Koronaviruso infekcijos prevencija. Kaip elgtis

INFORMACIJA ASMENIMS, GRĮŽUSIEMS IŠ UŽSIENIO. Lietuvoje paskelbus karantiną, visiems asmenims, grįžusiems iš užsienio, taikoma privaloma 14 dienų izoliacija. Tai galioja ne tik izoliavimuisi namuose, bet ir visiems, gyvenantiems viešbučiuose ar kituose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose.

Grįžę iš užsienio, Jūs privalote:

🔺 Kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) šiais būdais: ➡ Telefonu 85 212 4098 (ar el. paštu info@nvsc.lt) ➡ Užpildyti NVSC interneto svetainėje pateiktą anketą: http://nvsc.lrv.lt/covid-19 (http://nvsc.lrv.lt/korona-eng) 🔺 14 d. laikytis izoliavimosi namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje tvarkos 🔺 Stebėti sveikatos būklę

JEI SVEIKATOS STEBĖJIMO METU IŠSIVYSTO LIGOS SIMPTOMAI (KARŠČIAVIMAS, KOSULYS, APSUNKINTAS KVĖPAVIMAS), NEDELSIANT SKAMBINTI 1808!

Asmenims, kuriems 14 d. privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, draudžiama:

🔺 Eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms. Asmuo išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų asmenų. 🔺 Namuose priimti svečius, draugus, artimuosius

KARANTINO REŽIMAS – taisyklės, kurių privalu laikytis visiems Lietuvos gyventojams ir įstaigoms!

Pažymėtina, kad reikalavimų pažeidimai padaromi tiek veikimu, tiek ir neveikimu. Veikimas yra tada, kai asmuo aktyviais veiksmais pažeidžia sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės reikalavimus, o neveikimas – kai asmuo, nors ir turi pareigą, nevykdo teisės aktų nustatytų reikalavimų, susijusių su sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrole. Reikalavimų nesilaikymas baudžiamas teisės aktų numatyta tvarka. Pažeidėjui, atsižvelgiant į reikalavimų nepaisymo pobūdį ir žalos mastą, gali grėsti sankcijos nuo baudos, arešto ar laisvės atėmimas.

🔺 Jei turite informacijos apie nusižengimus, prašome apie tai pranešti tel. 112

✅ Jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, asmuo laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

BENDROS REKOMENDACIJOS. Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso infekcijos, rekomenduojama laikytis ligos plitimą mažinančių priemonių:

✅ Ypač dažnai ir kruopščiai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu (ne trumpiau kaip 20 sek.), trinti jas dezinfekantu ✅ Nešvariomis rankomis neliesti veido ✅ Maksimaliai vengti žmonių susibūrimo vietų ✅ Esant galimybei dirbti iš namų ✅ Gyvai bendraujant su kitais asmenimis, laikytis saugaus 2 metrų atstumo ✅ Atsisakyti rankų paspaudimų, apsikabinimų ir kitokio artimo kontakto ✅ Reguliariai vėdinti patalpas, atidarant langus ir/ar duris ✅ Drėgnuoju būdu valyti baldus ir kitus kietuosius paviršius, papildomai dezinfekuoti durų rankenas

✅ Pažymėtina, kad vyresnio amžiaus asmenys turi griežtai atsisakyti vaikščioti į bet kokius grupinius susitikimus, į maldos namus, vengti bet kokių susibūrimo vietų. Visi jaunesni žmonės, turintys vyresnio amžiaus artimųjų, turi pasirūpinti jais (maisto produktais ar sumokėti mokesčius internetu).

DAUGIAU INFORMACIJOS DĖL NAUJOJO KORONAVIRUSO GALIMA TEIRAUTIS:

✅ Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 Pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų – visą parą, visoje Lietuvoje, nemokamai ✅ Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija tel. +370 618 79984 , +370 616 94562, +370 620 77547 – visą parą ✅ Elektroniniu paštu: koronavirusas@sam.lt

PAGALBA ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE. Dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei paskelbto karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje, asmenims grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 d. izoliacija. Anykščių r. savivaldybės administracija nusprendė asmenims, kurie grįžo iš užsienio ir neturi galimybių izoliuotis savarankiškai namuose ar kitose gyvenamosiose patalpose, skirti Anykščių technologijos mokyklos bendrabutį.

✅ Asmenys, kurie yra užpildę Anketą, pateikiamą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie SAM ir turi būti izoliuoti, bet neturi galimybių izoliuotis namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, gali kreiptis į Anykščių rajono savivaldybės administracijos gydytoją Vaivą Daugelavičienę, tel. (8 381) 54 316, mob. 8 620 63 827, el. p. vaiva.daugelaviciene@anyksciai.lt.

✅ Papildomą informaciją Anykščių rajono gyventojams teikia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Utenos departamento Anykščių skyriaus vedėja Danguolė Sudeikienė, tel. (8 381) 59 477, mob. 8 687 34635, el. p. danguole.sudeikiene@nvsc.lt.

Raginame anykštėnus ypatingą dėmesį skirti priemonėms, padėsiančioms sumažinti infekcijos plitimą, o pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas. Adekvačiai, ramiai ir nepanikuojant reaguokite į situaciją, atsakingai ir griežtai laikykitės karantino reikalavimų, saugokite save ir kitus.

Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Užsak. Nr. 2210

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.