Klausė, kodėl išeinančiai darbuotojai išmokėjo premijas

Nuotoliniame rajono tarybos posėdyje administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė išgirdo klausimų apie tai, kiek administracijai kainavo išsiskyrimas su Anykščių savivaldybės Teisės, personalo ir metrikacijos skyriaus vadove ir kodėl pažemintai pareigose darbuotojai buvo išmokėtos ne tik dviejų mėnesių išeitinės, bet ir skirtos dvi premijos. Apie teismą su buvusia darbuotoja L.Kuliešaitės klausinėjo opozicijos lyderis Kęstutis Tubis. Administracijos direktorė teigė, kad K.Tubis du kartus nekorektiškai formuluoja klausimus. Tiesa, aiškių atsakymų rajono tarybos nariai taip ir neišgirdo.
„Klausimas buvo, kiek patirta teismo išlaidų. Truputėlį gal ne iki galo supratau, ką reiškia teismo išlaidos, nes teismo išlaidos nurodomos teismo sprendimu, šiuo atveju buvo patvirtinta taikos sutartis neapsprendžiant teismo išlaidų“, – sakė teisininkė L.Kuliešaitė. Ji kalbėjo, kad atstovavimo suma teisme yra 3323 eurai 14 centų. K.Tubis pataisė, kad „teismo išlaidos yra viena, o bylinėjimasis, atstovavimas, advokato išlaidos, žyminis mokestis – visos išlaidos, kurios buvo patirtos dėl darbuotojo atleidimo ir kiek darbuotojui buvo išmokėta premijų, nes buvo užklausta, kokios premijos buvo išmokėtos“.
„Atsiprašau, kokios premijos, gal galit patikslinti?“ – klausė direktorė. „Darbuotojai, kuri buvo atleista taikos sutartį pasirašant, kiek darbuotoja gavo premijos, kad pasirašytų sutartį? Kokia suma buvo išmokėta?“, – klausė K.Tubis.
„Truputėlį nekorektiškai formuojamas klausimas, na, galiu atsakyti, kad dviejų mėnesinių darbo užmokesčių“,- atsakė L.Kuliešaitė.
„Ar jums neatrodo keista, gerbiama direktore, kad jūs žmogų pažeminat pareigom, paskui, kad jis sutiktų pasitraukti ir atsiimtų ieškinį, išmokat jam dvi mėnesines premijas? Kaip atrodo?“, – klausė K.Tubis leisdamas suprasti, kad be „dviejų mėnesinių“ dar papildomai buvo išmokėtos ir dvi premijos.
„Vėlgi, manau, kad nekorektiškai formuojamas jūsų teiginys. Ne už tai jai buvo tos premijos sumokėtos ir ne už tai, kad ji buvo pažeminta pareigose. Premija jai buvo skirta už asmens pareigūno veiklą“, – patvirtino, kad premijos vis dėlto buvo, L.Kuliešaitė. Tai išties keistoka, nes jei jau darbuotojas premijuojamas, tai jis gerai dirba, o gerus darbuotojus bet kuri darbovietė stengiasi išlaikyti, o ne pažeminti pareigose… Beje, įsakymas skirti S. Mačytė –Šulskienė premiją pasirašytas tą pačią dieną, kaip ir potvarkis apie grąžinimą ją į ankstesnes pareigas – spalio 6 dieną.
Tiesa, kiek savivaldybei kainavo teismas su buvusia darbuotoja, kiek jai išmokėta pinigų tarybos nariai taip ir neišgirdo. Minėta 3323 eurų suma – tai, ką savivaldybė sumokėjo advokatui. Sutartyje buvo nurodyta, kad visas, taip pat ir buvusios darbuotojas, teisme patirtas išlaidas sumokės atsakovas, t.y., Anykščių savivaldybės administracija…
Priminsime, kad buvusi Anykščių savivaldybės Teisės, personalo ir metrikacijos skyriaus vadovė Sigita Mačytė –Šulskienė po to, kai paliko darbą Anykščių rajono savivaldybėje, parašė tekstą apie savo „savanoriško“ pasitraukimo iš darbo priežastis ir kodėl teko kreiptis į teismą.
„Vertinimas (mano atveju) (ne) vyko įdomiai… Tiesiog išgirdau administracijos direktorės pasiūlymą savo noru pereiti dirbti į žemesnes pareigas (iš skyriaus vedėjos į vyr. specialistės). Kodėl gavau tokį pasiūlymą, niekas man neaiškino, turbūt nematė reikalo tą daryti. Panašų pasiūlymą gavau ne aš viena. Deja, kai kurie valstybės tarnautojai, būdami absoliutūs savo srities specialistai bei profesionalai, nusileidžia, nenorėdami stoti į konfrontaciją su galią ir valdžią demonstruojančiais asmenimis, bei leidžiasi pažeminami, tiksliau „savo noru“ pasirenka „žemesnes pareigas“.
Gavusi „pasiūlymą“, jį apsvarsčiau: į darbą savivaldybėje atėjau dirbti laimėjusi konkursą, prieš tai Valstybės tarnybos departamente išlaikiusi bendrųjų gebėjimų, vadovavimo gebėjimų testus, darbui skyriau labai daug dėmesio ir atidaviau labai daug jėgų. Žinojau ir mačiau aplinkinių, kolegų požiūrį į savo darbą, jų vertinimus, kurie tikrai nebuvo blogi. Visa tai įvertinusi, pati savo noru nesutikau „pažeminti savęs pareigose“.
Sužinojusi mano sprendimą, administracijos direktorė įteikė man mano vertinimo anketą, kurioje buvau apkaltinta bene visomis savivaldybėje egzistuojančiomis problemomis (arba tiek, kiek sugebėjo sugalvoti), kurių didžioji dalis, net nebuvo susijusi su pačia manimi ar mano atliekamomis funkcijomis. Taigi, „įvertinusi“ tokią „apgailėtiną“ mano parėjusių metų veiklą nepatenkinamai, direktorė pasirašė įsakymą, kuriuo perkėlė mane dirbti į prieš tai siūlytas vyr. specialisto pareigas“, – rašė buvusi Teisės, personalo ir metrikacijos skyriaus vadovė.
Savo tekste S. Mačytė –Šulskienė paaiškino ir tai, kodėl net ir gavusi progą sugrįžti į buvusias pareigas nusprendė pasitraukti. „Taikos sutarties sudarymas bei grąžinimas į buvusias pareigas mane visiškai tenkino. Deja, su dabartiniais vadovais mūsų požiūriai, vertybės ir supratimas apie gerą, sėkmingą, šiuolaikišką, kultūringą, bendražmogiškomis vertybėmis pagrįstą vadovavimą ir darbą skiriasi kaip diena ir naktis, todėl akivaizdu, kad tolimesnis darbas negalėjo klostytis. Todėl pasiūliau nutraukti darbo santykius abipusiu sutarimu (kas irgi buvo sudaromos taikos sutarties neformali sudėtinė dalis)“, – teigė S. Mačytė –Šulskienė.

