Kaip mažinti emigracija, diskutuojama prezidentūroje

Šiandien Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis kartu su kolegomis migracijos problemas aptaria su šalies vadove Dalia Grybauskaite, kurios prezidentavimo metais iš šalies išvyko apie 800 000 tautiečių.

Anykščių rajone gyventojų, deklaravusių savo gyvenamąją vietą, skaičius – 26588  (12667 vyrai ir 13921 moteris). Gyventojų, įtrauktų į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą – 303 (197 vyrai ir 106 moterys). Prieš kelis dešimtmečius krašte gyventojų buvo dvigubai daugiau, o apie benamius iš viso nėra jokių duomenų.

Oficiali statistika skelbia, jog per praėjusius metus gyvenamąją vietą pakeitė daugiau nei pusantro tūkstančio anykštėnų, o išvykusių iš šalies – kiek daugiau nei pusė tūkstančio. Dažniausiai anykštėnai rinkosi Jungtinę Karalystę – 259, Norvegiją – 114, Vokietiją – 44, Airiją – 39, Danija – 21, Ispaniją – 12, Nyderlandus – 10, Švediją – 8. Daugiausiai tai buvo darbingo amžiaus žmonės – nuo 20 iki 45 metų (apie 69 proc.), mažiausiai – virš 65 metų (apie 1,2 proc.).

Emigraciją Lietuvos gyventojai laiko didžiausia šalies bėda. Svetur ieškoti laimės kasmet išvyksta apie 40 tūkst. žmonių. Vien 2017-aisiais iš Lietuvos emigravo per 50 tūkst. piliečių, o per visą nepriklausomybės laiką Lietuva neteko beveik ketvirtadalio gyventojų.

10 komentarų

 1. ir patikekit daug dar neteks 🙂 ir gerai tegul springsta sita lietuva su savo tokia valdzia

 2. Saulius Rasalas

  Dvigubai daugiau, tai yra 53 176 gyventojas. Parodykite faktus, kad kada nors tiek gyventojų buvo.

  • Nemoki Rasalai skaičiuoti (26588 + 303)* 2 = 53782 .
   O viską žinanti KGB 1979-tiems metams rašė, kad “Rajone gyvena 44 tūkst. gyventojų. Iš jų Anykščių mieste – 9600.“

 3. Su tokiu valdžios požiūriu į valstybės valdymą ir ateityje nieko gero nenusimato. Kai daugumoje valstybinių įmonių vyksta nevaldomos biudžeto pinigų vagystės , kai viskas kišama vien tik į ginkluotę ir kariškiams ,migracijos nesustabdys niekas.

 4. pensininkė

  Kai šitaip atiminės vaikus,dėl kiekvieno bezdalo,tai po 5 metų išvis jaunų žmonių nebeliks,arba bus daugiau darbo vietų,nes tuoj vaikams atidarys koncentracijos stovyklas.

 5. Išsitaisykite klaidas vieną kartą.!!!!!!

 6. Mano šeimos 4 asmenis išvyke ir kai pasakau,kad grįžkite tai juokiasi,kad ir grįžtume tai tik ne į Anykščius. Visur betvarkė sako kur seni vadovai pasilike įstaigose (ypač medicinoje) nesiskaito su darbuotojais juk seka spaudą ir palaiko ryšius su draugais. Reiktų bent daugiau kreipti dėmesį į dar pasilikusias jaunas šeimas,kurios kabinasi ir jiems kažkaip padėti..Girdėjau vieną šeima ,kuri su vaikais kels sparnus į Vilnių tikrai labai apmaudu.

 7. jau metu metus diskutuoja juokdariai… neturi kas veikt sabakos

 8. tik tolin is sitos asaru pakalnes

 9. bekit jauni ir pagivene is sio ubagyno man 52m ir tai i dk isvaziavau ir nesigailiu i anyksciu kaima grystu tik 1 men per metus atostogu ir nesuprantu kaip cia zmones isgyvena uzdirbdami centus kai kainos kosmines

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.