Kelio atgal nebėra?

Tarybos narė Rita Kripaitienė mano, kad prieš kelerius matus Anykščių rajono valdžios priimtas sprendimas siekti kurorto statuso jau – nebediskutuotinas. Dabar, neva, telieka stengtis lankytinus objektus paversti  dar labiau patrauklesniais lankytojams, kad jie į kraštą plūstų visais metų laikais.
Politikės teigimu, tikėtis, kad rajone, kuriam jos kolegos, prekybininkai, iš kitų šalies regionų pavydi gausiai atvykstančių turistų, gali atsirasti pramonės – naivu. O turistinės traukos objektų, jos įsitikinimu, kol kas yra per mažai ir jau kai kurie esantys turi būti tobulintini dėl prastos infrastruktūros.   
„Ta kryptis yra pasirinkta ir, žinoma, žengti atgal mes jau nebegalime jokiu būdu. Dar prieš metus buvo šnekama – nėra, kur pavalgyti, nėra, kur užeiti turistui ir t.t. Per praėjusius metus ir ypač jų pabaigą prisisteigė pakankamai kavinių. Bet paklauskime, ar jos labai lengvai gyvena, ar ištiktųjų jiems tas laikas labai lengvas? Visi mes pasakėme, jog tai pakankamai slidu, trumpas laiko tarpas – vasara, kai matom tų žmonių atvažiuojančių, o po to ateina ruduo, ateina žiema, miestelis ištuštėja. Ir tada paaiškėja, jog tos turistinės traukos, tų objektų mums yra permažai, kad būtume įdomus ne tik vasarą, bet ir ištisus metus. Prekybininkai ir kavinės nebejaučia iš to jokios naudos. Tenka bendrauti su kolegomis – dažnas pasako: traukia pas jus autobusais. Na, ir kas, kad traukia tais autobusais? Ar tie autobusai labai stoviniuoja prie parduotuvių? Juk ne, atvažiuoja su tikslu kažką pamatyti ir tiek. Prie tų lankytinų vietų reikia dar daug kur geresnės infrastruktūros – nėra dalykų, kaip pavyzdžiui, tualetų, šiukšliadėžių ar konteinerių, kur autobuso vairuotojai galėtų aptvarkyti savo transporto priemonę, kol turistai pramogauja. Tiems dalykams dar reikia daug dėmesio. O kad ta kryptis pasirinkta, tai pasirinkta. Ir tokiam miesteliui, kur nėra didelės pramonės, ir neturime galimybių ką nors prisivilioti, tai tik tai belieka“, – radijo stočiai „Nykščiai FM“ kalbėjo R. Kripaitienė.    
Kai kurių Anykščių rajono politikų teigimu, vien Vilniuje šiuo metu koncentruojasi apie 40 proc. Lietuvos. Nemaža jos dalis – Klaipėdoje ir Kaune. Tad jei nesikeis valstybės požiūris, kitiems regionams telieka – labai sunki misija – patiems ieškoti būdų, kaip išgyventi.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.