Kas yra kas: 11 klausimų-atsakymų apie Gretos Kildišienės istoriją

Greta Kildišienė, kailiniai, pasiūti iš galimai Lietuvoje draudžiamo ruonio kailio, politinė partija, kurios pavadinime yra žodis „žalieji“, naujas automobilis „Range Rover“, vaikų darželio auklėtoja, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, „Agrokoncernas“. Šią savaitę Lietuva gyveno #visadaGreta ritmu. Pateikiame 11 klausimų ir 11 atsakymų apie tai. Gal bus aiškiau…
1. Nuo ko viskas prasidėjo?
Istorijos pradžia – „Lietuvos ryto“ straipsnis, kuriame buvo pasakojama, kad esą R.Karbauskį ir G. Kildišienę sieja ypač artimi santykiai, o į darbą Seime ji atrieda UAB „Agrokoncernas“ priklausančiu automobiliu – prabangiu balintos kavos spalvos visureigiu „Range Rover“.
2. Kas yra ta G. Kildišienė?
Dabar. 31 metų Seimo narė. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVÞS) pirmininko pavaduotoja. Didžiausios Seimo frakcijos – LVÞS – seniūno (R. Karbauskio) pavaduotoja.
Anksčiau. Kilusi iš Panevėžio. Bandė pragyventi iš mezgimo, kūrė drabužius. „Lietuvos ryto“ teigimu, pažintis su R. Karbauskiu užsimezgė 2014 m. rudenį per pėsčiųjų žygį „Aukštaitijos kovų keliais“. Po sudėtingų peripetijų, kaip pasakojo dienraštis, G. Kildišienė pradėjo vadovauti LVÞS Panevėžio skyriui. Vėliau tapo ir europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja. Į Seimą pateko su „valstiečių“ banga.
3. Kas yra R. Karbauskis?
47 metų politikas, kuris turi Ispanijoje gyvenančią šeimą ir neigia bet kokius intymius santykius su G. Kildišiene. Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas. Pagrindinis UAB „Agrokoncernas“ akcininkas. LVÞS pirmininkas, Seimo narys ir kultūros komiteto pirmininkas, LVÞS frakcijos seniūnas.
4. Kam iš tiesų priklauso „Range Rover“?
R.Karbauskis patvirtino, kad automobilis priklauso UAB „Agrokoncernas“. Vėliau išaiškėjo, kad išperkamoji nuoma – G. Kildišienės mamos, kuri prieš tai buvo įvardijama kaip artimas giminaitis, buvo spėjama, kad tai – dėdė.
5. Kokios yra automobilio nuomos sąlygos?
Remiantis dokumentais, kuriuos UAB „Agrokoncernui“ atstovaujantis advokatas Evaldas Valčiukas parodė portalui Delfi.lt, automobilis, kurį koncernas įsigijo 2016 m. vasario 9 d., išperkamosios nuomos būdu G. Kildišienės mamai Vladislavai Mikalauskienei išnuomotas 2016 metų vasario 10 dieną. Pagal sutartį, automobilio kaina siekė 39 tūkst. eurų, pridedant maždaug 8,2 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokestį. Galutinė kaina siekė apie 47 tūkst. eurų. Ji apima pradinę įmoką, mokėjimų sąlygas ir nurodo 3 proc. palūkanas nuo neapmokėtos sumos. Sutarties pasirašymo dieną automobilio pirkėja V. Mikalauskienė įsipareigojo sumokėti 5 tūkst. eurų avansą. Jis buvo pervestas 2016 m. vasario 19 dieną. Likusią sumos dalį G. Kildišienės mama įsipareigojo padengti kas mėnesį mokėdama 1000 eurų įmokas. Tokias įmokas ji padarė kovą, balandį, gegužę, birželį, liepą, rugpjūtį, rugsėjį, spalį, lapkritį, gruodį, sausį. V. Mikalauskienė už automobilį jau buvo sumokėjusi 16 tūkst. eurų. Sutarties pabaigos data turėjo būti 2021 metų vasario 10 d., tačiau, advokato teigimu, jau nutraukta.
