Koncertas iškirstiems medžiams (video)

 

Šimonių girios likimu susirūpinę žmonės surengė neįprastą akciją. Vienoje iš plyno kirtimo aikštelių surengė koncertą nukirstiems medžiams.

Smuiku grojo Barbora Domarkaitė. „Susirūpinę dėl Šimonių girios miškų masyvuose daugėjančių plynių ir net naktimis kertamo miško, rinkomės kartu gedėti ir tartis, kaip išsaugoti, tai, kas dar gyva. Pasitarę, nutarėme kreiptis į valstybės institucijas su prašymu išsaugoti Šimonių girios masyvus“, – šio susibūrimo ir koncerto tikslą nusakė organizatoriai.
Susiėjimas nenuėjo veltui, nes sukurta interneto peticija Šimonių girios išsaugojimui: https://www.peticijos.lt/v…/75411/issaugokime-simoniu-giria/, kurią gali pasirašyti norintys išsaugoti šią girią.
Šimonių giria − miškų masyvas Anykščių ir Kupiškio rajonuose. Šimonių girios biosferos poligonas – saugoma teritorija, įsteigta siekiant išsaugoti Šimonių girios ekosistemą. Visas plotas – 23 261 ha, iš jų 19 209 ha priklauso Anykščių rajonui, 4 052 ha priklauso Kupiškio rajonui. Poligonas yra sudėtinė nacionalinės kompleksinės ekologinės bei specializuotos biologinės įvairovės būklės stebėsenos sistemos bei Europos ekologinio tinklo Natura 2000 dalis. Poligone turėtų būti stebimi, kontroliuojami ir prognozuojami gamtinių sistemų pokyčiai. Valstybinę gamtos išteklių naudojimo ir aplinkos apsaugos kontrolę poligone pagal kompetenciją vykdo Aplinkos ministerijos Utenos ir Panevėžio regionų aplinkos apsaugos departamentai.

 

15 komentarų

 1. Labai gražus video. Naikinam Lietuvą patys, palikdami ją ar naikindami. Žiauru:(

 2. Labai orginalus sumanymas.

  • Suvažiavo miečionys iš dyko buvimo ir pasicirkino inkšdami. Kai vyks miško sodinimo talka jų ten nebus nei vieno.

 3. Liūdna žiūrėt, kai kitų sąskaita bando vaidint, cirkintis… Išperka lai tuos miškus ir tada juos puoseliaja, nekerta, naujų ne sodina… O dabar… Eikit dirbt visuomenei naudingus darbus, o ne sau koncertus miškuose renkit, netikiu aš Jūsu nuoširdumu. O matau tik savanaudiškus tikslus AKIVAIZDŽIAI

 4. nepataike i nata.nei grot moka nei apie miska supranta.kiek daug vidutinybiu vienoje vietoje..

 5. Jūs nors vieną medį pasodinkit, paskui komentuokit. Jaunimas daro tai, ką turėtume daryti mes anykštiečiai.

 6. Nepatinka visokie sektantai. Labai primena Klonio gatvę. Ten Landsbergis irgi grojo gitara.

 7. Žmogus didžiausias kenkėjas gamtoje. Ir kada mes sustosim?

 8. kam reikia tegu sau kerta ta miska. visuomet reikia kirsti ir naujai atsodinti. o ziopliam pasiulyciau nesikisti i ne savo reikalus.

 9. Anykštėnė

  Pritariu kom. Diega!
  Ir nebūtina vadinti žiopliais, vidutinybėmis ar cirkininkais. Taip, ir mūsų senoliai kirto miškus, bet ne tokiais mastais. Dabar plyni laukai teliko, o kiek gamtos sutvėrimų žuvo.. Prioritetai – pinigai, o juk naikinam savo planetą patys.. Ir negalvojame apie ateinančias kartas…

 10. Pasirasyk, užeik į peticijos.lt už Šimonių giria, jau pasirašė 1393

 11. smuikas is nukirsto medzio .del to ir verkia lieciamas. zolei irgi skauda,kai nekrikstu kojos ja trypia..

 12. Na čia dabar!

  Maniau, kad čia miško sodinimo talka su muzika. O sodinimu juk net nekvepia…

 13. misko brolis

  Plynai nukirtus miska ir ji atsodinus tai jau ne miskas o medziu ferma kurioje nebus noro buti. Dauguma lietuviu myli miska ir nenoretu ji iskirsti plynai,bet yra girininkai-biznesmenai kurie is to gerai gyvena ir suranda budu kad zmogelis popieriu pasirasytu (dazniausiai tai kad miskas senas arba uzsikretes -reikia kirsti!!) Idomu tai kad anksciau kai istatymas buvo kitoks tai viskas buvo sutvarkoma be plynu kirtimu .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.