Kaip suplanuoti vestuves ir išlaikyti psichologinę pusiausvyrą?

Vestuvės turėtų būti laimingiausia gyvenimo diena, bet kartais taip nutinka, jog šį džiaugsmą aptemdo didelis nerimas, stresas. JAV atliktame tyrime, kuriame dalyvavo net 500 moterų, planuojančių didžiąją šventę, 96 % apklaustųjų pasisakė, jog planavimo metu patyrė stresą, įtampą, o iš jų 86 % pajuto dar didesnius nerimo simptomus, tokius kaip nemiga, libido sumažėjimas. Tačiau šis tyrimas buvo atliktas dar prieš 2020 metus užklupusias negandas, tad dabar šie skaičiai dar labiau išaugo! Taigi, kaip kovoti su nerimu ir išlaikyti psichologinę pusiausvyrą planuojant šventę?

Vestuvės COVID-19 priešaky

Vestuvės yra kur kas daugiau nei didelis vakarėlis. Tai dviejų gyvenimų susijungimas į vieną. COVID-19 priešaky ši šventė tampa tikra nežinia, nes nors vestuves planuojame bent prieš metus, niekada negali žinoti, kas nutiks po 12 mėnesių… 

Šiuo metu paskelbus visuotinį karantiną, siūloma metrikacijoje dalyvauti tik iki 5 asmenų. Jeigu civilinės metrikacijos įstaigoje dėl saviizoliacijos ar kitų priežasčių nebūtų santuoką galinčių registruoti darbuotojų, rekomenduojama pasiūlyti santuokos registravimą perkelti į vėlesnę datą. Jei dėl svarbių priežasčių santuokos datos negalima atidėti, siūloma bendradarbiauti su artimiausių savivaldybių civilinės metrikacijos įstaigomis, ir, būsimiems sutuoktiniams sutikus, ten perkelti jų santuokos registravimo ceremoniją.

Tokie ir kiti panašūs rūpesčiai išties kelia nerimą. Ir nors daugelis švenčių vyksta vasaros sezonu, vis dėlto nežinia, kokia gi ji bus 2021 metais. Galbūt teks dėvėti kaukes, riboti dalyvių skaičių, atšaukti dalį planų ar visai perkelti šventę. Tačiau psichologai pataria dėl to per daug nerimauti, nes šios pandemijos pasekmių mes pakeisti negalime, tad belieka susitaikyti. Jei sunku tai padaryti savarankiškai, kreipkitės į psichologą ar į savo vestuvių planuotoją, kuri tikrai padės sudėlioti visas mintis ir visus taškus ant „i“.

Rekomendacijos šventėms, kurios gali išgelbėti vestuves

  • Vestuvės po atviru dangumi

Tvarumas ir ekologija – yra viena populiariausių ir aktualiausių temų, kurios puikiai pasitarnaus ir vestuvių sferoje. Organizuojant vestuves po atviru dangumi, išvengsite uždarų erdvių, galimai – kaukių dėvėjimo ir atstumų laikymosi. Tai ryški tendencija, kuri populiari išliks bent keletą artimiausių metų. Tai gali būti šventė pievoje, miške, prie ežero ar jūros.

  • Kamerinės vestuvės

Ši tendencija atspindi dėl COVID-19 įtakos pasikeitusią gyvenimo realybę. Vis dėlto tai nėra tik reikalavimų laikymasis, bet ir jaukių mikrovestuvių įgyvendinimas. Jų metu galėsite susikviesti tik artimiausius žmones, o šventė bus šilta, jauki ir apsupta tik mylimiausių žmonių. Jas lengva suorganizuota, tad sutaupysite ir nervų.

Vestuvių planuotojos paslaugos

Ne paslaptis, jog vestuvių planuotoja „ant savo galvos“ prisiima visus su vestuvėmis susijusius rūpesčius, tad jūsų porai belieka džiaugtis laukimu ir planuoti tik tokias smulkmenas kaip vestuvinis žiedas, suknelė, susodinimo planas ir t. t.

Vestuvių biudžeto skaičiuoklė

Tačiau neretai jaunieji suka galvas kokį biudžetą nusistatyti savo šventei. Tokiu atveju rekomenduojama pasinaudoti vestuvinio biudžeto skaičiuokle, kuri padės išsiaiškinti kokia suma jums bus reikalinga galutiniame variante.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.