6. Kas yra Gretos Kildišienės mama?
G.Kildišienės mama – Vladislava Mikalauskienė anksčiau dirbo Panevėžio vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ auklėtoja, pastaruosius dvejus metus dirbo auklėtoja darželyje „Taika“. Pastarosios įstaigos administracija BNS patvirtino, kad V.Mikalauskienė darbą paliko savo iniciatyva prieš mėnesį, gruodžio 14 dieną. Registrų centro duomenimis, V.Mikalauskienė šiuo metu yra bendrovės „Greta Gretos“ akcininkė ir vadovė. 2015-ųjų balandį registruota kaip mažoji bendrija 2016-ųjų pabaigoje „Greta Gretos“ pertvarkyta į uždarąją akcinę bendrovę, informavo BNS.
7. Iš kur tokie pinigai automobiliui?
Seimo narys Povilas Urbšys teigė, kad frakcijos kolegės G. Kildišienės mama V. Mikalauskienė pinigų brangiam automobiliui „Range Rover“ gavo iš dviejų šaltinių. Remiantis politiko pasakojimu, maždaug prieš 15 metų tarnybos metu Prancūzijos svetimšalių legione žuvo G. Kildišienės brolis, todėl šeimai buvo išmokėta apie 30 tūkst. eurų kompensacija. Kadangi šeimai tai buvo labai skaudus smūgis, gauti pinigai esą ilgą laiką gulėjo nejudinami. Pasak P. Urbšio, G. Kildišienės mama taip pat paveldėjo turto iš savo giminaitės ir jį pardavė.

8. Kam naudingas skandalas?
R.Karbauskio teigimu, toks triukšmas gali būti naudingas medžiotojams ir kai kuriems buvusiems partiečiams. LVÞS vadovas mano, kilęs skandalas gali būti susijęs su buvusiu partijos nariu Mantu Leliuku ir medžioklės įstatymo pataisomis, kurias rengė G.Kildišienė. Be to, šia istorija esą suinteresuoti Anykščių rajono miškuose medžiojantys panevėžiečiai. Vėliau R. Karbauskis, klausiamas 15min.lt, paneigė savo žodžius: „Niekada nesakiau, kad G. Kildišienė rengia Medžioklės įstatymo pataisas.“
9. Prie ko čia G. Kildišienės kailiniai?
Nė prie ko… Bet užfiksuota, kad G. Kildišienė ne tik važinėja prabangiu automobiliu, bet ir dėvi neva kelis tūkstančius eurų kainuojančius kailinius. Delfi.lt kalbinti ekspertai teigė, kad apykaklė – lapės, patys kailiniai siūti iš ruonio kailio, konkrečiau, iš ruonių šeimos – Baikalo nerpos. Teigiama, kad šio gyvūno kailių patekimas į Europos Sąjungos šalis, kartu ir į Lietuvą, jau kelerius metus ribojamas.
10. Kas toliau?
Valstybinė mokesčių inspekcija aiškinsis, ar automobilį, kurį vairuoja Seimo narė Greta Kildišienė, UAB „Agrokoncernas“ tinkamai perleido perleido kitiems asmenims. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė pateikti visą teisės aktais ir įrodymais pagrįstą informaciją dėl G. Kildišienės. Pagal Seimo narės Aušros Maldeikienės kreipimąsi, kad viešai skelbiamos lengvojo automobilio išperkamosios nuomos sutarties tarp UAB „Agrokoncernas“ ir su Seimo nare G. Kildišiene susijusio asmens sąlygos suteikia rimtų abejonių. Dėl to, ar UAB „Agrokoncernas“ laikosi Vartojimo kredito įstatymo nuostatų, tyrimą pradėjo ir Lietuvos bankas.
11. Atsisakys mandato?
Penktadienį portalas 15min.lt pranešė, kad jo šaltinių duomenimis Seimo narė Greta Kildišienė 2005 m. apvogė savo tuometinę darbovietę. Nei apie darbovietę, nei apie padarytą nusikaltimą G. Kildišienė niekada neskelbė. Po šios žinios paviešinimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pranešė, kad G.Kildišienė pirmadienį atsisakys parlamentarės mandato.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.