Kęstutis Tubis mano, kad STT šalina faktines aplinkybes

Spalio 26 ir 28 dienomis Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose vyko posėdis, kuriame nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje buvusiam Anykščių rajono savivaldybės merui Kęstučiui Tubiui iškelti kaltinimai prekyba poveikiu. Posėdyje buvo apklausiamas kaltinamasis, taip pat sprendžiama dėl kai kurių įrašų ekspertizės atlikimo.

Bylą nagrinėja teisėja Monika Benetė. K. Tubiui teisme atstovauja advokatai Arūnas Petrauskas ir Giedrius Danėlius. Priminsime, kad buvęs Anykščių rajono meras K.Tubis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų buvo sulaikytas 2019 m. sausio 28 dieną, likus dviem dienom iki to laiko, kai kandidatams nebeleidžiama iškelti kaltinimų. Vykusį teismo posėdžių maratoną pusmečiui buvo nutraukusi koronaviruso epidemija ir rinkimai į Seimą.

Posėdis prasidėjo kelių dokumentų pateikimu. Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Dalia Markauskienė teismui įteikė STT raštą, kuriame atsakoma, kad STT negali pateikti teismui prašytos 2019 metų sausio 25 dienos įrašo, nes STT tą dieną(likus trims dienom iki suėmimo)  K.Tubio kabinete jau nefilmavo ir nesekė.

„Taip negali būti, 30 metų dirbau operatyvinį darbą, tai neįmanoma, kad buvo fizinis sekimas, o kito nebūtų, taip naikinami įrodymai, selektyviai pateikiami įrašai ir fabrikuojama“, – teisme sakė K.Tubis.

Advokatas Giedrius Danėlius teismui pateikė prašymą, kad būtų atlikta kelių garso įrašų ekspertizė. Pasak advokato, nors buvo teigiama, kad Anykščių mero darbo kabinetas buvo filmuojamas nuo 7 iki 17 valandos darbo dienomis iki sankcijos pabaigos, tačiau viename iš svarbių įrašų trūksta apie 25 minučių įrašo. Advokato teigimu, kitas įrašas išskaidytas į tris dalis, be datų, todėl kyla abejonių. Prašoma, kad būtų atlikta šio įrašo ekspertizė, ar jis nėra sumontuotas.

K.Tubis prokurorės buvo klausinėjamas dėl visų trijų epizodų, kuriame yra kalbinamas. Pirmiausia K.Tubis buvo paklaustas, ar nepasikeitė jo pozicija, ar jis ir toliau laikosi to, kad nusikalstamų veikų nepadarė. „Tikrai ne, matosi, kad STT naikina faktines aplinkybes, kurios įrodytų mano nekaltumą“, – kalbėjo buvęs meras.  Beje, tai jau ne pirmas įrašas, kurio pareigūnai paprašyti pateikti nepateikia. Ankstesniuose teismo posėdžiuose gynėjai prašė teismui pateikti 2018 m. spalio 18 dienos įrašą. „Spalio 18 dieną kriminalinės žvalgybos veiksmai nebuvo vykdomi, nes nebuvo galimybės jų vykdyti“, – teismui perskaitė STT atsakymą prokurorė.

Spalio 28 dieną vykusiame teismo posėdyje buvo sprendžiama, ar atlikti prašomų įrašų ekspertizę. Jos atlikimui prieštaravo prokurorė. Sprendimas dėl ekspertizės atlikimo bus priimtas šiandien.

Linas BITVINSKAS

Plačiau – „Šilelyje“

3 komentarai

  1. Nepateko į Seimą, dabar bando vilkinti procesą. Tikisi sulaukti senaties ar amnestijos?

  2. Jei vagi valstybinį turtą kuriam pavogti užtenka 10 minučių – ar būtinas visos dienos garso įrašas ? Juk savaime suprantama, kad užtenka įrodymams 10 minučių, per kurias turtas buvo pavogtas. O už bausmės vengimą ir proceso vilkinimą papildomai kaltinamajam turi buti skiriama vieni metai laisvės atėmimo ! Taigi viso – 5 metai !

  3. Nėra įrodymų

    Jeigu STT , kriminalinė žvalgyba nepateikia sistemingų įrašų, o tik paima iš konteksto frazes, tai tokia byla niekinė, galimai, byla bus nutraukta ir kaltinamasis išteisintas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.