Kaip turėti sveikus dantis? Interviu su gyd. S. Bankausku

Anykščiuose esančios odontologijos klinikų tinklo CLINIC|DPC implantuojantis gydytojas Simonas Bankauskas pasakoja, kuo gresia prasta dantų priežiūra, kokiais moderniais sprendimais gali pasinaudoti žmonės, paniškai bijantys odontologų, bei kada praverčia „GF Medlizingas“ paslauga.
Dėl kokių problemų žmonės dažniausiai kreipiasi į jūsų kliniką? Kuo gresia prasta dantų priežiūra?

Paprastai pacientai kreipiasi į odontologą, kai pradeda skaudėti dantį. Tačiau neretai apsilankoma tik tada, kai skausmas yra sunkiai pakeliamas. Dažnai sulaukiame pacientų, kurie kreipiasi dėl kraujuojančių dantenų, nuskilusių dantų, iškritusių plombų. Taip pat pas odontologą dažnai apsilankoma, kai estetinė dantų būklė sukelia diskomfortą. Iškritę, netvarkingi, pageltę ar kreivi dantys neretai gali sukelti ir įvairių kompleksų, kurių galima greitai atsikratyti po apsilankymo pas specialistą. Vis dažniau atsiranda pacientų, kurie ateina profilaktiniam patikrinimui.
Viena dažniausių problemų – karieso pažeisti dantys. Neretai žmonės nesuteikia dantims tokios didelės svarbos, kol jų nesuskausta arba jų netenkama. Pamirštama, kad dantys yra ne tik išvaizdos, estetikos dalis, bet ir svarbus maisto virškinimo sistemos elementas, nes prieš nuryjant bet kokį maistą jį reikia gerai susmulkinti. Tam reikalingi visi ar bent dauguma dantų, nes iškritus keliems nebegalime nei atsikąsti, nei tinkamai sukramtyti maisto. Pamažu kyla grėsmė skrandžiui, kuris nepajėgia apdoroti rupaus maisto ir ilgainiui tai gali sukelti gastritą ar net opą. Þinoma, žmonės prisitaiko kramtyti ir keliais likusiais dantimis arba atsisako kieto maisto, tačiau valgyti vien tik košes – menkas malonumas.
Taip pat pacientai dažnai kreipiasi dėl danties šaknų kanalų ligų. Jų priežastis dažniausiai būna infekcija, kuri atsiranda kai būna negydomas ėduonis, dėl itin mažų įtrūkimų danties kietuosiuose audiniuose ar nekokybiškai atliktų danties atkūrimo darbų. Negydomas uždegimas sukelia danties ar jo dalies žuvimą. Svarbiausias šaknies kanalų gydymo tikslas yra pašalinti uždegiminius, infekcijos pažeistus arba mirusius audinius iš kanalų sistemos. Tam, kad gydymas būtų patikimas ir saugus savo klinikoje naudojame mikroskopą. Naudojant mikroskopą ir specialius instrumentus galima labai tiksliai atskirti ir pašalinti nereikalingus arba pažeistus danties kietuosius audinius, taip atveriant visus kanalus. Šio prietaiso dėka galime nepaprastai tiksliai diagnozuoti uždegimo vietą, todėl ir pats gydymas tampa labai efektyvus. 
Kokių svarbiausių principų reikia laikytis, norint turėti sveikus ir stiprius dantis?
Svarbiausia yra tinkama dantų priežiūra. Nors daug kur dabar yra pabrėžiama, kad dantis yra privalu valyti tiek ryte, tiek vakare, tačiau tikrai būna, jog žmogus tiesiog patingi vakare skirti 2 minutes savo dantų sveikatai.
Dar ne visi yra pripratę naudotis ir tarpdančių siūlais. Nors tarpdančiuose lieka daug maisto likučių ir dauginasi mikrobai, pamažu ima kauptis dantų akmenys, kurie vėliau išprovokuoja periodonto ligą. Mikrobai suardo dantų emalį ir tarpdančiuose atsiranda ėduonis. Todėl dantų siūlas padeda išvengti tolimesnių komplikacijų ir turėtų būti naudojamas kaip prevencinė priemonė. Švarūs tarpdančiai padės išsaugoti sveikus dantis.
Siekiant, kad dantų priežiūra būtų visapusiška, dera naudoti ne tik dantų pastą, bet ir dantų skalavimo skystį. Tai – produktas, skirtas burnos higienai. Dėl bakterijų ir maisto likučių, esančių ant dantų, burnoje gali prasidėti dantenų infekcija, kuri gali pereiti iki periodontinių ligų. Antibakterinis burnos skalavimo skystis gali iš dalies padėti apsisaugoti nuo tokių ligų. Jis taip pat labai naudingas, kai valymas dantų šepetėliu pasidaro skausmingas dėl įvairių ūminių uždegimų, pavyzdžiui, stomatitų, gingvintų ir kt. Dantų skalavimo skystis gali užkirsti kelią dantų ėduonies atsiradimui, lengvina gangreninio stomatito opas ir gali būti labai puiki priemonė kovoje su dantenų ligomis.
