Kalbėjosi apie pokyčius vaiko teisių apsaugos srityje

Vakar Anykščių rajono savivaldybėje viešėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Žydronė Žukauskaitė – Kasparienė, kuri susitiko su Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Audroniumi Gališanka ir aptarė artėjančią vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką.

Apsilankymo metu diskutuota apie pokyčius, laukiančius Anykščių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ir socialinių darbuotojų. Ž. Žukauskaitė-Kasparienė patikino, kad visiems Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams po Naujųjų metų bus pateikti darbo pasiūlymai. Diskutuota buvo ir apie tarpinstitucinį bendradarbiavimą, savivaldybių vaidmenį ir dotacijas, kurios bus skirtos pertvarkius vaiko teisių apsaugos sistemą.

Primename, kad 2017 m. rugsėjo 28 d. Seimas priėmė Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymą, kuris įsigalios 2018 m. liepos 1 d.

Įstatymu siekiama pertvarkyti vaiko teisių apsaugos sistemą: sukurti nepertraukiamai veikiančią vaiko teisių apsaugos sistemą, kuri užtikrintų vienodos praktikos, apsaugant ir ginant vaiko teises ir teisėtus interesus, formavimąsi ir taikymą valstybėje, savalaikį reagavimą į vaiko teisių pažeidimus ir operatyvų sprendimų priėmimą, centralizuojant sistemos valdymą ir koordinavimą bei plėtoti ir tobulinti kompleksinių socialinių paslaugų vaikui ir jo šeimai sistemą. Už socialinių paslaugų teikimą savivaldybės teritorijoje gyvenantiems gyventojams atsakinga yra savivaldybė, kuri per savo administraciją, jos pavaldume esančias įstaigas, organizacijas ir pan., turi užtikrinti socialinių paslaugų savo gyventojams suteikimą ir jų prieinamumą.

 

Anykščių r. savivaldybės ir

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija

 

3 Komentarai

  1. ot tai teisybe

    jei pas vaika ras mokykloje ar darzelyje kokia melyne, vaikus iskart is tevu atims, o kai vaikus musa, terorizuoja ar kitaip zemina valdiskos institucijos tokios kaip darzeliai, mokyklos, vaiku namai, kazkodel ju niekas neuzdarineja, veiklos nesabdo. Net kai per langus krenta, niekas tokiu istaigu neuzdarineja ir is ju visu vaiku neatimineja

  2. kurkliu pagrindine mokykla

  3. aptarinėkit vaikų pareigas, o ne teises

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.