Kas yra karpa ir ar su ja galima susigyventi?

Karpas daug kas įsivaizduoja kaip nemalonų, erzinantį ir kosmetiškai negražų odos darinį. Nors jų turi tikrai daug žmonių ir karpos pasitaiko dažnai, tačiau tiek jų turėtojai, tiek aplink jus esantys žmonės negali jaustis ramiai, kadangi jos plinta per prisilietimus. Tai – virusinės kilmės dariniai. Tačiau ar su karpomis įmanoma susigyventi ir ką dar apie jas verta žinoti?

Karpos – apžvalga ir svarbiausia informacija

Paprastos karpos yra maži, netaisyklingos formos iškilumai, atsirandantys ant įvairių kūno vietų, bet dažniausiai – ant pirštų ar rankų. Taip yra dėl to, kad, kaip jau minėjome, jos plinta per prisilietimus ir dažniausiai pastebima, jog karpomis užsikrečiama naudojant tuos pačius įrankius, rankšluosčius ar kitus daiktus.

Karpos išsivysto ne iš karto. Po kontakto su virusu gali praeiti net keli mėnesiai iki kol pastebime jų atsiradimą. Nors dauguma karpų išnyksta savaime, kai kada verta kreiptis į specialistus, norint išvengti jų perdavimo kitiems ir diskomforto sau. Bemaž visuomet karpų atsiradimas byloja apie tai, kad jūsų imuninė sistema nusilpo, o ant rankų ir pirštų jos dažniausiai atsiranda ir dėl to, kad sukėlėjai virusai klesti šiltoje ir drėgnesnėje terpėje.

Susigyventi ar kreiptis į dermatologus?

Turbūt savaime suprantama, kad dažniausiai norėtųsi karpas pašalinti, kadangi jos gali būti ne tik neišvaizdžios, bet ir skausmingos. Nuo karpų galima šiek tiek ir apsisaugoti – saugant odą nuo pernelyg dažno ir didelio išsausėjimo ir renkantis tokią avalynę, dėl kurios kojos mažiau prakaituotų. Gyvenant aktyvų lytinį gyvenimą gali atsirasti ir karpos ant arba aplink lytinius organus. Jų atsiradimą sustabdo tik naudojamos apsaugos priemonės.

Kreipiantis į profesionalius dermatologus, jums gali būti paskirtas vienas iš net keturių plačiausiai paplitusių problemos sprendimo būdų:

·        Šalinimas lazeriu

·        Šalinimas šaldant skystu azotu – kriodestrukcija

·        Gydymas medikamentais ir rūgštimi

·        Šalinimas chirurginiu būdu (turbūt pats rečiausias)

Tinkamiausią sprendimą parenka pats dermatologas, geriau susipažinęs su problemos kilme ir rimtumu. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.