„KKSC-Elmis“ neišlaikė persvaros prieš Kaišiadorių klubą

„Nykščio namų“ arenoje vykusiose Regionų krepšinio lygos (RKL) septintojo turo rungtynėse Anykščių „KKSC-Elmis“ (1/6) 47:65 (15:14, 18:11, 7:18, 7:22) po prastos antrosios rungtynių pusės nusileido Kaišiadorių „Kaišiadorys-Savingė“ (4/3) komandai.

Pirmasis kėlinys prasidėjo sėkmingu „KKSC-Elmio“ epizodu gynyboje ir Žygimanto Žiuko taškais puolime (2:0). Į sėkmingą anykštėnų ataką Rokas Tamulevičius atsakė tritaškiu metimu ir išvedė į priekį svečius (2:3).

Kitoje Ramūno Šližio auklėtinių atakoje tas pats Ž. Žiukas pelnė dar du taškus ir persvėrė rezultatą į anykštėnų pusę (4:3).

„Kaišiadorių-Savingė“ klubui pavyko dar kartą persverti rezultatą, tačiau tada prabilo iš toli pataikydamas Tautvydas Jodelis (7:6). Įpusėjus kėliniui svečiai iš Kaišaidorių buvo atitolę nuo anykštėnų per trijų taškų atstumą, tačiau tada Jonas Banys pasižymėjo iš po krepšio, o neilgai trukus T. Jodelis įmetė dar vieną tolimą metimą, kuris rungtynių svarstykles nusvėrė „KKSC-Elmio“ naudai (12:10).

Iki ketvirčio pabaigos likus dviem minutėms prasiveržimu J. Kursevičius išlygino rungtynių rezultatą, o po nesėkmingo anykštėnų epizodo puolime pabėgę varžovai pelnė dar du taškus ir įsiveržė į priekį (12:14). Tačiau tada iš toli pasižymėjo B. Pociūnas, kurio taiklus metimas leido „KKSC-Elmiui“ laimėti kėlinį (15:14).

Antrojo ketvirčio pirmoji rezultatyvi ataka priklausė sėkmingai pirmąjį kėlinį užbaigusiems anykštėnams – B. Pociūnas įmetė dar vieną tolimą metimą, tokiu būdu padidindamas savo komandos persvarą iki keturių taškų (18:14). Snaiperio sugebėjimus jau pademonstravęs B. Pociūnas neleido Kaišiadorių klubui priartėti dar kartą pasižymėdamas iš toli (21:17). Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę R. Šližio kariauna po dviejų T. Jodelio taiklių baudos metimų susikrovė rekordinę aštuonių taškų persvarą (28:20). Iki kėlinio pabaigos likus dviems minutėms Ž. Žiukas užsidirbo nesportinę pražangą, kuri anykštėnams kainavo du taškus nuo baudų metimo linijos (28:23). Nesportinės pražangos neigiamus padarinius taikliu dvitaškiu metimu pašalino D. Vanagas, sugrąžindamas anykštėnams septynių taškų persvarą (30:23).

Kitoje atakoje „KKSC-Elmio“ kapitonas G. Šniaukštas taikliu baudos metimu padidino komandos persvarą, o neilgai trukus D. Vanagas rekordinės persvaros atžymą padidino iki dešimties taškų (33:23). Per likusias 0,3 sekundės varžovai R. Tamulevičiaus dvitaškio dėka į ilgąją pertrauką išsinešė aštuonių taškų deficitą (33:25).

Trečiojo kėlinuko taškų sąskaitą pirmieji atidarė varžovai. Iš vidutinio nuotolio pasižymėjo T. Čiupas (33:27).

M. Insoda pelnė dar du taškus ir priartino savo komandą prie anykštėnų (33:29). Į D. Veličkos auklėtinių bandymus sugrįžti Ž. Žiukas atsakė rezultatyviu žaidimu puolime, jo dvitaškis grąžino saugesnę šešių taškų persvarą (35:29). Įsibėgėję svečiai iš vėžių neišsimušė, T. Čiupas įmetė tolimą metimą ir priartino Kaišiadorių klubą per vieno dvitaškio atstumą (35:33). Įpusėjus kėliniui P. Makūnas po labai ilgos pertraukos išlygino rungtynių rezultatą (35:35), o G. Asačiovas – persvėrė (35:37). Panaikinę dviženklį deficitą varžovai pradėjo tolti, o po D. Butkevičiaus dvitaškio padidino anykštėnų deficitą iki šešių taškų (35:41). „KKSC-Elmiui“ lipti iš duobės padėjo taiklus T. Jodelio tolimas metimas, kuris varžovų persvarą perkirpo per puse (38:41). Likusias kėlinio sekundes komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o kėlinį sėkmingiau užbaigė deficitą panaikinę svečiai (40:43).

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje komandos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis, o pirmasis taiklus metimas priklausė šeimininkams, dviejų taškų vertės metimą pataikė kapitonas G. Šniaukštas (42:43). Svečių atsakymas – taiklus metimas iš tolimos distancijos, pasižymėjo J. Kursevičius (42:46). Ketvirtąją ketvirčio minutę po P. Makūno taškų su pražanga „Kaišiadorys-Savingė“ klubas įgijo rekordinę trylikos taškų persvarą (44:57). Antrojoje kėlinio pusėje svečiai ir toliau tolo, o po D. Butkevičiaus taškų persvara padidėjo iki naujų aukštumų – devyniolikos taškų (44:63).

Rungtynės baigėsi dar vienu anykštėnų pralaimėjimu (47:65).

„KKSC-Elmis“: T. Jodelis 13 taškų, B. Pociūnas (3/4 trit.) 9 taškai, G. Šniaukštas (4 atk. kam.) 7 taškai, Ž. Žiukas (8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir J. Guobužas (7 atk. kam.) po 6 taškus.

„Kaišiadorys-Savingė“: D. Butkevičius (5 atk. kam.) ir P. Makūnas (13 atk. kam.) 15 taškų, G. Asačiovas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) 9 taškai.