Kas kitas?

Šią savaitę viešai skelbiama apie vieno iš Anykščių krašto leidinių sunkią finansinę padėtį – atlyginimai žurnalistams vėluoja po kelis mėnesius, be to, prabilta ir apie bankrotą. Apie spausdintinės regioninės žiniasklaidos nenumaldomai artėjantį galą "Nykščiai.lt" savo publikacijose rašė jau ne kartą. Pasirodo – tai jau vyksta…
Retas rajoninis laikraštis šiuo metu gali pasigirti tūkstantiniu tiražu ir keliais numeriais per savaitę. O tai dažnai reiškia gyvenimą į minusą. Taip pat labai sunku išsiveržti į platesnius vandenis ir taip padidinti savo išlikimo galimybes – kupiškėnai nenori skaityti apie Molėtus, o uteniškiai apie Zarasus arba atvirkščiai.
Dar prieš aštuonerius metus surengtas trumpas "Nykščių" redakcijos eksperimentas – pabandymas išleisti modernų tiems laikams savaitraštį – parodė, kad tai yra per brangus malonumas. Vartotojai šiais laikais turi daugybę kanalų ir platformų, kur tai, ko jiems reikia, randa nemokamai, aukštesnės kokybės ir neišeidami iš jiems tuo metu svarbios erdvės. Be to, kasmet nykstančioje Lietuvoje katastrofiškai mažėja ir laikraščių prenumeratorių.
Štai anykštėno kolegos sutrumpintas viešas laiškas, kuriame viskas tik patvirtina tai, kas ir taip seniai aišku Lietuvoje.
„… Spaustuvė net keletą kartų atsisakė spausdinti laikraštį dėl skolų. Pavedimu ateinantys pinigai neaišku kur, nes jau trečias mėnuo darbuotojams neišmokėti atlyginimai. Susidaro įspūdis, kad laikraštis yra sąmoningai žlugdomas. (…) apgaudinėti valstybę ir visuomenę nepadoru: http://rekvizitai.vz.lt/imone/jovex/atlyginimas/ – nurodyta, kad įmonės darbuotojų atlyginimų vidurkis 2017 m. gegužės mėnesį buvo 306 Eur, o faktiškai atlyginimai iš vis nemokėti. (…) Turėkite drąsos,  pabūti "prie ko" ir neleiskite laikraščio bankroto…“, – rašoma viešai išplatintame darbuotojo laiške.
Kalbant apie laikraštį 21-ojo amžiaus kaimiškose vietovėse, norom nenorom tenka prisiminti garsiojo klasiko ištartą frazę: “Šį dalyką gali sutvarkyti tik labai pasiturintis žmogus. Nors kai kas sako, kad aš ir vienas sutvarkysiu jūsų reikalą”.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.