Karantinas – į nerakinamą bažnyčią užsuka pasimelsti pavieniai žmones

Artėja šviesiausia metų šventė – Velykos – Kristaus prisikėlimo rytas… Kaip šiltas pavasaris ateina po šaltos žiemos, taip šviesus prisikėlimas įveikia tamsų mirties slėnį… Tačiau šiais metais Šv. Velykos bus kitokios, jas pakoregavo gyvenimas. Gal ne gyvenimas, gal žmonių elgesys…

Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebono dek. kan. Petro Baniulio klausėme, ar karantino metu Anykščių bažnyčia užrakinta, kaip vyksta Šv. Mišios, kaip užsakomos Šv. Mišios už velionį?

Bažnyčia neužrakinama visą dieną, ją užrakiname tik aštuntą valandą vakaro. Šv. Mišios vyksta, meldžiamės už Lietuvą, už savo parapijiečius.  Net nesitikėjau tokiu žmonių sąmoningumu, dieną į bažnyčią kartais ateina pavieniai žmonės, pastovi ir tyloje pasimeldžia. Pamaldos vyksta kaip rekomenduoja civilinė ir bažnytinė valdžia. Vakarais 20 val. skamba varpai, kviesdami visus bendrai maldai į Šv. Juozapą. Vyskupai nusprendė, kad Šv. Velykų dieną visoje Lietuvoje 8 valandą ryto skambės visų bažnyčių varpai. Mišios už mirusiuosius užsakomos telefonu ar elektroniniu paštu. Auką perveda tiesiai į sąskaitą arba patikina, kad paaukos po karantino.

Šiuo sunkiu mums visiems metu Dievas privertė stabtelti, nurimti ir susimąstyti apie gyvenimą. Dabar dauguma parapijiečių laiką leidžia kartu su šeima, tėvai pamatys kokios jų atžalos, artimiau pažins vaikus. Dievulis leidžia suprasti, kad reikia keistis. Pasaulis pasidarė piktas, Dievas duoda galimybę pasitaisyti. Visiems žmonėms noriu palinkėti stiprybės, laikytis Dievo ir valdžios prisakymų.

Dalina RUPINSKIENĖ

6 komentarai

 1. liudna ir pajamu nera…

  • …jei taip blogai -užjaučiu, stiprybės ir vilties.
   Pasižiūrėkim kiti ką komentuoja…negali išbūt namuose, viskas blogai, važiuot neleis valdžia (jiems nesvarbu kitų sveikata), o važiuot tai yra už ką-bet vustiek blogai… yra kategorija žmonių kuriems visada viskas blogai, -per juos Visata kenčia…
   Teisus Klebonas.
   Gražaus šv. Velykų laukimo- dvasinio, kad ir be kiaušinių ☺

 2. Kokia kultura zmoniu,-jei neturite ka grazaus parasyti,tai geriau nieko.Šlykštu skaityti tokius komentarus.

 3. Kuo uzkliuvo klebonas? Jo zodziai yra teisingi. Nurimkim, pagalvokim kaip gyvenam .
  Kai kuriuose komentaruose bandyta nevykusiai juokauti. Kaip sakoma – ko neturi, apie ta ir pliurpia.
  Pagarba klebonui. Visiems sveikatos ir ramiu svenciu.

 4. Kur komentarai dingo, a????

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.