Kęstučio Tubio byla: šeimos pokalbiai ir paieškos, kaip pervesti pinigus

Molėtuose, nagrinėjant K.Tubio bylą buvo klausomi Kugių šeimos pokalbiai.

 

Šeimos reikalai

STT agentai klausė ir įrašinėjo ne tik K.Tubio ir R.Kugio pokalbius. Pateikti perklausyti pokalbiai apėmė daug asmenų, buvo įrašinėjami visos Kugių šeimos pokalbiai. Teismui pateikti R. Kugio telefoninių pokalbių įrašai su mama, su tėvu, žmona, draugais.

Ypač įdomūs R. Kugio pokalbiai su mama, Anykščių A. Baranausko pagrindinės mokyklos direktore Dalia Kugiene.  „Komitetas jau užregistruotas?“ – viename iš įrašų klausia R. Kugys motinos. „Užregistruotas, rinksis sausio 17 dieną, bet dar ne sąrašas. Vokietijon išskrido (K. Tubis), dar ne ne, dar „biški“ palauk, kitoj savaitėj“. Įraše girdimas kitos moters balsas, kuris aiškina rinkimų detales. K. Tubis atkreipė teismo dėmesį, kad tai kalba Anykščių rinkimų komisijos pirmininkė, A. Baranausko pagrindinės mokyklos darbuotoja Janina Kuliešienė. „Vykdomi aktyvūs žvalgybos veiksmai“, – teismui sakė K. Tubis.

Kas turima omenyje, kai R. Kugienė sako sūnui:  „Dar ne, dar „biški“ palaukit. Tada…“ – taip ir lieka neaišku ką ir kas turi būti daroma, kai komiteto sąrašas pasirodys.

Kitame įraše D. Kugienė  pasakoja sūnui, kaip vyko jos susitikimas su K. Tubiu savivaldybėje. „Kalbėjom pusvalandį apie politiką, apie perspektyvas… suokiau, suokiau. Juokėmės, kad, sakau, Kurklius duosit. Sako, ne tik Kurklius. Sakiau, ką duosit, tą imsim. Gyriau – tik už dabartinę. Klausė, kas gali būti konkurentas, sakiau, gal liberalai. Sakė, ką čia tas Pakeltis, tris mėnesius į posėdžius  neina.. Nori girdėt tik teigiamus dalykus. Bus kiti, kitiems suoksiu, sakysiu – už tave balsavau“, –  įraše pasakojo D. Kugienė.

Dar viename pokalbyje D. Kugienė prašo padiktuoti sūnaus ir marčios duomenis. „Gavau tokią užduotį  sudaryti sąrašą 35 žmonių, kurie jį remia. Buvo atėję iš savivaldybės žmonės. Arba nori, arba nenori – kito pasirinkimo nėra. Tie konsultantai rekomendavo susirinkti žmonių sąrašus, man reikia 35”, – aiškino sūnui D. Kugienė.

 

Ieškojo, kas perves

Dalyje įrašų R. Kugys aiškinasi, kaip galima pervesti pinigus, kokie mokesčiai, ar ta suma įtraukiama į įmonės apskaitą, ir ieško žmonių, kurie galėtų pervesti. Su vienu iš draugų pokalbyje ilgai aiškinasi, kaip galima pervesti pinigus ir ar jis negalėtų. „Man reikia paremt partiją”, – sako R. Kugys. „Ar daug?“. „Nedaug. Tūkstantį”, –  atsako R. Kugys. Draugas ilgai klausinėja, kas per partija, kokios sąlygos pinigų pervedimo. „Paaukoju, o iš kur pas mane auka atėjo?” – klausia draugas. „Tu padarai filmuką – ir auka“, – aiškino, kaip ateitų pinigai, R. Kugys.  „Nežinau, per daug reikalų ir per mažai naudos“, – atsisako R. Kugio pašnekovas.

„Man per labai reikia per šitą savaitę“, – sako R. Kugys sausio 14 dieną (Aukoti buvo galima iki pat antrojo rinkimų turo, – red. pastaba).

