ekonomikos gigantu kaip Vaiginas išeitų puikus duetas. Kažin, ar Obelevičius supranta, kad yra ant pagaliuko vyniojamas? Pagyvensim – pamatysim.

   • Dėmesio! Lionginas šmeižia!

    Nei vienas Aleionkos draugas rinkimuose Anykščių rajone nedalyvauja. O rajono finansinį krachą, kurio metu net tris mėnesius buvo neišmokėtos algos mokytojams, kad nemokėtų pašalpų, sukūrė ne Alesionka, o prieš tai meru buvęs Saulius Nefas. Tu gi šmeižkas Lionginai! Arba bukas kaip čebato aulas.

 3. tiek nebedaug anykstenu ,tai kam mums savybleda su visais islaikytiniais ,naikinkim ir seniunija tik ir tikrai bus tas pats ,tik gal nebebutu nerintu isdykeliu su prostitutemis ir jokiu itariamuju ,juk patys matot su jais nebesusitvarkom

 4. Nežinau ar kas skaičiavo politikus, bet atrodo, kad buvo kaip visados ir ne mažiau nei vasario 16-osios minėjime. Ko pasigedo autorius?

 5. Tegul Obelevičius su Tubiu gėles deda,prie ko Vaiginas?

  • Gera nesijausčiau, jei mano protėvius kurie kovojo už laisvą Lietuvą bandytų gerbti korupcija kaltinamas senas komunistas, kuriam užtenka naglumo apsimesti tremtiniu.

 6. kad ir konservatorius ,buves komonistu ir dar neaisku o gal ir uzslaptintuose sarasuose ,juk uzslaptino konservatoriai,ko jie bijo ,tik tiesos ir atsakomybes,nebera kuo tiketi

 7. Kvazimodas

  ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Taigi galima ir pasinagrineti biografija o ne vien is lojimo loti. Tevai buvo istremti, gime tremti. Tai kas kad paskui grizo i Lietuva ir vaikyste Lietuvoje. Susidaro vazidas kad jus manipuliuojate savo proteviais ir nezinote realios istorijos. Dauguma tremtiniu mirus Stalinui buvo reabilituoti i grizo Lietuvon. Bet si trauma jiems likus visam gyvenimui. Apskritai Lietuvos mazazemiu istorija atimta atimta atimta ir atimta. Islieka tik aukstoji dvarponija ir proletariatas. Atimta atimta atimta. Iki siu dienu. Mes uz permainas op oplia atimam atimam atimam.

  Jei nagrineti Lietuvos istorija kaip minimum reikia nagrineti is buvusio rezimo pozicijos. Kad ir atemimu istorija ir jei nagrineti tremtinius, reikia pradeti nagrineti nuo Carines Rusijos sudeties. Kad ir prie Caro daugelis Lietuvos valstieciu turejo uzsidirbe gana “ilga” rubli. Tais laikais tai buvo viena stipriausia valiuta pasauli. Dejo rubli prie rublio ir jau butu galeje isigyti menka ukeli. Staiga Rusijos revoliucija. Lietuva neiskovojus, o “gavusi” laikina nepriklausomybe. Ir Rusijos rublis tampa beverte makulatura. Apie tai mazai kalbama kad Lietuvai perejus i nepriklausomybes laikotarpi daugelis mazazemiu valstieciu prarado labai didziules santaupas rubliais. ATIMTA

  Prarado tai prarado. Vel valstieciai ranku nenuleido vyko dirbti i JAV. Ten sunkiai eksplotuojami gamyklose vel sunkiai dirbo. Ir pradirbe ten 10-15 metu grize i Lietuva galejo isigyti menka keliolikos – 20 ha ukeli. Neilgai dziaugesi. TSRS okupacija. ATIMTA. Didzioji grietinele issilakste i JAV. Kai kuriu mazazemiu tik ukius ateme bet paliko. Kitus priedo istreme. Ir sioje vietoje pats slyksciausias momentas. Kai grietinele sedinti JAV organizavo partizanini kara. Juk pagrinde del savo turto drebejo. Ir partizanus sudare dauguma butent tie mazazemiai kurie liko Lietuvoje, o proletariniai stribai valde ju zeme. O veliau matydami kad nieko gero neiseis juos paliko likimo valiai.

  Sioje vietoje labai svarbu isskirti 3 kategorijas nuo TSRS nukentejusius. I JAV ir Vokietija pabege taip vadinami “Dipukai”. Tie is kuriu tik ateme turta, bet i lagerius ir kalejimus neveze. Na ir nuo lageriu ir kalejimu nukenteje.

