Komunalininkai primena valdžiai, kad sovietiniai laikai seniai praėjo

Vasario 9 dieną surašytame UAB Anykščių komunalinis ūkis darbuotojų rašte  administracijos direktorei Ligitai Kuliešaitei pateikiama ir daugiau faktų apie padėtį įmonėje. Teigiama, kad nupirkta netinkama šukšliavežė, jai per metus remontuoti išleista daugiau, negu ji kainavo, kad darbuotojai įtaria, jog įmonė negavo lėšų už 19 tonų metalinių pakuočių. Teigiama, kad darbuotojus taip pat papiktino vieno iš komunalinio ūkio padalinio vadovo atleidimas ir tai, kad daugiausiai kilo atlyginimas vyriausiajai buhalterei, kuri yra ir profsąjungos pirmininkė. 

„Laidojimo namuose ir turguje darbuotojos dirba be laisvadienių, lauko valytojoms per pastaruosius metus prižiūrimi plotai padidėjo, o skaičius valytojų sumažėjo. Keičiantis valytojų skaičiams ir plotams, atlyginimai liko nepakitę.

2019 metais buvo pirkta šiukšliavežė vežti atliekas iš pusiau požeminių konteinerių, tačiau ji neatlieka savo funkcijų. Mašina nėra pritaikyta išpilti pastatomiems 1,1 kub. m konteineriams. Darbą, kurį gali atlikti viena mašina, dabar reikalingos dvi. Taip yra gaištamas laikas. Kas prisiims atsakomybę ir atlygins žalą už iššvaistytus pinigus. Mašinos remontas per metus laiko kainavo daugiau negu pati mašina.

Turime įtarimų, kad 2019 metais įmonė negavo lėšų, kai pakuočių organizacijai buvo pristatyta metalinė pakuotė (apie 19 tonų), o vyriausioji buhalterė (Angelė Dovydėnienė) laiku nepateikė prašymų gauti įrodantiems dokumentams. Pinigai už metalinę pakuotę nebuvo gauti.

Didžiausią pasipiktinimą darbuotojų tarpe sukėlė netolygus  atlyginimų keitimas nuo 2021 m. sausio 1 d.. Manome, kad atlyginimai keliami nesilaikant įstatymų. Kai 2020 m. kilo minimalus atlyginimas, mūsų įmonėje jie nekilo, nes įmonė dirbo nuostolingai. Šiais metais pakilus  minimaliam užmokesčiui, atlyginimai mūsų įmonėje kilo nevienodai nuo 3 iki 15 procentų. Vyriausios buhalterės atlyginimas kilo daugiausiai iš visų, tai sudaro panašiai apie 30 procentų atlyginimo. Manome, kad tai yra neteisėta, nes įmonės finansinė padėtis nėra gera. Tokie sprendimai kelia įtampą ir kiršina žmones.

Daugelį papiktino komunalinio padalinio vadovo atleidimas apkaltinant žmogų vagyste. Konstatuoti tokį faktą galima tik įrodžius žmogaus kaltumą. Atleidimas yra neteisėtas, nes kaltas yra kitas asmuo, kuris veikė padalinio vadovui nežinant. Pastoviai prieš darbuotojus  yra naudojamas psichologinis smurtas, gąsdinimai.

Nepasitenkinimą ir sumaištį darbuotojų tarp darbuotojų kelia nežinomybė. Nežinai, kuriame padalinyje dirbsi. Vieną dieną dirbi laidojimo padalinyje, kitą –atliekų padalinyje. Darbininkai iš padalinio į padalinį  yra perkeliami jiems ir padalinių vadovams nežinant. Įmonėje yra vadovaujamasi principu skaldyk ir valdyk. Tokie dalykai neturi būti toleruojami, juk sovietiniai laikai seniai praėjo. Įmonėje profsąjungos pirmininkė yra vyriausioji buhalterė. Profsąjungos turėtų ginti darbuotojų interesus ir būti tarpininku tarp vadovo ir darbuotojų. Mūsų įmonėje to nėra. Susidaro įspūdis, kad profsąjungos pirmininkė yra nusistačiusi prieš darbuotojus. Nėra buvę, kad profsąjungos būtų bandę spręsti nepalankios situacijos tarp darbdavio ir darbuotojo.

