Koplyčioje – tautodailės paroda

Vakar, vasario 19 dieną, Anykščių koplyčioje – pasaulio anykštėnų kūrybos centre atidaryta  tradicinė Anykščių krašto tautodailės darbų paroda, skiriama Tautodailės metams. Parodos iniciatorė ir kuratorė Skaidrė Račkaitytė, pristatydama parodą sakė, kad šiais metais parodoje dalyvauja 32 autoriai, kurie eksponuoja per 200 darbų. Svečiai iš Panevėžio, Kupiškio ir Utenos sveikino kolegas, grožėjosi paroda ir išsakė daug šiltų palinkėjimo žodžių.

Parodos dalyvius, svečius ir menu besidominčius anykštėnus sveikino rajono meras Sigutis Obelevičius, teigdamas, kad „liaudies menas nemiršta, jis gyvuos, nes juo domisi jaunimas, kuris ir pratęs liaudiškas meno tradicijas“.

S. Račkaitytė pasidžiaugė, kad šiais metais parodoje dalyvauja du išskirtiniai menininkai, tai audėja Emilija Žiurinskienė ir partizanas Jonas Kadžionis, kuris parodoje pristatė dvi dėžutes, pagamintas Sibiro tremtyje.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet, parodoje buvo pristatytos bene visos tautodailės rūšys – audiniai, nėriniai, mezginiai, medžio dirbiniai, karpiniai, tapybos darbai, tautinės juostos, siuvinėjimas juostele ir karoliukais, pynimas iš vytelių ir balanų, sodai ir skrybėlės iš šiaudų. Dėmesį traukė kalvystės meno meistro Justo Tuskenio metalo darbai – įspūdingi katinai, tautodailininko Aliaus Aleksandro Tarabildos medyje „apgyvendinti“ smuikai, Audronės Skairienės tapyti paveikslai, Violetos Vanagienės juostele išsiuvinėti paveikslėliai, Ritos Vasiliauskienės  karpinai.  Tegul neįsižeidžia tie, kurie nepaminėti, visų darbai puikūs, dvelkiantys nuoširdumu ir rankų šiluma.

Tautodailės parodą galima aplankyti iki kovo 17 dienos pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 8 iki 17 valandos ir penktadieniais nuo 8 iki 15:45 val.

Dalina RUPINSKIENĖ

Vienas komentaras

  1. Anykštėnė

    Graži , įdomi paroda. Verta aplankyti, pamatyti anykštėnų kūrybą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.