Kazimieras Jakutis stebisi Varanasio krematoriumais

Anykščiuose gyvenantis bardas Kazimieras Jakutis tradiciškai žiemą kur nors keliauja. Pernai jis aplankė Kubą ir Meksiką, šiemet nuvyko į Indiją. Indijoje K. Jakutis aplankė svarbiausias turistines vietas, o šiuo metu yra legendiniame induistų centre Varanasyje.
„Seniai norėjau į Varanasį. Visad traukia pažinti, kas kitoniška. Labiausiai palieka įspūdį krematoriumas. Gidas sako, jog tai seniausias ir didžiausias. Vienu metu deginama 20 lavonų. Tiesiog 20 laužų ir 500 kg malkų. Ceremonijoj dalyvauja tik vyrai. Kūnas sudega per 1,5-2 valandas. Fotografuoti neleidžia.
Gyvenimas ten intensyvus. Žemiausios subkastės žmonės vadinami domais. Jie kūrena laužą, taiso likusias kūno dalis ir stumia jas į laužo vidurį. Kiti vietoj skaldo malkas. Tvyro toks salsvas, toks truputį saldus dūmų kvapas. Pastatai šalia aprūkę, mat deginimas vyksta ištisą parą. Varanasyje yra du tokie krematoriumai. „Per parą abiejuose pelenais virsta 300 lavonų“, – įspūdžiais apie tai, kaip indai užbaigia savo žemišką kelionę, dalinasi K.Jakutis.
Linas BITVINSKAS

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.