Kaune atidengtas paminklas Vaižgantui

Rugsėjo 20 dieną, minint 150-asias Juozo Tumo-Vaižganto gimimo metines, Kaune, prie Vytauto bažnyčios, atidengtas jam skirtas paminklas.
Bronzinį ant suoliuko su šuniuku sėdinčio J. Tumo-Vaižganto paminklą sukūrė skulptorius Gediminas Piekuras.
2019 metai Seimo nutarimu yra paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. J. Tumas-Vaižgantas yra viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas, lietuvių prozos klasikas, kritikas ir literatūros istorikas, kurio kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų.
Pirmasis paminklas J.Tumui-Vaižgantui buvo atidengtas gimtajame jo Svėdasų miestelyje Anykščių rajone 1937 metais.
Rengėjų nuotrauka.
NYKŠČIAI

2 Komentarai

  1. mažas, bet svarbus patikslinimas – Svėdasai tai J. Tumo -Vaižganto, gimusio Malaišių kaime parapijos ir valsčiaus centras, kuriame stovi Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia. Čia Tumų Juozukas buvo pakrikštytas.
    Paminklas Juozui -Tumui Vaižgantui įamžinti pastatytas 1937 m parapijos miestelio centrinėje dalyje, Nepriklausomybės sodelyje, šalia Vytauto Didžiojo Ąžuolo (pasodintas 1930).

  2. Vaižganto gimtinė Malaišių kaimas, ne Svėdasai. Jame Tumų sodybos namo vietoje yra paminklas J.Tumui Vaižgantui 1933 m. sukurtas Bernardo Bučo. Dar išlikęs Malaišių kaimas, ne tik vietovardis – tai pats tikriausias Lietuvos deimančiukas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.