„Daiva Gudavičienė parėmė“, – paskambinęs K. Tubiui sako R. Kugys sausio 16 dieną. „Ačiū“, – atsakė K. Tubis. ( D. Gudavičienės auka 1000 eurų nebuvo priimta, kadangi jos auka viršijo pajamas, todėl buvo grąžinta, tada auka buvo pervesta per kitą K. Kugienės surastą asmenį – Aušrą Pakarklę, bet ir jos auka buvo atmesta, – red.past).

K.Tubis atkreipė dėmesį, kad dalyje įrašų jam girdimas R. Kugiui patarinėjantis balsas arba prieš skambutį R. Kugys su kažkuo kalbasi.

Teisme buvo klausomi  R. Kugio ir jo tėvo įrašai, kuriuose vyrai piktinasi, kad ligoninėje nėra tualetinio popieriaus, nes tėvas guli ligoninėje. Pakalbiuose tarp Kugių šeimos narių užfiksuota, kad ruošiamasi apžiūrėti kažkokį lyg ir norimą įsigyti pastatą, K. Kugienė su A. Pakarkle kalba apie naujų automobilių įsigijimą ir makiažo paslaptis.

Plačiau – „Šilelyje“

Linas BITVINSKAS

 

36 komentarai

 1. Nu ir isivele i istorija….

 2. nereikejo prasidet su pizduku,galejo pasiklaust kas per zmogus

 3. Kam su juo prasidėjo

 4. Va tau ir mokyklos direktore,baisu🤭 o vaidina tokia rimta gera vadove…..

 5. turi geru draugu ,kurie patare susidet o tie i nugara peili ,labai zinomas bruozas

 6. Taip labai Gera direktore ir linkiu ištvermes šioj ilekštoj istorijoj .Kodel politiku nesutvarko tu kurie milijonus iš mokesčiu moketoju vagia ,ofšoruos pinigai ir ramu ,jokiu tejsmu nieko ,o čia pasakele iš kurios kai kas bando padaryt keliu tomu romana ,,,Tiems kas užvire nesamone linkiu geriau žiūrekit I save .

  • Kelintos klasės , kad taip sunkiai daeina kas yra kas ? Mano manymu , šiai „gerai“ direktorei reikėtų pačiai susiprotėti ir išeiti.

 7. Kelintos klasės mokinė??? Reiktų jau suvokti, kad faktai kalba už save.

 8. Taip nusivažiavo anykstenu akyse Kugienė. Gėda, kad dar tokie direktoriai vadovauja mokykloms. O komisijos pirmijinke Kulieşiene? Skleidė slaptą informaciją..
  Įdomu ką apie tai mano meras ir D.Žiogelis?
  Kokių imsis priemonių?

  • Jargutėliau!

   o kas tas D. Ž.? Partijos sekretorius, diktuojantis rajono valdžiai?

   • Dėl Dainiaus,

    tai vienintelis realiai dirbantis ir labai sėkmingai iškuopiantis šiukšles..iš komunalinio ir vandenų įmonių. Nemanau, kad praslys ir statytinės direktorytės posūkiai.

    • Ismetimas is darbo ir sustatymas savu nera darbas ir tvarkos darymas, tai tik diktaturos ausra.

    • Jis tikrai ne iškopė šiukšlių iš komunalinio, bet padarė didžiulį bardaką Sugrąžindamas Šapoką

     • Sugrizo ir juoda ir juoda buhalterija ir juodas darbuotuojų išnaudojimas visiškas bardakas, jei nori gerai dirbti tai dasimoketi sau reikia kad turėtum su kuo. Ir visiems dalapė visi bijo vieni kitus pajudinti.