Profilaktiškai apsilankyti pas odontologą reiktų bent kartą per pusmetį. Labai rekomenduojama apsilankyti profesionalios burnos higienos procedūroje du kartus per metus. Tai išties nėra dažnas vizitas, tačiau labai svarbus, kuris lemia jūsų burnos higienos būklę. Þmonės, kurie turi bet kokią burnos higienos problemą ar bet kokią dantų skausmo grėsmę, žinoma, turėtų lankytis dažniau nei du kartus per metus. Taip pat dažniau pas odontologą turėtų lankytis žmonės, kurie intensyviai rūko, vartotojo alkoholį, taip pat nėščios moterys.
Ne vienas pripažįsta, jog bijo eiti pas odontologą. Ką patartumėte tokiems žmonėms?
Nemažai vaikų ir suaugusiųjų dėl įvairių priežasčių bijo gydytis dantis. Kai kurie negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje ilgesnį laiką, kiti turi stiprų pykinimo, žiaukčiojimo ir springimo jausmą, žemą skausmo slenkstį ar labai jautrius dantis. Mes jautriems pacientams ir vaikams siūlome gydyti dantis taikant sedaciją (tai – saugus sąmonės prislopinimas, naudojant raminamuosius vaistus) arba bendrąją nejautrą.
Iš tiesų nedera dėl baimės atidėlioti gydymo, nes vėliau gali atsirasti itin rimtų pasekmių, kurias panaikinti būna ir gerokai brangiau ir užtrunka ilgiau. Todėl vos pajautus menkiausią skaudulį, reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą. Mes savo klinikoje suteikiame galimybę gydytis ir šeštadieniais. Tokiu būdu, žmogui netenka kankintis visą savaitgalį ilgiau nei dera laukiant vizito pas gydytoją. 
Kaip keičiasi technologijos, naudojamos odontologijoje?
Kokius modernius sprendimus ir gydymo būdus siūlote savo klientams?
Mes taikome gydymą ilgaisiais skruostikauliniais implantais „Zygoma“, dirbame su sistema „visi ant keturių“ bei galime pasiūlyti momentinę implantaciją. Šios modernios odontologinės technologijos užtikrina efektyvų ir kokybišką gydymą, o pacientai gali greičiau džiaugtis sveika, gražia šypsena.
Pavyzdžiui, su ilgųjų skruostikaulinių implantų pagalba galima atkurti prarastus dantis net ir tais atvejais, kai smarkiai sunykęs viršutinio žandikaulio kaulas. O bedančių žandikaulių gydymo dantų implantais metodika „visi ant keturių“ numato galimybę vieno žandikaulio dantis atkurti ant keturių implantų bet kokioje klinikinėje situacijoje. Naudodami šį metodą, vietoje tradiciškai sriegiamų 6–8 implantų, sriegiame tik keturis. Tai iš esmės keičia visą gydymo eigą, sutrumpina procedūrų laiką ir mažina kaštus. 
Kai kurios odontologinės paslaugos kainuoja išties nemažai.
Kokiais atvejais jūsų klientai dažniausiai renkasi finansavimą su „GF Medlizingas“ paslauga?
Brangiausios bei ilgaamžiškiausios, tačiau ir daugiausia naudos žmogui duodančios yra implantavimo, protezavimo bei ortodontijos paslaugos. Þmonės renkasi pirkimą išsimokėtinai su „GF Medlizingas“ paslauga, nes jiems toks atsiskaitymo būdas atrodo patikimas, nesudaro diskomforto iškart išleidžiant didelę pinigų sumą vienu metu. 
Baigdamas interviu gydytojas S. Bankauskas dar pridūrė, kad tik drąsiai šypsotis nebegalintis žmogus gali įvertinti tikrąją šypsenos svarbą gyvenimo kokybei. Juolab, kad dabar ir galimybės atkurti šypseną yra itin puikios. CLINIC|DPC kartu su „GF Medlizingas“ iki 2017 m. vasario 28 d. kviečia sudaryti išsimokėjimo už medicinos ir sveikatinimo paslaugas sutartį ypač geromis sąlygomis. Net 12 pirmų mėnesių be jokio pabrangimo. Daugiau apie vykdomos kampanijos sąlygas skaitykite CLINIC|DPC tinklalapyje.
Anykščiuose CLINIC|DPC kliniką galite rasti adresu Šaltupio g. 1.
NEMOKAMAI pirminei konsultacijai galite užsiregistruoti telefonu 8 633 07 009 arba internetu: Spauskite čia.

Užs. a-330

{mosloadposition trade}

3 komentarai

  1. Labai šaunus straipsnis, matosi, jog ir daktaras geras. Turėjau problemų su dantimis, radau specialistus, kuriems atidaviau savo burnos priežiūrą, esu labai labai laiminga odontologijosnamai.lt darbu.

  2. Taip, gerai prižiūrint dantis galima užkirsti kelią didelėms dantų problemoms, pavyzdžiui kanalų uždegimui ir daugeliui kitų https://www.sbklinika.lt/paslaugos/odontologu-paslaugos/endodontinis-dantu-gydymas/

  3. Kadangi studiju metais nuolatine gyvenamoji vieta buvo Klaipėda ten ir lankiausi pas odontologus, estetini plombavima atliko tikrai kokybiskai. Dabar gryzus i gimtaji miesta norisi rasti gydytoja, kuriuo pasitikeciau ir kuriam patikeciau savo sypsena

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.