Susidariusi situacija darbuotojams kelia stresą. Darbuotojai skundžiasi, kad dėl įtampos priversti gerti raminamuosius. Keletas darbuotojų neatlaikę psichologinio spaudimo išėjo savo noru.

Prašome išnagrinėti mūsų  laišką ir priimti atitinkamus sprendimus. Susidariusi situacija nėra normali, trukdo kokybiškam darbui ir kenkia sveikatai“, – rašoma dalies komunalininkų laiške L. Kuliešaitei.   

Po kreipimosi paskelbimo į redakciją paskambinę komunalininkai sakė, kad tikisi objektyvaus UAB Anykščių komunalinis ūkis tiesioginio vadovo Savivaldybės administracijos direktorės L.Kuliešaitės nagrinėjimo, tiesa, „Nykščiams“ L.Kuliešaitė teigė, kad dalį iškeltų klausimų nukreipė nagrinėti Darbo inspekcijai, o UAB Anykščių komunalinis ūkis direktorius K.Šapoka teigė, kad komentuos šitą kreipimąsi vėliau, matyt, kai bus gautas L.Kuliešaitės atsakymas.

NYKŠČIAI    

44 komentarai

 1. Ar įvyks stebuklas….

 2. Stebuklo nebus🤣🤣🤣

 3. As tą sekretorė prie namų badabociau ir pertraukciau su pagaliu ar padekceu žinotų suha

 4. reikia dėl komunalininkų šventos ramybės užsakyti Šv. mišias bažnyčioje ir dar pakviesti kleboną į komunalinio teritoriją, kad pašventintų patalpas . Atrodo kad ten ne tik Velnias yra įsisukęs be ir piktoji dvasia.

 5. kvieskit televizija ir issakykit viska,o su laisku nemanau,kad laimesit.

  • Taip. Kur TV atvažiuoja laikui bėgant pradeda keistis. Meras gavo pirmas laišką ar kas pasikeitė. Nemanau, kad kas keisis su antru laiškų administracijos direktorei.

 6. KIKe yra kolektyvinė sutartis, kurios nesilaikoma. Taip sutaupomi pinigai Angelės algos padidinimui

  • Ar tu žinai?

   o kuriame kolūkyje buvo laikomasi eilinių kolūkiečių teisių? Kas tavo-tai ir kolchozo pirmininko, o kas pirmininko tai tu neliesk 🙂

  • Gerb., A. Savickas tik vienas reikalavo keisti kolektyvinę sutartį , bet labai priešinosi vyr. buhalterė A.D. buvo pasirašyta su papildomais punktais , pasirodo jos nesilaikoma ir iki šios dienos. Tik A. D. melagingų įrodimu dėka buvo atleistas iš pareigų J. Žukauskas , A. Savickas ir kiti jai nepalankus darbuotojai. Kiek dar gali tęstis šis cirkas KIK e. ,atbuskite savivaldybės vadovai.

 7. Prisimenant kokiu uolumu buvo išėstas Vasiliauskas iš ligoninės, nors buvo tik popieriniai pažeidimai, tai čia koalicijai testas. Jei neišspręs po tokių faktų, bus aišku, kad Anykščius užgrobė gauja su savo propaganda, kuri nieko nedarys dėl anykštėnų.

