Kaip pasigaminti kaukę namuose

Pasaulį krečiantis Covid-19 virusas ir mūsų šalyje kasdien mums primena, kad savisauga ir buvimas namuose – ypatingai svarbūs šiuo metu. Sveikatos apsaugos ministras rekomendavo einant į lauką dėvėti apsaugines kaukes. Šalyje kilus neramumams dėl šio viruso – apsauginės kaukės iš prekybos iššluotos arba internete yra siūlomos nežmogiškomis kainomis. Ar galima pasigaminti apsauginę kaukę pačiam? Į šį klausimą šiandien pabandysime atsakyti kartu su veiklia moterimi Aliona Ušanoviene, kuri ir karantino sąlygomis randa kuo užsiimti.

 -Nuo ko patartumėt pradėti kurti apsaugines kaukes namuose?

– Pradėti reikia nuo modelio.  Turbūt paprasčiausia vaizdo medžiagą, kaip gaminti kaukes, susirasti internete. Pasinaudojau rasta vaizdo medžiaga, kurioje  aiškiai išskirti gamybos etapai. Proporcingai sumažinau dydžius vaikiškai kaukei.

– Kokias medžiagas naudojote?

– Viršutiniam sluoksniui galima naudoti bet kokią medžiagą, kuri lengvai skalbiasi. Vidinius sluoksnius dariau iš medvilnės.

– Pasidalinkite su mūsų skaitytojais gamybos procesu.

– Iš pradžių ant popieriaus nubraižom kaukės trafaretą. Iš medžiagos iškerpam viršutinio ir vidinių sluoksnių detales, susiuvam jas. Vidinis sluoksnis mažesnis – gaunasi kišenėlė, į kurią galima įdėti papildomos medžiagos, servetėlių ar vatos. Paskutinis etapas – prisiuvam gumytes.

– Kaip jūsų šeima leidžia laiką karantine? Kokie būtų jūsų patarimai?

– Laiką leidžiame namie. Kadangi gyvename nuosavame name, išeiname pasivaikščioti į kiemą. Kol vaikams atostogos, daugiau laiko praleidžia žaisdami, tėvams padeda gaminti. Sporto treniruotės vyksta „online“ internetu. Dažniau vėdinkite kambarius, laikykitės rankų higienos.

Kalbino Mindaugas Jonušas

3 komentarai

  1. KAM JU REIKIA JEI UKMERGEJE DIRBANTI SLAUGYTOJE DIRBA IR ANIKSCIUSE

  2. ukmerge yra viskas gerai bobutes mirsta 90 metu ka jus norit is ju tai yra normalus apsivalymas

  3. Grazi pupa

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.