Keičiasi centralizuotai tiekiamos šilumos kaina

Šilumos tiekėjams Lietuvoje patvirtinus centralizuotai tiekiamos šilumos kainas, kurios bus taikomos nuo 2018 m. sausio 1 d., pastebimas jų augimas. Nors kitų Lietuvos miestų ir rajonų gyventojams sausio mėnesį už kilovatvalandę gali tekti mokėti ir 20 procentų daugiau nei praėjusių metų sausį, Anykščių rajono gyventojų šildymo sąskaitos 2018 m. pradžioje, lyginant su 2017 m. sausio mėnesiu, padidėti turėtų nežymiai, o lyginant su 2017 m. lapkričio ir gruodžio mėnesiais – ir sumažėti.
„Ilgą laiką Anykščiai buvo tarp brangiausiai už šildymą mokančių rajonų, tačiau net ir turėdami prisitaikyti prie visoje respublikoje susidariusios situacijos rankų nenuleidžiame, dirbame drauge ir imamės visų priemonių, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Anykščių rajono gyventojams palaipsniui tik mažėtų“, – sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.
Lyginant praėjusių ir šių metų centralizuotai tiekiamos šilumos kainas metų pradžioje (sausio mėnesį), Anykščių rajono gyventojams šildymo kaina pakils 2,2 procento, tačiau lyginant su 2017 m. lapkričio (0,89 proc.) ir gruodžio (1,18 proc.) mėnesiais – sumažės. Kauno miesto ir rajono gyventojams, lyginant su praėjusių metų sausio mėn., sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šildymą šių metų sausio mėn. pakils apie 20 procentų, Vilniaus miesto ir rajono gyventojams – 15 proc.
Kituose Lietuvos miestuose padidėjusioms šildymo kainoms įtakos turėjo stipriai išaugusios biokuro ir gamtinių dujų kainos, tačiau laiku ir efektyviai atlikus biokuro pirkimus UAB „Anykščių šiluma“ 2018 m. sausio mėnesio biokuro kaina, lyginant su praėjusių metų sausio mėnesiu, pakilo vos 0,41 euro už toną naftos ekvivalento (euro/TNe), o gamtinių dujų kaina, reguliuojant Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai – kiek daugiau: šių metų sausio mėnesiui paskaičiuota gamtinių dujų kaina, lyginant su praėjusių metų sausio mėnesiu, pakilo 2,51 euro už megavatvalandę (euro/MWh). UAB „Anykščių šiluma“ padidino pigesnio už gamtines dujas biokuro naudojimą, šių metų šildymo sezoną neįjungė Pušyno ir Šaltupio automatizuotų dujinių katilinių, nes į šiuos miesto kvartalus šilumą tiekia iš biokuro katilinės. Šios priežastys lemia, kad Anykščių miesto ir rajono gyventojams kainos už centralizuotai tiekiamą šildymą šių metų pradžioje, lyginant su 2017 m sausio mėn., pakilo kur kas mažiau, nei kituose šalies miestuose.

Anykščių r. savivaldybės informacija

6 komentarai

 1. daugiabucio gyventoja gyvenanti 1 aukste

  radiatoriai visiskai salti kainos kila uz ka mokam

  • gyventojas

   visiskai sutinku… kai pradejo sildyt su maike ir sortais namie galima buvo vaikstineti, dabar radiatoriai praktiskai salti, sedi ir galvoji ka cia dar uzsideti, o kainos auga….

 2. Saulius Lapackas

  Ačiū korumpuotai žiniasklaidai. Turiu galimybę pasireikšti. Kilovatvalandės kainą meras mažina, bet sąskaitos, išrašytos žmonėms, tik didėja. Gyvatukas darosi vis karštesnis, už laiptinės apšildymą mokama tiek pat kiek už butą. Tai ne p. Vaičiulio darbas, jis tik vykdo mero nurodymus. Skolą (už prarastas katilines) kurios jūs nepadarėte, teks apmokėti jums. Norėjote, kad meras sutvarkytų miestą, tai jis sutvarkys ir MUS.

 3. Kaip Jus bando apgauti meras

  Visiška mero nesėkme.
  Jis pareiškė, kad „imamės visų priemonių, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Anykščių rajono gyventojams palaipsniui tik mažėtų“
  BET KAINA PALAIPSNIUI DIDĖJA 2,2 PROC.
  Meras didžiuojasi, kad kaina Anykščiuose sumažėjo apie 20 proc. , oVKEKK turimi duomenys rodo, kad per pastaruosius penkerius metus vidutinė šilumos kaina Lietuvoje sumažėjo maždaug 35 proc. Anykščiai 15 proc. atsilieka nuo Lietuvos vidurkio.
  Kaip sensacija pateikiama, kad Kaune kaina augs 20 proc . Dabar Kaune 4,63 cnt , bus 5,5 Tai gerokai mažiau nei Anykščių kainas ( 6.69 )

 4. Pas mus kazkodel visiems viskas pinga, isskyrus eilinius mokesciu moketojus. Butu irengti sildymo siurbliai nereiketu pirmuose aukstuose zmonems salti nezinant uz ka tiek moka. Pikta, kad nedideles pajamas gaunantys zmones visus metus moka uz sildyma, nes susidaro skolos, arba saziningiausi atiduoda paskutinius pinigelius ir visa menesi egzistuoja, o ne gyvena

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.