Kas vyksta ant Liūdiškių piliakalnio? (fotogalerija)

Kertami medžiai prie Liūdiškių piliakalnio pasėjo nerimą.
Prie kelio Anykščiai – Biržinė esantis Liūdiškių piliakalnis gerai matomas važiuojant keliu. Žmonėms nerimą sukėlė tai, kad prie šio piliakalnio sukrauti rąstai, dalis medžių pažymėti raudonais dažais. Susirūpinimą išreiškė ir grupė „Apginkime Lietuvos miškus“, kuri citavo susirūpinusio piliečio laišką. “Šiuo metu atostogauju, važiavau pro Liūdiskių piliakalnį ir štai, kokį vaizdą pamačiau. Dar prieš kokią savaitę buvo gražiausi medžiai!
O čia yra draustinis! Sveikiausi medžiai išpjauti. Skambinome į kelias institucijas, bet jie nekelia. Urėdijoje sakoma, kad leidimai gauti, medžiai buvo užpulti kažkokių kenkėjų. Bet kažkaip labai keista, kad tas plotas yra prie piliakalnio, ant kurio jau laipteliai padaryti, toks jausmas, kad norėjimas atidengt piliakalnį.
O medžių kamienai guli. Tai jei kenkėjai užpuolė, reikia išgabenti iškart. Ir dar klausimas: jei daromi tokie kirtimai draustiniuose dėl, neva, kenkėjų, tai visuomenės informuoti nereikia? Nes jie „atsifutbolina“ ,kad tokios informacijos jie neprivalo skelbti”, – paskelbė laišką  grupė „Apginkime Lietuvos miškus“.
Nuvykus įsitikinti, žinoma, kad kirtimų vieta neatrodo estetiškai, bet pažvelgus į sukrautus rąstus matoma, kad didžioji jų dalis sausuoliai. Teigiama, kad prie piliakalnio augusias egles užpuolė kenkėjas žievėgraužis tipografas. Rąstuose nesunku įžvelgti tipiškas skylutes žievėje, kurias palieka šie kenkėjai. Taigi, šį kartą kitimas ko gero buvo būtina priemonė.
NYKŠČIAI

11 Komentarai

 1. Kokie gražiausi medžiai nudziuve ten buvo su draugais vakarais aikštelei stovedavom dažniau lankikites po antkscius prieš klaidindami anikstenus .. nusviles jūsų straipsnių. Aciu

 2. prie rusu valdzios isauge,visoje lietuvoje tas pats ,naikinti viska ir visus

 3. Atsakymas, tas kas vyksta visoj Lietuvos, ruskelis buvo durnas nekirto

  • Prie ruso miškus kirto masiškai, po kirtimo nebuvo galima įeiti į mišką. Su vikšriniai traktoriais ištraukdavo visus medžius,net negenėdavo. Aplink visi augantys medžiai su nuzulintais kamienais, kirtimuos nei mėlynės , nei bruknės kelmelio. Po to apipurkšdavo chemija. Ar kas nors pasakydavo ,kad purškia? Kaimynų vaikai praėjo per kirtimą, tai net nupliko. Gerai, kad rudeniui mergaitei ataugo plaukiukai. Dabar abu mirę. Abu nuo vėžio. Gal sutapimas,bet tėvai sulaukė gylios senatvės ir mirė be jokių vėžių.
   Beržai sprogsta, paukščiai grįžta, o reikalų vykdyti planą. Tai miškų ūkis samdo dar į dirvas neišėjusius kolūkio vyrus, kad padaryti planą. Baisūs laikai buvo.
   Girininkas net prasigėrė. Sako, negaliu vykdyti komunistų planų. O kai pasakau, ką prie Smetonos žiemą kirsdavo, tai atsiunčia reviziją, nes prieš tarybų valdžią kalbi.
   Bet

 4. cia rusai kalti

 5. būtina retint, kad sveiki nauji medžiai ataugtų.

 6. kur iskirsti medziai ,kaip nekeista tik krumynai auga ,niekas neatsodina

  • Europa reikalais, kad nebūtų monokultūrų. Prie ruso sodindavo arba vien eglės, arba vien pušis. Europoje leidžia užaugti ir beržui ir kadagiui. Todėl atrodo, kad šabakstynas, nes medžiai ne taip kaip prie ruso- visi vienodi ir susodinti tvarkingai eilėmis.

 7. Ieško kaltų, kad klimatas šyla, juk nuo didelio kirtimo

 8. Tuose medziuose yra vabalas, deja neatsimenu pavadinimo, juodas su ilgom antenom, kuris labai kenkia miskams. Jis i tuos medzius prideda kiausiniu, del to ir yra jie kertami. Baltarusijoje ar Ukrainoje didziausi plotai iskirsti del tos pacios priezasties..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.