Kalbų alėją papuoš pasisveikinimas japonų kalba

Šventinį pirmąjį birželio šeštadienį Anykščiuose viešėsiantis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda atidengs plytelę, sveikinsiančią anykštėnus ir miesto svečius japonų kalba.
„Simboliška, kad Anykščių ir Japonijos ambasados Lietuvoje draugystę šį šeštadienį įamžinsime ir Kalbų alėjoje“, – sakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.
2016 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose Kurklių miestelyje lankęsis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda viešėjo Vasario 16-osios akto signataro, iš Užunvėžių kaimo kilusio Stepono Kairio gimtinėje. Kovo mėnesį pilnutėlėje Anykščių muzikos mokyklos salėje kartu su būriu anykštėnų dalyvavo japoniškų tradicinių būgnų (wadaiko) atlikėjo Motoichi Yuzawa pasirodyme. Susirinkusieji ne tik buvo supažindinti su wadaiko skambesiu, bet ir su kaligrafijos menu.
Vasarą vykusioje Anykščių miesto šventėje „Po gimtinės laja“ Japonijos ambasada įteikė dovaną anykštėnams ir miesto svečiams – surengė japoniškų būgnų grupės „Daigen-gumi“ pasirodymą A. Baranausko aikštėje.
2013 m. Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos atidarymo ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir bibliotekos direktorius Romas Kutka atidengė pirmąją marmurinę plokštelę su užrašu „Šviesa“. Vyskupo skvere esančią Kalbų alėją jau puošia plytelės lietuvių, prancūzų, gruzinų, norvegų, čekų, moldovų, estų ir latvių kalbomis.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.