Kasdienis rūpestis – asocialios šeimos

Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis – už tai, jog pašalpas gaunantys ir vaikus auginantys asmenys valstybės skiriamus pinigus galėtų naudoti tik būtiniausiems maisto produktams įsigyti. „Nykščių“ redakcijai savivaldybės vadovas teigė, jog tam galėtų pasitarnauti ir specialios kortelės.
K. Tubis neslepia, jog pastaruoju metu su specialistais turėjo keletą pasitarimų, kuriuose be kitų problemų aptartas smurtas ir patyčios ugdymo įstaigose bei tuberkuliozės protrūkis kai kuriose kaimiškose vietovėse.
„Vaiko teisių apsaugos specialistai turi tikrai daug rūpesčių dėl girtaujančių tėvų, dėl tų susirinkusių kompanijų, kuriose nesaugu augti. Tai šeimai, gaunant pašalpas, galbūt, naudingiau naudoti korteles, kad pirktų tik maisto produktus, o ne alkoholį už pinigus, kuriuos valstybė skiria pragyvenimui. Toks variantas, aš manau, gali būti svarstytinas. Buvo pas mus ir keli pasitarimai dėl atviros tuberkuliozės atvejų rajone. Apie tai nesistengėme per daug kalbėti viešai, o tik ėmėmės reikiamų priemonių ir tie asmenys, kurie galėjo būti užsikrėtę, per dvi savaites buvo patikrinti. Kitas dalykas – smurtas mokyklose. Taip pat buvo pasitarimas, kuriame aptarėme veiksmus, kaip elgtis su tais socialinės rizikos šeimų vaikais ar globos namų auklėtiniais, kurie linkę smurtauti prieš kitus vaikus. Tų ugdymo įstaigų personalui teks imtis visų įmanomų priemonių, kad mokyklų teritorijose visi būtų saugūs. Mokytojai turi dirbti taip, kad visi vaikai būtų susidomėję pamokomis, kad neturėtų galimybės trukdyti mokytis kitiems, grasinti ar rašinėti trumpąsias žinutes“, – sakė K. Tubis.
Paskutinės muštynės tarp mokinių, apie kurias buvo informuota policija, vyko praėjusį gruodį Anykščių rajono Kavarsko pagrindinėje mokykloje – daugiafunkciniame centre. Apie jas pranešė sumuštojo motina.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.