 8. Mano nuomone darbuotojai turi išgirsti ką sako vadovas, o jeigu nebegirdi eiti pas šeimos gydytoją arba į Ecosevice dėl darbo vietai pareiškimo pateikimo.
  Visi žinome, kad per 21-23 m. savivaldybės strateginės veiklos plane numatyta didžioji komunalinių ir viešųjų paslaugų dalis perduoti nepriklausomoms savivaldybei įmonėms, taip gerinant savivaldybės veiklos rodiklius, vertinamus vyriausybės nustatytais kritėrijais.
  KIKą su suformuotu teigiamu balncu parduoti, gaunant į biudžetą pajamų už savivaldybės parduotą turtą.

 9. žmones sukilo, ,,apačios nebenori gyventi po senovei,o viršūnės nebegali“,bet nejaugi dar reiks televizijo, kad parodyti visai Lietuvai Anykščių valdžios neįgalumą

 10. Angelei baigsis rojaus obuoliai.gestape o ne boba.dirbau žinau žiūri į visus kaip į negrus

 11. Marijona Fergizienė

  Gal bus patikrinta kaip naudojami daugiabučių administravimui mokami pinigai. Gal sulauks atpildo už fiktyviai rašomus darbus ir pinigų vogimą? Nieko nebus padaryta, nes komunalininkų vagys dirba savivaldybės valdžios liepimu.

 12. Gerbiamieji,

  galit jums patikti ar nepatikti vienas ar kitas žmogus,bet turėkit patys savigarbos rašyti nesąmones. Eikit grynu oru pakvėpuoti. Gražios dienos

 13. Raso kad praejo sovietiniai laikai, tai del ko liko sovietiniai vadovai?

 14. Nuo kada Vyr buhaltere turi itakoti pasipriešinti sprendimams ?? Kas čia per kolukio laikai, nuo kada vyr buhaltere turi isakymus duot, kur direktorius, kur pavaduotojas ? Reiškias buhaltere mažai darbo turi jai kišasi į sprendimus kuriuos turi priimti direktorius, kol Buhaltere ir Direktorius bus tokiu pažiurų, niekas nepasikeis, reikia atleist juos abu.

  • Tubys pradėjo reformas. Atleido Šapoką, o be jo Angeliutė sėdėjo, kaip pelė po šluota. Būtų atėjus ir jos eilė. Obelevičius vėl visą šutvę grąžino atgal. Taiko jūs norit?

 15. labas ir ate

 16. Pagaliau į komunalinį atėjo vadovas kuris šitam tubininkų sukurtame socialistiniame bastione tvarką įves.

 17. ne atėjo ,o kolukiečiai įstatė,bet nuvarė komunalinį nadrizin,buhalterė išėdė Žukauskų,prie jo jau buvom pradėji lipt komunalininkai iš duobės tvarka dabar kaip Kinijoj ,abudu pasitaria ,abudu nutaria ,abudu duoda botagu buram per kupras

 18. Būna ir taip

  Ir 2019 m sausio 1 d buvo didinti atlyginimai neteisingai. Turimomis žiniomis vienas darbuotojas kreipėsi į darbo ginčų komisiją,bet nieko nepešė,nes komisijai buvo pateikti neteisingi dokumentai.

 19. angele stankeviciu ramuna atleidzia uz gerima paskui vel priema nes gimine yra o geria kasdien ko dovideniene veikia kike sestadieniai bizniuka suka ka gi ji daugiau daris sapoka reikia atleist nes jie ten gerai vagia is zmoniu saskaitas tokias atsiuncia net kraupu kvieciam zmones televizija kad tie vagys dingtu is komunalinio nes ten tragedija paskutine vyksta su meru sapoka gerai sutaria ir daro bizni visi buhaltere reikia keist kuo greiciau

 20. Neišsivaizduoju, kaip galima apgauti darbo ginčų komisiją,kaip galima pateikti neteisingus dokumentus.ir ta komisija patikejo. tai reikėjo toliau kreiptis į teismą

 21. Šiais laikais viskas galima,jei mažas esi tai nieko negali pakeisti.Nugali didieji.

