Kelininkams sunkiausi laikai jau praeityje

Anykščių miesto ir viso rajono keliai neabejotinai yra vienas iš svarbiausių krašto prioritetų. Jais Anykščius ir visą rajoną pasiekia turistai, tačiau jais kasdien keliauja ir šimtai rajono gyventojų, kurių saugumu ir komfortabilia kelione privalu pasirūpinti. Artėja tikrasis žiemos sezonas, kuomet kelius padengs plikledis, kada bus daugiau ar mažiau sniego. Tuomet mūsų, vairuotojų,  saugumas dalinai  priklauso nuo kelininkų darbo.

Šią žiemą rajono kelius prižiūrės 6 sunkvežimiai su valytuvais ir trys greideriai.  Anykščių kelių tarnybos viršininkas Dalius Stasiukonis sako, jog šiuo metu įmonė kažkokių ryškių problemų neturi – visa technika, nors ir dvylikos – trylikos metų senumo, yra paruošta darbui.

Anykščių rajono kelininkai šiuo metu turi sukaupę  900-tus tonų grynos druskos, 2,5 tūkst. tonų sijoto smėlio ir apie 200-tus kubinių metrų mišinio. Dabartinių resursų, kad ir kas benutiktų, pasak D. Stasiukonio, turėtų užtekti keliems mėnesiams.

Jau artimiausiu metu iš tarnybos teritorijos į gatves ir kelius pajudės technika.
Pasitinkant žiemą, „Šilelis“ paprašė tarnybos vadovo atsakyti į kelis klausius.

– Ar pakito įmonės finansavimas ir  jos veikla, lyginant su praėjusiais metais?

– Iš esmės nėra jokio didesnio skirtumo. Lėšų vieno kilometro priežiūrai  skiriama tiek pat pagal tam tikrą lygį rajoniniams ir krašto keliams. Didžiausia naujovė, jog kelio Kaunas – Zarasai – Daugpilis 25-ių kilometrų atkarpą nuspręsta grąžinti Anykščių kelių tarnybai. Tai kelias  nuo Radiškio kaimo atsišakojimo iki susikirtimo į Molėtus, vadinamos Biržinės. Mums šiek tiek sveikatos tas gabalas pagadins, nes su šešiais barstytuvais kitus rajono kelius iki šių metų barstydavom, o dabar reikės ir A-6 pagal grafiką… Yra šiokių tokių keblumų, bet turėtume susitvarkyti.

– Ar sumažėjo rajono kelininkų. Jei taip, tai dėl kokių priežasčių?

– Šiais metais turime trimis darbuotojais mažiau. Dabar – 45, o praėjusiais metais buvo 48-49. Tačiau  to negalima lyginti, kas buvo prieš dešimtmetį, kai darbavosi aštuoniasdešimt darbuotojų. Tai dabar vos ne perpus mažiau. Lėšų kelių priežiūrai Tarnybai jau kelinti metai skiriama tiek pat. O darbuotojų atlyginimai kyla. Tai bet kokiu atveju, kadangi įmonė – pusiau ūkiskaitinė, tai atitinkamai ir žmonių skaičius mažesnis.

Plačiau – šio penktadienio Jūsų šeimos laikraštyje “Šilelis”.

4 Komentarai

  1. Ar tik nebus kaip visada, kad žiema užklups netikėtai ? 😀

  2. Nepagavau kampo – viskas lieka kaip buve, pinigu irgi neskirta daugiau, tai kodel blogesni laikai jau praeityje?

  3. nebėra tokių žiemų užtai ir praeityje.

  4. geras zmogus Dalius. malonu su juo turet reikalu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.