Linas BITVINSKAS

26 komentarai

 1. Tubi, kaip bus su 28 tūkstančiais? Ar padėkosi administracijos direktorei, kad tavo vadovavimo klaidas sumažino dvigubai?

 2. Gėda, kad savivaldybėje gyvuoja toks apgailėtinas valdymo stilius

 3. nu kaip vadavaujančių rajonui partijų skyrių pirmininkai pasakė taip ir buvo suvystyta šita lėlė. Kų padarysi kai povaikiu tampi…

 4. A tai tas vagis dar ne kalėjime ?

 5. Mokyklos direktorė

  ..suokiau, suokiau..

 6. Teisiamasis prarado net moralę

  Bando dar kažkokiu būdu keršyti ? Fu koks, negi nėra būdų valstybės vagies nušalinti nuo Tarybos nario funkcijų ? Nu gėda prieš visą šalį su tokiais jo cirkais !
  Žmogelis negi dar nesupranta kad yra puolęs žemai žemai ?

 7. Prie tubio buvo tvarka ir nebuvo tokios baimės savivaldybėj kokia dabar. Po šitiek išėjusių iš darbo atseit savo noru savivaldybėje stojov gilus tarybiniai laikai.

 8. Labai laukiu,kad po keliu metu meru butu K.Tubis.Manau ,kad jo labai truksta dabar esant tokiai padeciai,-kai Anykšcius pasieke koronos virusas.

  • nori pasidalinti pelną

   būtų suorganizavęs viešąjį pirkimą už 24 didesnė kainą?

   • o kas dabar laimi pirkimus? įmonės, kurios turi partinį stogą, švogerių organas, gaila, kad niekas detaliai tų pirkimų nepatikrina, nes opozicijos realios nėra, o šita koalicija nieko nebijo,

    • Kai per Molėtų teismą išlindo Tubio pakalbiai, tai tapo aišku, kad kontrolierius skirtas algos pasididinimui. Kaip jis nustatė amfibijos pirkėjus? O tai kad Tubiui, Nefienei ir Judiškienei trūksta kompetencijos iki realios opozicijos, tai visi mato.

 9. Kestuti sugryzk

  Bus tvarka ,nes dabar ,žolyčiù augintojas pasimetęs visai su žiogu .

 10. Tegul valdantieji kalasi koalicijoje tarpusavy, kam liečia normaliai dirbančius žmones. Kiek nuo dabartinių vadų nukentėjo žmonių, siaubas! Ką jie neturi darbo, kad ieško priešų?

 11. siulyciau visiems valdantiesiems ir nevaldantiesiems nusileist ant zemes,jus esate tik musu samdiniai ir turit dirbt,o ne svaistyt musu uzdirbtus pinigus,nesugebat eikit gatviu valyt

  • Dar čia primink visiems kad išrinktieji savivaldybės tarybos nariai pagal pareigą turi atsiskaityti prieš rinkėjus, pateikdami metinės veiklos ataskaitą. Gal dar panorėsi kad ir kiekvieno, nesusitvarkančio savo gyvenime tinkamai reikalų tas problemas padėtų išspręsti rajone.?

  • Tu cia kalbi apie tubi ir 75tuks euru kuriuos jis praplove?

 12. Balsuosiu už K. Tubį po 2 metų

  • gali būti per velu, sitie tiek gali pridaryti… Sakykim, Tilto gatvė, apie kurią niekas nekalba – matom dygstant snargelėtus kioskus ir kažkokius bunkerius už kelis milijonus, o išlaikymas taip pat pakibs ant rajono. Pinigų taškymas į visas puses tik didėja.

  • tikiesi vėl kokių nors saulės batėrijų, montuojamų ant savivaldybės įstaigų ekspertizes užsakinėti ar ausines išvvietes parkes įrenginėti :). Nepamirš tik liberalų palaikymą išsiprkti.

 13. kaip senolė lieps,taip valdžia ir vygdys.

 14. tai taip iseitu jog teisininke sumokejo teisininkei jog neviesintu dalyku ir munduras butu svarus,tik neuzteko matyt nu va daba kaip yr, ismetei is darbo susimokek idomi praktika,ku cia jau bepridursi, sudurstyta ir tep viskas,jungt prie utenos sita vistinyka….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.