Kokia pelningiausia profesija?

Anykščiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, nuo ankstyvo pavasario statybininkai, žemės ūkio darbuotojai, kelininkai dirba išsijuosę. Skelbimų lentoje nuolat ieškoma asmenų, galinčių išlieti pamatus, sukalti šuns būdą, slaugyti seną žmogų, vairuoti sunkųjį transportą. Tačiau per pastaruosius porą metų, sezono metu, nei vienos profesijos darbų kainos nekilo taip, kaip su statybomis susijusi veikla.

Yra tokių atvejų Anykščiuose, kai už per dieną atliktus darbus santechnikui tenka pakloti ir iki 500 eurų. Šiandien tai yra rimtas faktas, verčiantis būsimus studentus dar kartą gerai pagalvoti pasirenkant profesines studijas.

Gal tokie uždarbiai yra reti ir greičiau proginiai, tačiau parodo, kad ir periferijoje geras specialistas yra paklausus ir jis diktuoja sąlygas.

Neseniai skelbtuose tyrimuose apie nebe perspektyvias specialybes įvardintos tokios profesijos kaip istorikų, bibliotekininkų, teisininkų, notarų, turizmo agentų, vadybininkų ir net fotografų. Išvardintos specialybės atstovų jau yra "prikepta" 10 – čiai  metų į priekį. Akivaizdu , kad geru savo srities žinovu ir paklausiu specialistu gali tapti ir nebūtinai magistro studijas baigęs absolventas.

{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.