Kalėdų Senelis atplaukė valtimi, Jazzu padainavo dvi dainas

Gruodžio 7 dieną 17 valandą vyko Kalėdų rezidencijos atidarymas.

Oras buvo kaip reta bjaurus, lynojo, todėl abu Šventosios krantus apstoję anykštėnai nuo lietaus gynėsi skėčiais. Renginys truko beveik valandą. Susirinkusius linksmino, kol, kaip sakė aktoriai, „iš Rokiškio į Anykščius atvyks Kalėdų Senelis“, vaikų teatras „Teatriukas“. Šventosios upėje žiūrovus stebino įrengti šokantys fontanai, o vandens ekrane buvo galima matyti menines vaizdo projekcijas, tarp jų ir Kalėdų Senelio kelionę iš Rokiškio.

Galiausiai Kalėdų Senelis pasiekė Anykščius, iš savo rezidencijos pasveikino susirinkusius ir valtele buvo nuplukdytas prie eglutės. Kartu su Kalėdų Seneliu atplaukusi valtele dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu atliko dvi dainas ir eglutė buvo įžiebta.

Tiesa, ši šventė anykštėnų vertinama nevienareikšmiškai. Vieniems nepatiko, kad scena įrengta upės viduryje, todėl esą aktoriai ir Jazzu atrodė kaip zoologijos sodo narve, atskirti nuo žmonių, todėl susirinkusieji beveik visai nereagavo nei į dainas, nei į raginimus džiaugtis (tiesa, tokiai nuomonei gal įtakos turėjo ir netikęs oras). Kiti dalyviai pabrėžė šiųmetės šventės išskirtinumą ir džiaugėsi tuo, kad įžiebimas jiems paliko gerus jausmus. O štai fejerverkai turėjo patikti visiems – jie buvo puikūs.

Eglutės įžiebimas Anykščiuose skelbia žiemos švenčių ir Kalėdų rezidencijos renginių pradžią. Kiek daugiau nei 12 metrų aukščio Anykščių eglė įrengta šiemet ant vandens tarp dviejų tiltų. Eglė sveria 1,5 tonos,  sumontuota 2,5 kilometro girliandų. Anykščių savivaldybė teigia, kad  Kalėdų eglei papuošti, rezidencijai įrengti išleido kiek daugiau kaip 30 tūkstančių eurų. Kalėdiniai renginiai rezidencijoje vyks iki sausio 6 dienos.

Linas BITVINSKAS

92 komentarai

 1. Šaunuoliai anykštenai! Puikus sumanymas ir reginys !

  • Nu velnias atnešė tą lietų!!! Va jeigu būtų lėtai ir dideliais dribsniais snigti pradėję – pasaka ne renginys visa grožybe būtų sušvitęs!

 2. Didesnės nesamonės Anykščiuose dar nrbuvo.

 3. Senis geras iškart prisiminiau legendinį serialą Sopranai.Dar pradžiai mislinau kad kur dainuoja nykštukai tai komunalininkai,bet regis ne..Kodėl negalėjo amfibija plaukti??Pasroviui nuplaukei o paskui atitrauktu trosais prieš srovę.Visiskai neukiskai …

 4. Jazzu padainavo žiobčiodama 😂

 5. Kaip atsiranda daunu taip ir atsiranda. Vis negerai……

 6. Na čia dabar!

  Na pabandė taip. Blankokai gavosi. Kitais metais padarys kitaip… Ne pasaulio pabaiga.

  Neverkit Anykštėnai,
  Neliekit ašarėlių,
  Sugrįš jūsų eglelė
  Prie kultūros namelių.

