Koronavirusas „paplonino“ savivaldybės biudžetą

Koronaviruso pandemija ir karantinas pridarė nuostolių ne tik verslininkams, žemdirbiams, gyventojams, bet „paplonino“ ir savivaldybių biudžetus. Vyriausybės sprendimu dalis nuostolių bus atlyginta. Kiek lėšų prarado Anykščių savivaldybė, „Nykščiai“ klausė vicemero, Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovo Dainiaus Žiogelio.  

„Birželio 30 dieną Finansų ministerijai ir STT teikėme savivaldybės išlaidas dėl koronaviruso pandemijos. Staigmena buvo, kad reikia teikti STT. Vien tiesioginės savivaldybės išlaidos dėl ekstremalios padėties sudaro apie 42 tūkstančius eurų. Tai grįžusių iš užsienio atvežimas į rajoną, apgyvendinimas, maitinimas ir apsauga. Juos pradžioje apgyvendinome Anykščių technologijos mokyklos bendrabutyje, vėliau „Puntuko“ viešbutyje. Dar 10 tūkstančių eurų išleidome kitoms reikmėms ir Karščiavimo klinikos įkūrimui“, – skaičius vardijo vicemeras.

Paklaustas, ar buvo nors vienas pacientas Karščiavimo klinikoje ir ar tikrai reikėjo ją įkurti, nors kai kurios savivaldybės to nepadarė,  Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas paaiškino: „Toks buvo Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas. Tos savivaldybės, kurios savo rajoninėse ligoninėse neįkūrė Karščiavimo klinikų, jos pirko paslaugas iš kitų ligoninių arba kooperavosi keli rajonai. Mūsų Karščiavimo klinikoje nė vieno paciento nebuvo, bet tai nėra blogai. Kol kas dar ši klinika privalo funkcionuoti. Ministerija klausė mūsų nuomonės dėl Karščiavimo klinikos, mes siūlėme, kad nebūtų privaloma, o tik rekomenduotina ją turėti, jei kiltų kokių problemų ateityje.  Mums buvo liepta pateikti ligoninės ir Pirminio sveikatos priežiūros centro patirtas išlaidas. Šios abi įstaigos patyrė maždaug po 50 tūkstančių eurų nuostolių. Tad bendra savivaldybės paraiška – apie 160 tūkstančių eurų nuostolių“, – aiškino D. Žiogelis pridurdamas, kad nuostolių dar bus.

„Išlaidos ir toliau didėja. Nors mums nebereikia rajono gyventojų atsivežti, šiuo metu bendrabutyje, kuris jau priklauso savivaldybei, saviizoliacijoje yra vienas žmogus. Jį privalome maitinti ir saugoti. Skaičiau, kad šiuo metu Bulgarijoje yra  apie 1 000 iš mūsų šalies išvykusių turistautojų. Tikslai žinau, kad iš mūsų rajono į Bulgariją atostogų yra išvykusios 2 šeimos. Jos kažkada grįš ir privalės izoliuotis 14 dienų. Gerai, kad jie saviizoliuosis namuose. O jei panorės, kad juos apgyvendintume, maitintume ir saugotume bendrabutyje? Jei norės gyventi viešbutyje, už pragyvenimą mokės patys, o mes privalėsime juos maitinti ir samdyti apsaugą. Tad išlaidos dar tikrai nesibaigia. Kas žino, kur dar iškeliavo drąsūs mūsų kraštiečiai ir iš kokių šalių žada grįžti?“ – kalbėjo rajono vicemeras.

Dalina RUPINSKIENĖ

15 komentarų

 1. į išlaidas įtraukėte ir ligoninės direktoriaus išvertimo iš kėdės kainą ir patarėjo užgaidų išpildymą…

  • Saviems užtikrinti darbo vietas nieko negaila, galima ir dar daugiau išleisti. o kaip su sąžine, gerb. vadovai, irgi į nuostolius įrašėte?

 2. Svieto+pabaiga

  Jei į PSPC PAKLIŪTI NEĮMANOMA, tai irgi išlaidos didėja? Ką ten veikia užsirakinę. Kol prisiskambini antradienį popiet į registratūrą nuo pirmadienio ryto skambinant, maloniai pasako kad neberegistruoja. Geriau jau visai uždarytų polikliniką nesVilniun greičiau galima užsiregistruoti, tačiau siuntimo nėra

  • PSPC nedirba jau keturis mėnesius. Ką jie ten užsirakinę veikia ir iš kur tos papildomos išlaidos nieko nedirbant? Rudenį pradės vėl staugt kad korona atėjo,bet kodėl nedirba pakol jos nėra? Į antrinį daug lengviau užsiregistruoti nei pas pirminio propesorius.

   • kū veikia, kū veikia….nu tu kaip mažvaikis….kū veikia…maža kū…galj miega, galj švenčia, galj mylisi…kū veikia…. :))))))))

 3. Kai reikėjo telkti visų medicinos įstaigų pastangas, Jūs visą energiją atidavėt Vasilausko ėdimui, pone Žiogeli. Gėda.

  • Ram ta drylia oi lia! :)

   Ubagų kraštelis
   Nukurortizuotas
   Pratiesta rankelė:
   Ei, valstybe, duoki!

   Jei rajono vadas
   Buvęs komunistas
   Todėl ir biudžetas
   Kregždėmis suknistas

 4. Kur gi ne...

  O kada Anykščių rajono biudžetas buvo perteklinis,a? Prie Švento Niekados?

 5. valdo ,toks ir biudzetas ,vemt norisi i juos paziurejus

 6. Iš kur tokios sumos? Nesugalvočiau, kur tiek pinigų išmėtyti. Gal reikia pateikti pavyzdžius. Pvz. vienkartiniai rankšluosčiai 15000, musgaudžiai 95456, durų apklijavimas skelbimais 100000, lemputė prie durų 500, įsukimas 600… Čia aš fantazuoju, nepamanykit, kad tikri skaičiai.

 7. Tai kad ziogelis veterinorius,but gerai kad dar kazoku is kawarcka paimtumet dirbt pas sau.u.

 8. Ėjai į merus norėdamas pagerinti mūsų gyvenimą ,o dabar skundiesi ?

  • keista teksto interpretacija,

   vicemeras papasakojo realią situaciją, o kur skundimasis, tai nerandu…???

   • reikėtų ne komentarus skaityti portale, o užsiimti savo tiesiogine darbine veikla, kad sukurtum pridėtinę vertę o ne tik deguonį degintumei veltui.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.