Kol kas mažai ką domina ir atlygis

Niekam nekyla net mažiausių abejonių, jog geriausios sąlygos vaikui augti – tai jo biologinė šeima. Tačiau net labiausiai išsivysčiusiose šalyse netrūksta pavyzdžių, kai tėvai nesugeba pasirūpinti savo atžalomis.
“Ilgalaikė praktika parodė, kad tos didelės globos institucijos, kaip besistengtų sudaryti tinkamas sąlygas vaikams, vis tiek nesugeba pakeisti šeimos. Ir savivaldybei dabar yra didelis iššūkis sugalvoti, kokias paslaugas pasiūlyti nepilnamečiams, paimtiems iš artimųjų. Jiems ir taip yra didelė trauma, kai baudžiami už tėvų kažkokias nuodėmes ar negebėjimą. Kad tas paėmimas būtų kuo mažiau skausmingas, Anykščių rajono savivaldybė nusprendė, kaip vieną iš alternatyvų institucinei globai pasirinkti socialinio globėjo paslaugas”, – sakė  Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Gintarė Noliūtė.
Į socialinio globėjo statusą gali pretenduoti fiziniai asmenys, kurie atitinka įstatymuose jiems keliamus reikalavimus, yra išklausę tam skirtus kursus. Be to, su globos centru bus privaloma sudaryti sutartį. Tokių pareigų negalės užimti giminystės ryšiais su vaikais susiję asmenys.
Globėjai 24-ias valandas per parą ir 7-ias dienas per savaitę už atlygį privalės teikti vaiko priežiūros paslaugas.
Socialinis globėjas gali prižiūrėti iki trijų vaikų. Jei paslaugos teikiamos broliams ir seserims – skaičius gali kisti. Už vieno globotinio priežiūra bus mokama minimali alga – 380 Eur bei 152 Eur vaiko poreikiams ir 152 Eur globos rūpybos išmoka.  

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.