Kęstučio Tubio teismas: perklausymų maratonas ir įrašai be žmonių

Vasario 10 dieną Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose vyko posėdis, kuriame toliau nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje buvusiam Anykščių rajono savivaldybės merui Kęstučiui Tubiui iškelti kaltinimai prekyba poveikiu. Pirmadienį vykusiame posėdyje buvo klausomi garso įrašai, susieti su kaltinimo epizodais.
Praėjo jau metai, kai buvęs Anykščių rajono meras K.Tubis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų buvo sulaikytas. Sulaikymas vyko 2019 m. sausio 28 dieną, likus dviem dienom iki to laiko, kai kandidatams į rajono tarybą nebeleidžiama iškelti kaltinimų.
Vasario 10-osios posėdis buvo skirtas įrašų pagal visus tris kaltinimo epizodus perklausai. Priminsiu, kad buvęs Anykščių meras kaltinamas, kad reikalavo atlygio iš UAB „Esspo“ vadybininko Rimvydo Kugio už tai, kad jo žmonos Karolės Kugienės įmonei „Teradenta“ būtų suteiktas žemės sklypas Anykščių Šaltupio gatvėje. K. Kugienės prašymu, tretieji asmenys du kartus pervedė 1000 eurų į K. Tubio visuomeninio rinkimų komiteto „Anykščių krašto labui“ sąskaitą (abu kartus aukos buvo grąžintos)
Antrajame epizode K.Tubis kaltinamas, kad už nenustatyto dydžio, bet didesnį nei 1 MGL atlygį verslininkui Dariui Lackui pažadėjo paveikti valstybės tarnautojus, kad būtų asfaltuotas įvažiavimas į jo įmonės VLI Timber teritoriją Antruosiuose Kurkliuose.
Taip pat K.Tubis kaltinimas, kad norėdamas užsitikrinti politinę paramą priimant Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimą dėl neeilinio Anykščių rajono ligoninės veiklos audito atlikimo galėjo pažadėti pareigas savivaldybės valdomoje įmonėje Anykščių rajono tarybos nariui Arvidui Pajuodžiui.
Per posėdį buvo perklausyti pirmojo ir antrojo epizodo telefoniniai pokalbiai, buvo demonstruoti vaizdo įrašai ir telefoninės žinutės. Iš viso perklausyta netoli 40 pokalbių. Tiesa, po pirmųjų kelių perklausytų pokalbių teismo aparatūra ėmė streikuoti, girdėjosi labai prastai, tad klausymas tapo gana varginančiu užsiėmimu posėdžio dalyviams.
Daugiausiai buvo perklausomi telefoniniai K. Tubio telefoniniai pokalbiai su R. Kugiu, taip pat R.Kugio pokalbiai su savo mama, tėvu, žmona, draugu, darbdaviu. K. Kugienės pokalbiai su drauge, prašant pervesti pinigusir t.t. Neįsigilinus į bylos eigą, tuo labiau klausant tragiškos kokybės įrašo perklausą, gana sunku pastatyti, kodėl viens ar kitas įrašas buvo klausomas.
Demonstruoti K.Tubio ir R.Kugio susitikimo įrašai prie savivaldybės. Beje, pastarieji nustebino labiausiai. Trys įrašai, kurie yra kaltinamajame akte ir turėję įrodyti, kad K.Tubis ir R.Kugys buvo susitikę prie savivaldybės, buvo “tušti”, t.y. juose nefiksuoti ne tik jie, bet ir išvis jokie žmonės. Pirmame įraše nufilmuota savivaldybės garažo siena, antrame – filmuojantis asmuo eina aplink namą prie savivaldybės, bet jo kamera nefiksuoja žmonių, o trečiame – vėl savivaldybės pastatas ir pravažiuojanti mašina. Bylą nagrinėja teisėja Monika Benetė. „Kas čia per aplinka“, – nesuprato ir teisėja bežiūrėdama filmuotą medžiagą, kurioje be pastatų niekas neužfiksuotas. „Tai savivaldybės kiemas ir mūsų susitikimas“, – paaiškino K. Tubis.
Plačiau – vėliau.
Linas BITVINSKAS

11 komentarų

 1. Cirkininkas Kęstutis

  Visa Lietuva juokiasi iš Mykolo Račkausko, kad ėmė 3000 kyšį, Tubys tik 2000. Pajuokos objektas, ne meras.

 2. Jokio pasigailėjimo nusikaltėliui

  Jei vienai direktorei buvo įsakyta surasti 35 rėmėjus, tai kiek „zadaniju“ buvo per visą rajoną? viename telefoninių įrašų D.Kugienė prašo, kad sūnus jai padiktuotų savo ir savo žmonos telefonus, elektroninių paštų adresus – sako gavusi iš K.Tubio nurodymą surinkti 35 jį remiančių asmenų duomenis.

 3. Gerai veikė kad nesugebėjo nufilmuoti va kokią mūsų stt belei fabrikuoti bylas

 4. Ko jus prikibot prie Kestučio? Ar pavydas ima?

 5. Šiaip tai vienintelis žmogus kuris tūrį konkolus Anykščių teryboje nes visi kiti sudėjo į dėžutę ir apklijavo kolicinia sutartim, ir kilnoja rankas kaip besmegenių gauja juk vyrų smegenys tai ten.

 6. Buvo meras-kažkam maišė tai ir iškėlė tokias bylas,sufalsifikavo kaltinimus.
  O jei taip būtų paprastas žmogelis-niekam nebūtu idomus.
  Geras žmogus Kęstutis-pažystu jį nuo senų senovės.
  Gaila ,kad atsiranda tokių kurie stengiasi jam ikąsti.

 7. Iškotojams

  Kirminu …Kodel nesidomit tais ,kurie baigia išvogt visa Lietuva ,ar klynas žemai ? Uzsiimat tik kaimo peripetijomis ,liudna źiūret ir tiek. O uź Tubi balsavau ir toliau balsuosiu ,nes normalus vyras ,o kad pakišo kiaule prieš rinkimus ,tai aišku kiekvienam. Geda darot miesteliui plaudami apatinius ,kas kam skambino ,ka sake ir t.t. Ar tu kitaip pasielgtum ,jei turetum tokia galimybe ? Tik nemeluok sau žmogau …

  • Va va, nepatiko griežta tvarka, labiau palaida bala geriau…o ir labai kažkas tikėjosi laimėti, bet …neapsiskaičiavo, dar vienam konkurentui kompromato reikėjo. Blogai perdėtas pasitikėjimas savimi. A ne ? … klausimas užsakovui

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.