 7. Atėjo, pažiobčiojo pagal fonogramą vidury upės ant plausto, prie metalinio armatūros gabalo su lemputėm. Vienintelis patikęs ir vykęs dalykas – fejerverkai. Kaip nepažiobčios kelių dainų, kai prie jos smuklės stovi šitas plaustas. Nei eglutė vykus nei įžiebimas. Eglutė pagrindinėje miesto aikštėje, pačiam centre, šalia gražiai pasipuošusio kultūros centro, ir su vaikais smagu ateit nusifotografuot ir šiaip aplink pastrikinėt. Dabar nežinau, miesto centras pasislinko? Vietoj eglutės žaliaskarės dabar metalinis stulpas simbolizuos jaukias šventes, ramybę ir visa kita? Reiks važiuot prie eglučių nuotraukų pasidaryt į kitus miestus. O kad bent jau maža dalis pinigų nuo fejerverkų ir dzezu honoraro už žiobčiojimą būtų atitekę normaliai eglutei papuošt, nu begalviai. Prie laisvės statulos papuoškit eglutę ten kur auga bent kaspinėliais, bus kelis kartus smagiau, jaukiau ir geriau, nei stulpas upėj.

  • Nei tu vaziuosi i kitus miestus nuotrauku daryt, nei tu cia reikskis. Gal tikklaviatura ir teturi.

  • Vis dėl to, kokių nevispročių lietuvoje dar pilna… džiaugtis reikia naujovėmis, miesto išskirtinumu, o ne raudot, kad penkiasdešimtą kartą toj pačioj vietoj nestovės eglė. Žmonės stengiasi, daro, o čia kokie susisukėliai tik palot tesugeba.

  • Liudnas tu zmogus. Gaila man taves… 🙁

  • tai kiek, gi, mokėjai už bilietą? Gal nevaikštai į koncertus salėse, kad neįpratęs prie fonogramos? Taip, kad klauseisi už dyką, tai nereikia čia ir LIA-LIA-LIA.

  • Atvaziuokit į Rokiškį, čia miesto centre ne tik didelė žaliaskarė, bet ir daugiau nei 200 mažų, girliandomis papuoštų eglučių

   • beje, Rokiskio eglute yra viena is graziausiu siais metais.

   • taigi metalo rėmą Anykščiams atidavė, dabar tikras puošia rokiškėnai. O anykštėnai padėvėta džiaugiasi…. jau pripratę ne tik dėvėtas mašinas naudot ir drabužius nešioti, bet ir dėvėtas eglių imitacijas gavę džiaugtis…..

 8. Anykščiu eglė daug kartu gražesnė negu Londono:)

 9. Gražu, bet Jazzu galėjo ir daugiau padainuoti ne tik dvi dainas.

 10. su visa pagarba visiems hateriams, bet jus debilai ir tiek, jums niekada niekas nebuvo ir nebus gerai

 11. Ačiū už puikų renginį. Mums labai patiko! Eglutė ant upės atrodo įspūdingai! O tie, kurie čia lieja tulžį, siūlau atsipalaiduoti. Nes, kiek skaitau komentarų, tai jums visą laiką kas nors negerai!

  • Ačiū už vertinimą, aš vietinė ir ne iš tų anykštėnų kurims visada viskas blogai. Kiek žmonių tiek nuomonių, – turėkit jas, bet būkit tolerantiški ir kitokiems sprendimams. N metų buvo kaip įprasta, dabar kitaip…Ar čia pasaulio pabaiga, nesigadinkit sau ir kitiems sveikatod. Šventė turi ateiti į sielą, -ne eglutė esmė.
   Ačiū už renginį ir svečiams, kurių buvo gausu ir ko gero pozityvesnių už savus ☺. Gražaus, prasmingo Kaldėdų laukimo 😇

  • Anykštėnas

   Niekom puikaus čia nebuvo…

 12. Anksciau buvo grazesni pristatymai. Man nepatyko

 13. Jazzu tai kaip vepla paziopciojo fonogramoj,gal mikrafonas suslapo?

 14. Nesuprantu nuolat viskuo nepatenkintų, netinka neikit, nežiūrėkit ir nepūrkštaukit. Kaip gavos taip gavos, viskas gerai, Jadzė „padainavo“, senis paplaukiojo, fejerverkus iššaudė, visks gerai.

