Kiek „į rankas“ gaus anykštėnas pensininkas, mokytojas, medikas – Nykščiai.lt apžvalga

Seimas šiandien turėtų priimti 2018 metų biudžetą. Tačiau, akivaizdu, jog geriau gyvens vos vienas kitas.

Vietos senoliai

Nuo sausio vidutinė senatvės pensija, turint 30 metų stažą, turėtų siekti 332 Eur – apie 30 Eur daugiau nei dabar. Stažo nesukaupusiems žmonėms ji gali augti apie 12 Eur. Kadangi anykštėnų dauguma gauna apie 200 Eur tai pensininkams kitais metais skaičiuosime – 210 Eur.

Vietos mokytojai

Tikimąsi, jog pedagogų algos nuo rugsėjo, įvedus vadinamąjį etatinį apmokėjimą, turėtų padidėti apie 75 Eur. Anykštėnai pagaliau gaus beveik po 500 Eur. Šiuo metu kai kurių algos tesiekia 400 Eur.

Vietos gydytojai

Vyriausybės duomenimis, vidutinis gydytojų darbo užmokestis siekia apie 1120 Eur „į rankas“, slaugytojai gauna apie 580 Eur. Anykščiuose medikams vidutiniškai tenka apie 800 Eur, o slaugytojams – apie 470 Eur.

Anykštėnai medikai šiuo metu gauna 56 Eur daugiau, o slaugytojai 27 Eur daugiau nei pernai. Kadangi nesiruošia šokti pagal ministro Aurelijaus Verygos dūdelę, tikėtina, jog kitais metais uždirbs ne daug daugiau nei šiemet – apie 850 ir 500 į rankas.

Bendrai pagal darbo užmokesti anykštėnai – 44-ti Lietuvoje

Į rankas kraštiečiai vidutiniškai gauna 544 Eur ir tai 6,2 proc. daugiau nei lygiai prieš metus.

Slaugytojų, mokytojų, gydytojų ir pensininkų situacija viena iš sunkiausių.

9 komentarai

 1. Klaidingai paskelbta vidutinė senatvės anykštėno pensija, ji siekia 280- 290 eurų

 2. Įdomu,jei žmogus yra vos vos“sukaupęs“30m darbo stažo(būdamas ilgai darbo biržos klientas),bet jo mokos į Sodrą buvo labai menkos,tai ir jis gaus ne mažesnę kaip 330eur.pensiją?Tai kur logika,kai daug metų nedirbdami pastovaus darbo,gaudami kompensacijas už šildymą ir tikisi gauti daug-vos ne tą patį,su tais,kurie dirbo,mokėjo mokesčius,bet negavo jokių kompensacijų?

  • Va čia ir yra bėda. Pensijų skaičiavimo formulė sugalvota tokia, kad kuo daugiau moki socialinio draudimo įmokų, tuo sąlyginai gausi mažesnę pensiją. Jei A pilietis mokės 5 kartus daugiau įmokų už pilietį B, tai pastarasis gaus gal 1,5- 2 kartus mažesnę pensija. Gal kiek teisibgesnė bus skaičiavimo tvarka, paremta taškais.

 3. Kam reikia visą laiką atsiliepti žeminančiai apie ministrą A. Verygą. Ką jis blogo daro?

  • Gėda Ramūnui K.

   O ką gero padarė ? Vienintelis geras darbas, kad neįdarbino Gretos draugės-fotografės iš Panevėžio?

  • Daug kam nepatinka Veryga, del to, kad jis nesoka pagal vaistininku dudele, vykdo teisingas reformas, nepolitikuoja, o ramiai dirba savo darba.

 4. O Gališankai ir Blazarenui bus mokami priedai po 40proc?

 5. Medikų atlyginimai tokie ant popiergalio, į rankas- mažiau.

 6. Janina.Budriu gyventoja.

  O kiek gaus tie,kurie turi virs 40 metu staza. Dabar tai vos truputi virs 200.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.