  Dabar isivaizduokit tremtinius grizusius po reabilitacijos i Lietuva. Tai labiausiai psichologiskai ne tik turtiskai suzaloti zmones. Jus savo skriaudiku negalite uzmirsti kas kiek kam koki bambali skoloje. O cia toki pazeminima patirti. Ir jei tu gimei tokioje seimoje, neapykanta sovietu rezimui buvo kalama diena nakti. Neapykanta tai neapykanta, bet mokytis dirbti vis tiek reikejo.

  Ir jei kalbeti apie Anykscius tai senbuviai ir yra iki TSRS. Masiskai buvo isnaikinti. Anyksciai buvo tik kaip prekybos centras ir juose puikiai tvarkesi zydu bendruomene. Isnaikinta.

  Ir dabar jus cia neaisku kokio mentaliteto nuo TSRS laiku suplauke legionieriai i ta duobela. Kokias cia dar po velniu kulturas ir turizmus uziiminejat. Kaip dar maciau vienas komentatorius net Anykstenus laiko butent tuos duobelas gyventojus 10 000. Tie kiti jiems negyventojai. Sekmingai jums TSRS uodegose rozes augino, sekmingai ir nepriklausomybes metais tulpes ten augino. Dabar mat jie strategijas organizuoja. Permainu permaineles. O gal pipintumet aaaaaaaaaaa. Atsirado mat proteviu kraujo ginejai….. 🙂

 8. atveski i prota tuos,kurie pasimete ir nezino uz ka balsuoti.Nyku ziureti i tokia svente,o dar labiau i S.Obeleviciu,kuris stovi,kaip mokinukas nezinodamas ka daryti,Na tikrai tokio mero mums nereikia,kuris tik darzininko vaidmenyje sugeba kai ka.Linkim dideles sekmes K.Tubiui.

  • Lionginas

   Nei vieno balso Alesionkos draugui. Ar norite, kad vėl nemokėtų pašalpų, nebūtų lėšų mokytojų algoms? Prie Alesionkos taip buvo. O kai meru ,taptų tas kurio neįleidžia į vykdomojo rūmus, kas bus? Nebus kam pasirašyti ant algalapių. Mero pozicija, tai ne juokas.

   • Ar tu durnas,žmonių nujuoktas?

    • Dėmesio! Lionginas šmeižia!

     Jis šmeižikas

     • Norima pasakyti, kad Leonas nebemyli Tubio? Dėl tokios naujienos redakcija turėtų imti komandiruotę ir važiuoti daryti intervių į Dembavą.

   • Kvazimodas

    ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    O jerguletiau auksciausias. Gal siandien jau nebepilkit, nes rytoi kokia nebuvus darbo diena…..

   • Dėmesio! Dezinformacija!

    Nei vienas Aleionkos draugas rinkimuose Anykščių rajone nedalyvauja. O rajono finansinį krachą, kurio metu net tris mėnesius buvo neišmokėtos algos mokytojams, kad nemokėtų pašalpų, sukūrė ne Alesionka, o prieš tai meru buvęs Saulius Nefas. Tu gi šmeižkas Lionginai! Arba bukas kaip čebato aulas.

 9. svarbiausia buvo gerb.ŽURNALISTAS ir gražI nuotrauka feisbuke .Mielieji jei mes tokie būsim savęs ir kitų negerbiantys piliečiai, gretos tikrai praretės.TIKRAI GĖDA.ATSIPRAŠAU/

 10. Šventes reikia švęsti, o ne kramtyti vieni kitus.

 11. Mano nuomene, tai ši šventė man paprstam žmogui nieko gero nedavė, tarybinais laikais aš būčiau ben nebadavus. Dabar esu pensinenkė, norėdama nupirkti anūkams šokoladuką ar dar ką nors šiais laikais vaikams mėgstamą dalyką turiu atsisakyti vaistų, kurie man tikrai yra reikalingi. Jeigu kažkokie STT ar kitaip vadinami už šią žinutę norės nubaust mane, manau jiems mane surasti padės portalas, kuriame rašau.

  • Kai algas tūkstantines moka pensininkams, kurie bando apsimesti dirbą merais, tai tikriems pensininkams nelieka ant vaisų. Nerinkite Tubio. STT gaudo tik vagis ir žulkus, jiems nesvarbu ar žmogus turi pinigų. Todėl galite būti rami, sąžiningų žmonių jie neliečia.

 12. Lionginas

  Jei Tubis Alesionkai nėra draugas, tai kas jis? Suprantu, kad gyvename laisvoje Lietuvoje ir turime apsisprendimo laisvę.

 13. Kodėl J. Jakubėnas veda valstybinius renginius, jei jis aktyvus komitetčikas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.