 15. Nereliai viskas grazu buvo ir yra kaip niekada.

 16. Visiem kuriem netinka eglute ar visa ceremonija,PASLI JUS VISI !!!!!

 17. Paskutinis komentaras pats pačiausias.Eikit visi niurzgaliai n…..nepatinka sedėkit namuose ir pasižiūrėkit į savo egles…kada Jūms buvo gerai…bambekliai…bobučių turgelis…

  • ką tik, vaikeli, nuo to daikto turbūt ir nulipai, kad kitus siunti, gal pieną nuo lūpų pirma nusivalyk, oi atsiprašau, pasirodo ten visai ne pienas

 18. Nusivažiavom

  Pats prasčiausias sumanymas kiek prisimenu. Sovietiniais metais ir tai gražiau eglutes puošdavo. O šiemet …, kur jūs matot eglę ??? Aš matau tik “ basibasi“ dekoracijas. Miesto centre aplamai eglės nėra.

 19. beskonybe o ne egle. Is didelio rašto išėjo iš krašto

 20. viskas čia normaliai bambekliai ! ,o vienas kas nepatiko tai lietus

 21. Niekaip nesuprantu

  L.Ryte raso kad Kaledu rezidencija Trakuose. Anyksciai sako kad Anyksciuose. Kur tiesa, tiesa kur tada???

 22. Kiekvienas turi savo skonį, o Jūs, panašu, kad juo nepasižymiite 😞

 23. Šventė graži, tik miesto aikštei trūksta šviesos, gražu būdavo kai ant medžių švietė lemputės.

 24. Visa Lietuva aikčioja iš nuostabos, kaip gražu. Tik kai kurie anykštėnai nepatenkinti. Na, nebūkime gilus kaimas…

 25. Kodėl mums viskas blogai??????
  Miesto svečiai džiaugiasi, kad labai gražu (man irgi labai patiko), o vietiniai į šuns dienas deda…….Gėda!
  Labai gera idėja, šaunuolia i!!!!! O, kad lietus liko, tai ką padarysi….

 26. Fantastiskas eglutes iziebimas. Aciu! :))

 27. Nuostabi šventė viskas gerai šaunuoliai nebūkit pikti Anykštėnai artėja kalėdos .

 28. Anykštėnai, kurie nepatenkinti metaline eglute, atvažiuokit į Rokiškį, turim tikrą, žalią, gražią eglę. Buvo kelis metus ir pas mus tos metalo konstrukcijos, iškentėjom….

 29. Puiku. Nuostabu, super super super šventė!
  Burzdekliai ir nepatenkinti sedekit susiperdę namie.

 30. AČIŪ AČIŪ AČIŪ UŽ ŠVENTĘ!!!

  AČIŪ AČIŪ AČIŪ UŽ ŠVENTĘ!!!

 31. Troškunietė

  Kaip negera kad tokiu žmonių ira ir nevertina nieko kokia ira tokia ir buna svarbu kad ira eglutė 😔

 32. Plauna gauja babkes?

 33. Jūs šalkit pagal fonogramas ir uždekit eglutę, o mes, turčiai, elitas, sau koncertą pasidarom, kur jei neturi 50 eurų nepateksi. Tokio žiauraus visuomenės padalinimo Anykščiuose dar nebuvo. Gėdingas nusisukimas nuo anykštėnų.

 34. man tai labiausiai patiko automobiliu kamsciai nuo sprunkanciu is eglutes atidarymo anykstenu 🙂 tikrai ispudingi

 35. Tilto gatves gyventoja

  Svente nuostabi!!!,tokios Anyksciai dar neturejo

 36. Aciu organizatoriams,kiek darbo,pastangu ideta,buvo nuostabu.Mieste jauciasi tikrai sventine nuotaika.Tiek anykstenu,tiek miesto sveciu per egles iziebima niekada nebuvo.ACIU visiems uz nuostabu rengini.

