Konteineriai pastatyti, diskutuoti beprasmiška

Mieste įrengiamų pusiau požeminių konteinerių projekto vykdymo darbus kuruoja rajono savivaldybė. Darbus atlieka 2017 metų rugpjūčio mėnesį viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi UAB „Conlista“, kuri turi sumontuoti gamintojo UAB „Continens“ konteinerius iki gegužės mėnesio pabaigos. Kalbamės su Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėju Algirdu Žalkausku, kuris atsakingas už darbų eigą.
– Kodėl naujieji konteineriai pastatyti būtent tose vietose, kas neretai sukėlė gyventojų nepasitenkinimą?
– Projektuojant aikšteles buvo atsižvelgiama į konteinerių įrengimo reikalavimus. Pagal reikalavimus, gyventojai šiukšles turi nešti ne toliau, nei 100 metrų.  Dar buvo viena problema – požeminės komunikacijos, kurių taip pat turėjome paisyti. Pavyzdžiui Dariaus ir Girėno gatvėje (MXIMOS kieme) galėjome įrenginėti tik ten, kur pastatėme, būtent dėl komunikacijų.
Dabar jau įrengtos visos konteinerių aikštelės, jų yra 31. Jose 174 pusiau požeminiai konteineriai, iš jų 50 mišrioms atliekoms ir po 31 popieriui, plastikui, stiklui bei bioskaidžioms atliekoms.   Konteinerių kubatūra nuo 1,3 iki 5 tonų.
– Kaip pasisekė taikiai išspręsti iškilusius su gyventojais konfliktus? Kaip susitarėte su Mindaugo gatvės gyventojais?
– Tuokart iš dalies buvo atsižvelgta į gyventojų reikalavimus.  Pavyko su gatvės gyventojais taikiai susitarti. Kai kur negalėjome nieko pakeisti. Kaip jau sakiau, dėl požeminių komunikacijų ir inžinierinių tinklų. Žodžiu, konteineriai pastatyti ir dėl jų vietos diskutuoti nebeverta, kitaip nebebus.
– Ar tikrai darbai bus baigti laiku? Kas pasirašys projekto baigimo darbus?
– Manau, kad  infrastruktūros tvarkymo darbai bus pabaigti iki gegužės mėnesio pabaigos. Iki šios dienos jau pilnai sutvarkytos 15 aikštelių, kitos baigiamos tvarkyti. Projektą planuojame užbaigti liepos – rugpjūčio mėn.
Darbus priims samdytas techninis prižiūrėtojas, o projektą priduoti privalome Aplinkos projektų valdymo agentūrai.

Plačiau „Šilelyje“.
Dalina RUPINSKIENĖ

5 Komentarai

  1. visada taip – padaro ir turėkitės, gal obelevičius dabar pakeis kur gyventojams netiko konteinerių vietas

  2. valdininke ,kodelmokame mokescius uz siuksliu isvezima ,nors siemet dar nevezem ,kas cia dedasi ar atsakis kas,kiek tyciosis is zmoniu

  3. nešiukšlintojai

    Nebūkite toks užtikrintas ponas valdininke, kol darbai nepriduoti techninės priežiūros vadovui ir valstybinei komisijai….

  4. kad brokas

    Storių gatvėje pastatyti konteineriai, bet plytelės aplink konteinerius jau kreivos ir “sutūpusios”.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.