    • To-Dėl Dainiaus,

     Tai gal šio socdemų trintuko vieno savivaldybėje pakaktų ? Kitų ir nereikia . Juk jis „vienintelis realiai dirbantis“. Tik nelabai galiu suprasti ką ??? DDD

 9. Nieko išrinksim Tubį į merus, pamatysime bus tvarka, kiek bus jo palaikančiu,dabar tik smerkiame, reik gimnazijos direktorę keisti, nes ten mokytojų tokių pririnkusi kad baisų,

 10. Tai išeina kad Tubis neime kyšio,o jie bando visokiais būdais ji pervesti.ar as kazko nesuprantu?o už kyšio davimą nebūsi patrauktas atsakomyben?

  • Nieko nesupranti. Pinigus pervedė, bet ta moteris, kuri pervedė pinigus, pagal oficialias pajamų deklaracijas yra per daug biedna , kad turėtų tokias lėšas. Todėl VRK ar VMI liepė pinigus gražinti atgal.
   Kitas reikalas, kad niekados niekas nekaltino kyšio ėmimu, o kaltino neteisėtos įtakos darymu. Tarp to yra didelis skirtumas. PVZ hipotetinė situacija- visiems žinomas BGK neprievartauja berniukų juos pagavęs pakelėje, o juos apsvaigina ir tada pasitenkina. Jei prievartautų, tai būtų išžaginimas, kai apsvaigina – gaunasi pasinaudojimas.

   • Čia kai tu ožką pasigauni ganykloj- žiaurus elgesys su gyvūnu, iškrypimas bei zoofilija, o va kai nerakintant tvartan įlendi- tai jau įsibrovimas plius, galima tokį ir vieton padėt

 11. Valyti gimnaziją iš pagrindų ir valyti visus Tubio statytinius.

  • Anykštėnui

   Siūlai sukišti visus iš supelijusios konservų partijos. Užtenka jau mums vieno ALE mero. O kas liečoa Kestuti T. , tai aš net neabejoju , kad jis dar bus meru ir tvarką Anykščiuose padarys.

 12. Nesikišk,kur suaugę kalba. Ar to tavęs mokytoja nemokė?

 13. Kodel visiems taip saldu kai kitam blogai ? Sutryptume kita ,kad tik pačiam būtu gerai .O Kugiene buvo ir bus gerbiama ,tu kuriu vaikus moke ,buvo mylinti vaikus pedagoge ,vaikai mylejo ir gerbe ja.
  Mokykla baranausko suklestejo jos metu .O politika palikim politikams ,ten visada buvo ir bus purvo.,o mešlo klvapas sklinda toli..Pradekit gyvent nuo saves ,mielieji .

 14. nesigirdi rajono vadovų, švietimo skyriaus situacijos vertinimų. Mokyklos direktorė susikompromitavo, o šios institucijos tyli.

 15. Anykštėnai daugumoj tokie pikti prisitaikelei. Be principu ir puola uzspardyt jei kas suklumpa. Atmosfera baisi

 16. Toks moralės veidas…bet kokia kaina, kad tik valdžioje

 17. Anykštėnė

  Labai puiku,kad sugrįžo Vaineta.Puiki darbuotoja,žinanti savo darbą.Turėtų būti aukštesnėje pozicijoje.

 18. Tai iseina,kad Tubis nekaltas,o direktore turi buti atleista!

 19. atsiskleidė visas Lietuvos kaimo grožis. Nenusiminkit – tas pats ir Vilniaus aukščiausiuose rūmuose – atsilikęs Europos pakraštys.

 20. Vienas aktorius, o kitas žmogus, dirbęs savo darbą..

 21. Kaip sakoma ,

  atsisuko lazda kitu galu. Niekad nekask duobės kitam !!!

 22. jokiu vagysciu,o kaip visi sauke,kad vagis,be reikalo pyle kaltinimus.tikiu,kad ir vel anyksciuose nusvis saule,kad vel Tubis bus meru.

 23. „Mokausi neklausyti blogų žodžių, nes dauguma jų pasakyti ne iš žinojimo, tačiau iš pykčio ir vidinės nelaimės. Dažnai jie pasakyti ne mums ir ne apie mus, bet apie tuos, kurie jais kalba.“ Benas Lyris

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.