  • Sakot kiek darbo, kiek pastangų . Matyt buvo už ką stengtis. Kai sužinosit tikrąją šios „šventės“ kainą , kitaip užgiedosit. Anykščiai pasiturintis kraštas , galima sau leisti ir išlaidauti. Galima sakyti pas mus dviguba šventė , vėl konservų atstovas prie vairo. O jie kaip visi žinom , „taupūs“…

 37. Jazzu,kad papuose mūsų švente,šaunuole.

 38. anykstenams kita bus ,cia sitos plykes egle

 39. Galim filosofuoti kaip mokam,bet vieną kartą toks kūrinys Anykščiuose turėjo atsirasti. Dabar tai yra šviečiantis kūgis, bet kitiems metams galima pataisyti.Prancūzai labai moka visokius metalinius karkasus padirbti,tai galima užsakyti ir pagamins eglės formos karkasą.dar prikiš dirbtinių eglišakių ir visiems tiks,bet tą darbą gali atlikti ir,, Anykščių komunalinis ūkis“ suvirintojas darbo laiku.

 40. svente buna tik prie naturalios ,misku kvepiancios eglutes,kaip senoveje,o ne prie metalinio stulpo.

 41. Upės dekoracija labai graži o kada puošit Anykščių miesto eglutę.

  • Čia ,kiek suprantu ,ne upės dekoracija , bet „basibasi“. Miesto eglės šiemet tikriausiai nebus , nes liko mažai laiko.

 42. Anykštėnė

  Labai graži ir išskirtina eglutė bei šventė. Visuose miestuose eglutės gražios tik tamsiu paros metu ( kas čia tokio, kad metalinis karkasas ). Visoje Lietuvoje niekas nesugalvojo tokios šventės su tokiu nedideliu biudžetu.
  O Anykščių gyventojai labai pikti: patys net namų savo pasipuošti tingi, o kitų darbą bei idėjas greiti peikti.
  Oras? Oro nepasirinksi, bet, kai pamačiau, kaip vaikai džiaugiasi traukinuku bei eglute ( nors ir iš toli) tikrai nuotaika pasitaisė ir lietus netrukdė. Nėra reikalo eiti ,,pačiupinėti“ eglutės, bent jau nebus taip, kaip su šviesos tuneliu parke ant tiltelio. Ne visi vertina kitų triūsą, vandalų pilna visur.
  Ačiū organizatoriams už puikų reginį.

  • Ar mišiose dalyvauji,ar aukoji bažnyčiai, kuri tarnauja visiems parapijiečiams.
   Tikros šventės ateis tik į tikinčiųjų ir palaikančių bažnyčios bendruomenę namus, o verslo sukurta šventė labai greitai išblėsta, kai ir ugnis nekurstomam židinį…

  • Anykštėnei

   Teisingai , nėra reikalo eiti ,,pačiupinėti” eglutės. Ir aplamai nėra ko į ją spoksoti. Visur vieni vandalai , tik kelios Anykštėnės gerutės.

 43. Geriausia eglute papuose

  ant pasaulio estai Tallinne, iš kanistrų padarė su lempelom vidui

 44. grazi ta egle tiems kas neskaiciuoja kapeiku.o mums anykstenams labai truksta eglutes dideles prie tu mazu egluciu prie kulturos centro.liudna,kad pinigai svaistomi,verciau jie butu buve paskirti zmonems su didziule negale,deja
  nevaikstantys visiskai pamirsti.

  • Mero patarėjas be politinio darbo dar ir gydytojas traumotologas. Galite kreiptis dėl dėmesio žmonėms su judėjimo negalia. Jo galioje tą dėmesį nukreipto per savivaldybės vadovus.
   Sveikatos ir stiprybės kasdieninės jums.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.