Kas geria, tas gėrė

Rugsėjo 1-ąją visoje Lietuvoje parduotuvėse buvo draudžiama prekiauti alkoholiu, o nuo šiandien visiems perkantiesiems būtina parodyti asmens tapatybės dokumentą. Tačiau nei vienas, nei kitas apribojimas Anykščių girtuokliams – problemų nekelia.
Prie prekybos centro šiandien ir vėl sutiktas Algirdas tvirtino, jog vakar alkoholio pirko kitur.
„Parduotuvėje nepardavinėjo, bet alumi prekiaujančiuose taškuose leido išsinešti. Ne po daug, o tik po „butelioką“, – tvirtino prekybos tvarką gerai žinantis anykštėnas.
Reikalavimas parodyti dokumentą Anykščiuose vykdomas itin uoliai. Vieno prekybos centro vedėja dviejų draugelių kompanijai už alkoholį liepė mokėti konkrečiai tam, kuris turėjo asmens tapatybės kortelę. Nors buvo akivaizdu, jog jie jį vartos kartu. Be to, kruopštieji pardavėjai rugsėjo pirmąją parduodami nealkoholinį alų taip pat prašė dokumento
„Nesąmonių nesąmonė. Nusipirks visi ir be problemų. Svarbiausia žiūrėti, kad vaikų neaprūpintų. Aš to tikrai nedarau, o žinau, kad yra ir baustų už pagalbą jaunimui“, – sakė Algirdas.
Prekybininkų akciją jau kritikuoja kai kurie parlamentarai. Seime įregistruota Alkoholio kontrolės įstatymo pataisa, kad dokumento būtų galima reikalauti tik iš įtartino amžiaus asmenų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.