Kaip pasirūpinti savo akimis, kad jos tarnautų kuo ilgiau – akių patikra, korekciniai akiniai ir akiniai nuo saulės

Ar kada pasvarstote apie savo akis? Ar pastebite nuostabius vaizdus savo kasdienybėje – nuo spalvotų debesų saulei leidžiantis, iki rasos lašelio ant gėlės žiedo? O gal kaip tik šiuos vaizdus praleidžiate, nes jūsų akims reikia pagalbos? Ar žinote, kaip dažnai reikėtų atlikti akių patikrą ir kaip korekciniai akiniai bei akiniai nuo saulės padeda apsaugoti mūsų akis? Atsakymus į pastaruosius klausimus ir svarbius patarimus apie akių sveikatą rasite šiame tekste arba nuvykę į glasses on optiką.

Kaip žinoti, ko reikia jūsų akims – akių patikra

Svarbu pastebėti, ar matote ne taip gerai, kad kadaise. Galbūt net su dabartiniais savo akiniais nebematote tokių detalių, kurias anksčiau galėdavot apžiūrinėti iš toli. Tokiu atveju patartina apsilankyti pas akių specialistą, nes tada greitai sužinosite, kaip jūsų akys pasikeitė ir, ko joms reikia šiuo metu. Net jei ir jūsų rega jums atrodo tobula, kartą per 1 ar 2 metus vis tiek reikėtų atlikti akių patikrą, kad įsitikintumėte, jog jūsų akims tikrai viskas gerai, o jeigu jums virš 40 metų – kartą per 1 metus. Jei norite kuo greitesnės ir tikslesnės patikros, kreipkitės į glasses on, nes jie naudoja itin pažangią įrangą, su kuria gali atlikti daugybę testų ir tiksliai nustatyti, ko reikia jūsų akims.

Kaip korekciniai akiniai paveikia jūsų akis

Sklando mitas, kad nešiojant korekcinius akinius rega blogėja, bet iš tiesų jie niekaip negali pakeisti jūsų akies fizinių savybių. Žinoma, tai reiškia, kad korekciniai akiniai pagerina jūsų regą tik tol, kol juos esate užsidėję, o juos nusiėmus – grįšite prie savo įprastos regos. Užtat jums tinkami akiniai gali padėti nevarginti jūsų akių, kai stengiatės įžiūrėti kažką toli ar arti. O jeigu dėl prastos regos jums net skauda galvą, jie palengvins akių darbą ir padės pamiršti galvos skausmą. Žinoma, jeigu rinksitės akinius net nepasitikrinę optikoje, kaip glasses on, kokio tikslaus stiprumo akinių jums reikia, galite apsigauti ir nepataisyti savo regos problemų.

Saulės keliamas pavojus ir kaip jo išvengti – akiniai nuo saulės

Verta nepamiršti, kad net ir gerai matančios akys yra jautrios ir, jei norite kad jų negadintų saulės spinduliuotė, verta pasvarstyti apie akinius nuo saulės ar tiesiog tokius akinių stiklus, kurie nepraleistų ultravioletinių spindulių. Per daug spindulių gavusios akys gali paraudonuoti, patinti ar net ašaroti. Pasislėpus nuo saulės šie simptomai dažniausiai dingsta, bet jeigu lauke vis nenešiojate akinių nuo saulės ar kitaip neapsaugote savo akių, atsiranda didesnė rizika susirgti katarakta ar kitomis akių ligomis. Jei atvyksite į glasses on, jums ne tik patars, kokie akiniai nuo saulės jums labiausiai tinka, bet ir patikrins, ar jūsų akys nėra pagadintos saulės.

Mūsų akys yra mūsų turtas, kurį turime saugoti, kad galėtume juo džiaugtis kuo ilgiau. Jeigu įtariate, kad jūsų akys pradeda matyti prasčiau, verta apsilankyti pas specialistus, pavyzdžiui, glasses on: jie atliks jums akių patikrą, patars, kokie korekciniai akiniai jums reikalingi ir net kokie akinių rėmeliai jums geriausiai tiktų. O jeigu jaučiate, kad jūsų rega vis dar puiki, vis tiek rūpinkitės ja – reguliariai nuvykite atlikti akių patikrą, o saulei spiginant nepamirškite akinių nuo saulės.

Užsak. Nr. 2244

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.