 22. Čia vos ne kiekvienoj darbovietėj.Kai reikia dirbt ir nebėr kvailesnio kuris artų, pradeda kaltų ieškot.Tarp darbininkų dar didesnis skaldyk ir valdyk ir visokie kiršinimai, vieni per šventes dirba kiti aš nedirbsiu ir dar draugai skaitosi.

 23. Kur ispusiau požeminiu konteineriu isiurptas, toksines atliekas utilizuoja ,zinoma kad tikrai ne vandenim priduoda popieriu tikriausiai ir nepateiktu pasidomejus ,nes kanalizaciju jose nera .

 24. Gyvenu Šaltupio gatvėj ir einu pro turgų, visada pirmadieniais užrakinti vartai, tai ką dirba turgaus darbuotoja, jei neturi išeiginių.

  • Tai senjore

   Matote kokius rašo raštus neteisingus ir savivaldybė tiki gal .Bet jei vartai sakot užrakinti tai ir darbuotojai turi išeigines tai kokiuos parašus neteisingai renka .

  • senjorės kaimynas

   Gyvenu Šaltupio gatvėj ir visada einu pro senjorės gyvenama vietą. Jau virš 13 metų nemačiau jos gyvos. Galvojau senai numirus, nes tiek laiko nebuvo veiklos požymių. O čia ėmė, ir komentarą parašė. Man šokas ir moralinė trauma.
   Kada prisikėlėt?

 25. Prie viso to…. KODEL NERA tokioi istaigoj uz paslaugas atsiskaitymo banko kortelemis,??, kasoje reikia moketi grynais

 26. Gerai, kad žmogeliai netyli. Ant padėklo niekas nieko niekam neduoda. Bet parašę laišką dar nieko nelaimėjo. Buitinė korupcija šiandien Anykščiuose gyvena aukso amžių. Būtų stebuklas, jei Savivaldybė priimtų nors kokį sprendimą pasirašiusių žmogelių labui.. Padėk dieve pasirašiusiems!

 27. stebėtojai

  Kas tas gerai,jau sklinda džiugesio bangos iš komunalinio liūno kaip viskas gražiai užglostyta ,ir jokia darbo inspekcija nevažinės ,nes KIKE viskas labai tvarkoj,viena mergaitė net pas kalvį jau apsilankė, balselis plonas plonas,gražus gražus.

 28. ir gerai, kad ta nauja šiukšlinė ima tik požeminius konteinerius.Kažkam pavydas,dirbt daugiau reikia o taip tingisi.Nebėr mulo.

 29. pasidomek to jo

  koke nauja sena supuvus remontuojama isvien nes savo kaina jau perlipo juk raso

 30. I am making 10,000 Dollars at home on my own laptop. Just do work online 2 to 4 hours properly. so i make my family happy and you can do check it out what i do……… https://bit.ly/39JrDqt

 31. nuomonė iš šalies.

  galvoju,kad gal yra dviguba buhalterija įstaigoje. Toliau kaip galima išrinkti profsajungos pirmininke iš administracijos tai Jūs mielieji taip nieko ir nepešite nes neturite kas apgina. Mąstykite. Kiek skaitau spaudą tai jau keli metai vis minima vyr buhalterė jeigu pradėjot tai pabaikit iki pabaigos, atmosfera darbe turi būti normali. Jeigu kuo nors kaltinamas žmogus tai reikia įrodyti faktais.

 32. Kaip rast teisybe

  Nes laisvoje lietuvoje teisybės nėra. O darbo žmogaus neužstoja net ir darbo inspekcija. Ko tikėtis iš tokių valdininkų /baudžiavos/ sugrįštant.

 33. darbuotojas

  as esu buves darbuotojas. saziningai dirbau. ir neatlaikes direktoriaus spaudimo buvau priverstas iseiti is darbo.

 34. tu patevi turi?

 35. ne koks vadovas jeigu klauso buhalterės.Kiekvienas turi dirbti savo darbą,o jeigu sėdi ir rezga intrigas tai tegul ieškosi darbo aukščiau.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.