Kaip moka, taip ir veža

Anykščių vežėjai UAB „Autovelda“ jau nebetiki, kad kada nors jiems už keleivių pervežimą vietos maršrutais bus tinkamai atsilyginama. Šiuo metu už vieno kilometro kelionę anykštėnai ima bene mažiausiai šalyje – 8 ct. Dėl to keleivius kartais tenka vežti ir pačiam direktoriui.
Prieš kelerius metus vietos verslininkus iš rinkos pabandė išstumti šalies didieji. Tačiau veikėjai iš sostinės pateikė pasiūlymą, kuriame buvo kalbama apie tokius pinigus už bilietus, kokie šokiravo net ir tuometinius valdančiuosius.
„Kiekvienam kieme dabar po automobilį. Jei ankščiau iš tokių Svėdasų dar į Anykščius važiuodavo 5 – 7 žmonės, tai dabar nė vieno. Susėda po kelis į mašinas ir rieda į darbą. Į autobusą atbėga kartais tik dėl kokių nors priežasčių su kaimynais nespėjęs išvažiuoti. Tenka dažnai visiškai tuščius autobusus varinėti ir ta kaina tikrai neadekvati. Kituose aplinkiniuose rajonuose už kilometrą moka po 11 ct, dar kitaip remia savivaldybė ir tai skundžiasi. Manęs jie dažnai klausia, ar tu pats vairuoji ir už tai algos neimi? Vairuoju. Ir sargauju, ir direktoriauju… Visaip būna, nes kitaip nebeišgyventumėme“, – kalbėjo UAB „Autovelda“ vadovas Vladislavas Preidys.
Įmonė ilgam laikotarpiui yra išsinuomojusi Anykščių autobusų stotį. Todėl keleivių pervežimo versle bus priversta dalyvauti ir ateityje. Vladislavo Preidžio vadovaujama firma net kelis kartus kreipėsi į Anykščių rajono tarybą su prašymu padidinti vietinių maršrutų tarifus, tačiau jau daug metų jie nesikeičia.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.